Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iebraukt cita kabatā – nav zagšana? 6

Jelgavnieks Jānis Skadiņš jau 12 gadu cīnās par savu taisnību. Šoreiz ironiskas pārdomas par to, kāpēc dzīvokļu īpašniekus spiež maksāt par piegulošo teritoriju nomu. Tas tiek saistīts ar apkārtējās teritorijas sanitāro kopšanu (sētnieku un apkopēju pakalpojumiem, deratizāciju, dezinfekciju un citām izmaksām), kā arī ledus un sniega novākšanu.

“Augošās alkatības rosinātam, kādam Latvijas juristam iešāvās prātā neprātīga doma – Kā būtu, ja es dabūtu to zemīti, kas guļ ēku apakšā? Tad gan viņu maciņi būtu manā rociņā! Viegli tas nenāksies, bet tā uzmanīgi jāpamēģina. Balsošanas mašīna man uzticas, ar to problēmu nebūs, jāsāk uzmanīgi shēmot. Galvenais, lai viss būtu likumīgi. Likumus taisīt es protu, bet tas nejaukais Civillikums, tas man sasien rokas un kā pineklis maisās pa kājām, īpaši 968. pants. Būtu labi, ja to no aprites varētu izņemt, bet tādā gadījumā jāpārkārto visu pārējo pantu numerācija. Tas būs uzkrītoši. Jāmēģina šā pinekļa darbību apturēt. Zinu, zinu, ko darīšu, sameklēšu arhīvā CL spēkā stāšanās likumu, tas man noteikti palīdzēs.

Tā štukodams, Latvijas lielākais blēdis (sauksim viņu par Zvaigznīti) 1997. gada 24. aprīlī nonāca līdz sameklētā pagaidu likuma 14. pantam un sāka sacerēt 968. panta atcelšanas tekstu. Tekstam jābūt pēc iespējas garam un nogurdinošam. Viņš pūlējās, ielikdams visu savu talantu, un sanāca veselas 25 rindas datorrakstā. Tagad nu gan neviens deputāts netiks gudrs, un kuram gan būs tāda pacietība apgrūtināt kūtrās smadzenes. Katrs nospiedīs savu podziņu, un pineklis būs novākts. Vai uz ilgu laiku, to laiks rādīs, cik attapīgi būs ēku kopīpašnieki, jo viņiem savs dzīvoklis tuvāks nekā kopīpašuma lietas.

Tagad mūsu gudriniekam Zvaigznītim shēmas nākamais etaps ir nopirkt to zemi zem ēkām un piedzīt nomas maksu. Riskanti tas ir, jo par tādu “biznesu” citās valstīs sēdina cietumā kopā ar kabatzagļiem. Tāpēc jārīkojas prātīgi, jāiesaista “biznesā” arī savi sugas brāļi, jāveido organizācija ar nosaukumu “L... īpašumi”, lai nevar atrast galveno vainīgo. Nopirkt zemi zem un ap dzīvojamajām ēkām un garāžām nebija sevišķi grūti, jo PVN nodoklis par zemi zem ēkām nav noteikts. Un par pirmpirkuma tiesībām ēku kopīpašnieki neko nezina.

Nākamais etaps ir piedzenamās summas noteikšana. Un te nu Civillikums nāk palīgā, nosakot likumiskos procentus 6% apmērā, kapitalizējot gada guvumu, tātad no augļiem. No kādiem augļiem? Zālājs nenes augļus, tāpēc jāraksta “no kadastrālās vērtības”. Bet, lai summa būtu lielāka, katrai ēkai jānosaka obligāti piesaistītās zemes apmērs, kā labā totalitārismā. 

Lai piedzenamā summa būtu vēl lielāka (jo apetīte aug, un kaunu pie malas!), kamēr balsošanas mašīna labi strādā, zemes īpašuma nodokli piedzenam no ēkas kopīpašniekiem. Problēma tikai tā, ka ēkas kopīpašnieki negrib slēgt piespiedu nomas līgumu. Bet kas mums, likumu taisītājiem, ko nepiespiest ar likuma prasību uzlikt par pienākumu slēgt ar zemes īpašnieku nomas līgumu par augļus nenesošu zemi. Ja nemaksās ar labu, piedzīsim caur tiesu, jo tur jau arī savs cilvēks!”

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Cits temats, bet tomēr...

Pajautājiet Zīvertei - iebraukt poliklīnikas darbinieku, nodokļu maksātāju kabatā - nav zagšana? Protams ir, ir, ir ...

pirms 6 gadiem, 2014.08.12 11:51

pac.

Un tagad šī zagle saviem darbiniekiem poliklīnikā smadzenes pūderē.

pirms 6 gadiem, 2014.08.13 18:35

Resnais

cīņa būs grūta. Viens pret sistēmu.. Lai veicas!

pirms 6 gadiem, 2014.08.12 13:37

Gintarite

Jā, Lietuvā pat neļāva atgūt zemi bijušajiem zemes īpašniekiem (deva citur vai kompensēja), ja uz tās bija padomju laikos uzcelta dzīvokļu māja . . .
pie mums par cilvēkiem nedomā/

pirms 6 gadiem, 2014.08.12 21:08

pie

mums galvenaijs ir sašēmot un a..p..j.ā.t .

pirms 6 gadiem, 2014.08.17 14:50

Biznessbenķis

Muļķi, kas muļķi! Šitādu zelta āderi pakāst!
Onkulim izturību, lai čurātu pret vēju (diemžēl, zinot, cik sistēma ir samaitāta, pret šo pasākumu izturos pesimistiski), jābūt sevišķai motivācijai un spēkam!

pirms 6 gadiem, 2014.08.18 14:15

Lietotāju raksti