Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Igates kauss 2014»

Šā gada futbola bronzas pilsētā Jelgavā divās patīkamās un salīdzinoši siltās nedēļas nogalēs norisinājās JFA «Jelgava» rīkots miniturnīrs bērniem. Līdz ar rudens atnākšanu mazie futbola censoņi jau cītīgi trenējas JFA «Jelgava» jaunajā bāzes vietā – LLU sporta zālē Tērvetes ielā. 


Protams, ar trenēšanos vien ambiciozos bērnus savaldīt grūti, tāpēc talkā nāca ideja par futbola miniturnīra rīkošanu mūsu pašu mājas sienās. Ar FK Jelgava labākā drauga «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»» palīdzīgu roku ideja tā arī tika realizēta. Miniturnīrā, kurā piedalījās četras vecumu grupas, mūsu viesi šoreiz pārstāvēja ne tikai Zemgali un Rīgas reģionu, bet arī Kurzemi. Visās grupās kopā piedalījās 31 komanda, līdz ar mūsu JFA «Jelgava» arī mazie futbolisti no FK «Mārupe», SC «Grobiņa; FK «Auda; FK «Bandava; AFA «Olaine; FK «Ozolnieki; FK «Iecava». Kāds no klubiem atveda vienu komandu, cits vairākas, bet tas nemaina lietas būtību – ikvienas komandas, ikviena trenera un ikviena bērna ieguldījums turnīra veiksmīgā norisē bija neatsverams. Lai veidotu ko lielu un spēcīgu, svarīga ir arī pati mazākā sastāvdaļa.


Pirmajā nedēļas nogalē uz LLU sporta zāli sabrauca puikas un meitenes, kas jau šogad iet skolā vai plāno to darīt līdz ar nākamo mācību gadu, tātad 2008. gadā un 2007. gadā dzimušie bērni.  Vecumā, kad svarīgākās cīņas tiek izcīnītas piemājas rotaļu laukumos vai mājās tikai ar sev zināmiem iedomu tēliem, rezultāts futbola laukumā nebūt nebija tas svarīgākais. Līdzās uzvarām un zaudējumiem būtiska sastāvdaļa bija kvalitatīva laika pavadīšana, kas veicinātu prieka un labsajūtas rašanos ne tikai bērnos, bet arī vecākos. Starpspēļu laikos īpaši vēlīga nodarbe bija zīmēšana, grāmatu krāsošana, kā arī galda spēles «Cirks» spēlēšana. 


Protams, neiztika arī bez pasākuma galvenās sastāvdaļas – futbola. Gan sestdien, kad spēlēja 2007. gadā dzimušie audzēkņi, gan svētdien, kad spēlēja 2008. gadā dzimušie audzēkņi, kopā piedalījās 10 komandas katrā vecuma grupā, sadaloties «rīta» un «dienas» sesijās jeb turnīros, kur sacentās savā starpā. Jaunākajās grupās līdz ar astoņām Jelgavas komandām, kuras vadīja treneri, M. Krūmiņš, E. Kļenausks un G. Mašals, piedalījās arī četras vienības no Iecavas, kā arī no FK «Mārupe», FK «Auda», FK «Ozolnieki», FK «Bandava», SC «Grobiņa» un AFA «Olaine».


Rezultātu ziņā kādai komandai veicās labāk, kādai ne tik labi, bet galvenais uzdevums – dienu pavadīt kā nelielā futbola festivāla atmosfērā – tika īstenots. Par to pēc apbalvošanas liecināja arī priecīgās un smaidīgās bērnu sejas – futbols ir tas, kas viņus visus todien vienoja un ļāva vēl skaidrāk izprast kopā būšanas nozīmi.


   Otrajā nedēļas nogalē LLU sporta zālē bija gaidīti 2006. gadā un 2005. gadā dzimušie. Arī šajos turnīros lielu lomu spēlēja ārpusfutbola aktivitātes, starp kurām absolūtā favorīta godu varēja atdot kāršu spēlei «UNO», kas acīm redzot tiek pamatīgi praktizēta mājas apstākļos. 2006. gadā dzimušajiem pieaugušo apspēlēšana vēl bija pārāk liels izaicinājums, bet gadu vecākiem puikām nagi vien niezēja iespējā uzspēlēt ar treneriem. Jāsaka kā ir, šie puikas ir labi trenēti ne tikai futbola spēlē, bet arī «UNO», kur treneriem bija jākrīt kaunā.


Vecumā, kad bērniem jau sistemātiski un plānveidīgi treniņu nodarbībās tiek integrēts darbs ar bumbām dažādu tehnisku elementu izpildē, veiklības un koordinācijas attīstīšanā, lēnām sāk arī parādīties «rezultāts uz tablo». Lai gan tas nebūt nav galvenais, tomēr arī tam tiek atvēlēta neliela nozīme bērnu prātos.  Tāpēc līdzās no futbola spēles gūtajam priekam tika novērtētas arī dienas labākās un veiksmīgākās komandas. 


2006. gadu grupā veiksmīgāko trijnieks:

3. vieta – FK IECAVA

2. vieta – FK Mārupe

1. vieta – FK Auda

2005. gadu grupā:

3. vieta – JFA JELGAVA Oranžs

2. vieta – FK AUDA

1. vieta – FK Mārupe  


«Igates kausa 2014» sacensībām noslēdzoties, paliekam cerībā, ka visu  pozitīvo no šā mazā futbola festivāliņa ir paņēmuši ne tikai bērni, bet arī visi treneri un tāpat vecāki. Futbols ir dzīvs, tāpat kā ikviens no mums. Tāpat kā ikviens no mums tas spēj priecēt un sāpināt. Kā ikviens no mums, tas var kļūt vēl krāšņāks un dzīvotspējīgāks tikai tad, ja tiek mīlēts un cienīts! 

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti