Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Informācijas «drifts» izdevās 28

Pagājušās otrdienas, 30. jūnija, «Zemgales Ziņās», bet jau 29. jūnijā internetā tika publicēta Jelgavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas Daces Kaņepones aicinājums ar nosaukumu «Aicinām ziņot par «driftotājiem» un «dragreiseriem»». 

Divus gadus esmu Jelgavas novada Domes deputāts. Aktīvi sekoju līdzi notikumiem novadā un esmu piedalījies pilnīgi visās komiteju un Domes sēdēs, tādēļ ar lielu izbrīnu lasīju minēto pašvaldības aicinājumu. Varu apliecināt – ne reizi, pat baumu līmenī ne no pašvaldības darbiniekiem, ne kolēģiem deputātiem neesmu dzirdējis par «driftotāju» un «dragreiseru» radītām problēmām.

Raksta saturs rada maldīgu priekšstatu, ka pašvaldības vara ir nomocījusies, izlietojusi visus rīcībā esošos iespējamos līdzekļus un tagad vēršas pie sabiedrības ar lūgumu palīdzēt, līdzīgi kā noklīdušu sēņotāju vai ogotāju meklējumos.Turklāt pavisam nesen (2015. gada 29. maija Domes sēdē ar 13 balsīm par, divām pret un vienu atturoties) tika likvidēta Sociālās politikas un sabiedriskās drošības jautājumu komiteja ar pamatojumu – «Sociālās politikas sabiedriskās drošības komitejas kompetencē ir ļoti maz izskatāmo jautājumu, kurus iespējams izskatīt citai pastāvīgai komitejai».

Protams, ne jau astoņi komitejas locekļi bija pārgalvīgo autobraucēju ķērāji, bet tas uzskatāmi parāda, cik «ļoti sasāpējis» bija šis jautājums.Pašvaldības aicinājums ir izskaidrojams ar pēc neilga brīža sekojošo informāciju par cīņu ar «braucējiem» 26. jūnija vakarā, kurā aktīvi ar īpatnējiem paņēmieniem esot iesaistījies Jelgavas novada Domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune. Bija vai nebija iesaistīts – ne man to apgalvot, ja pat tur klāt bijušais Jelgavas pašvaldības policijas priekšnieks nespēj to ne noliegt, ne apstiprināt.

Šķiet, ka pašvaldības publiskais aicinājums pievērst uzmanību «driftotājiem» tika publicēts nevis ar nolūku cīnīties pret šo iespējamo problēmu, bet gan ar mērķi palikt mīkstu «spilvenu» Jelgavas novada Domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem, lai censtos attaisnot viņa iespējamās izdarības. Un tas veiksmīgi nostrādāja. Jau esmu dzirdējis saprotošas uzslavas – «tā tiem skrējējiem vajag..., tikai pa degunu...».Ko mums no tā būs mācīties? Nav ko ķēpāties ar likumu un noteikumu pantiem! Ja jautājumi jārisina ātri, tad pa degunu. Katrs pēc sava taisnīguma un likumības izpratnes. Galvenais – pēc tam ātri prast ieskaidrot, ka mērķis attaisno līdzekļus.

Tagad katrs varam pārdomāt, kā šādu metodi izmantot savām vajadzībām. Arī tuvākā un tālākā pasaulē šādi piemēri jau ir – «citādi orientēto» apmētāšana ar īpaša satura maisiņiem, karikatūristu slaktiņš Parīzē, Krimas sagrābšana... Arī tur darītāji rīkojas pēc savas taisnīguma izjūtas.

Kārlis Rimša, Jelgavas novada Domes deputāts

Foto no «Ziņu» arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 28

gklavs

+10
Es tieši nobrīnījos, kāpēc masu mēdījos pēkšņi parādās aicinājums ziņot par driftu.
Pēc nākamās ziņas par pašvaldības vadoņa gaitām viss bija skaidrs:)

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 12:01

Zizi

es arī sadotu pa šņobeli šie idiņiem, laikam Kārlim labs miegs, ka var mierīgi gulēt. arī pa Glūdas pagastu ,šādu bagātu vecāku šmurguļu diezgan,un tiklīdz Tu aizrādi, tad dabūn tādus vārdus pretī, ka ausis vīst, jādomā , vai nez šie, ar to pašu muti arī ēd.....

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 13:01

.

Tik talu jau pasvaldiba neaizdomajas ka varetu jauniesiem nakt preti un izbuvet apli siem merkiem,un visi butu pateicigi,bet te vel vejo komunagu aizliegumi un nospiesana,esam it ka jau 25 gadus briviba,bet metodes tas pasas.

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 18:51

opis

Es, piemēram, gribu, lai man pašvaldība izveido motokrosa trasi. Laikam jāvelk ārā mocis un jāsāk art lauki Mazlaukos kamēr kāds sados pa muti. Tad iešu uz ziņām un teikšu, ka es jau neko, mierīgi gaisa filtru mainīju, turklāt, pastarpināti forumā palūgšu, lai ierīko trasi, kur braukt, lai man būtu kur izklaidēties, bez maksas, protams.

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 12:15

s

Varu apliecināt – ne reizi, pat baumu līmenī ne no pašvaldības darbiniekiem, ne kolēģiem deputātiem neesmu dzirdējis par «driftotāju» un «dragreiseru» radītām problēmām - jūs deputāti esat tik tālu no tautas problēmām kad nokļūstiet pie siles, ka pēkšņi ne redzat, ne dzirdat - siltā vieta tik labi uzdzen miedziņu, ka negribas ne par ko domāt....

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 15:49

no muldi.

Tā nav tiesa, arī pie mums laukos «driftotāju» un «dragreiseru» ir. Aizbraucām karstajās dienās uz ''Pūtēļu" karjerām un tur pie meža tās iznēsātas «driftotāju» pēdas, kāpēc Zaļenieki klusē???

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 22:36

Novada iedzīvotājs.

Nu vai ziniet, man pietiek lasīt šīs negācijas par Ziedoni Cauni.
1) Man bērns iet jaukā izremontētā bērnudārzā.
2) Skolnieks mācās labā sakārtotā skolā.
3) Pats apmeklēju vakaros sporta zāli, kas ir labi izremontēta un silto ūdeni utt.
4) Dejojam labi sakārtotā tautas manā.
5) Ceļi sakārtoti un nopļautas grāvmalas.
6) Burvīgi novada svētki un ar jaukiem novada uzņēmējiem.
Utt...var rakstīt un rakstīt par šo jauko burvīgo novadu.
KAS Jums Rimša par kaiti? Laikam tā Aija ar grib to novada krēslu? Kaut ko jau kā novadnieks arī lasu un saprotu no politikas.
Es domāju, ka novada domi nav tik vienkārši vadīt un mums ir ļoti labs novada saimnieks ar savu komandu.
Liekaties mierā tiem, kas nepienākas, tik skaušana un ar preses palīdzību domā, ka tauta neko neredz un nedzird.

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 17:36

juta

Pie jebkura cita buutu viss tas pats par tavu nodoklu naudu! Tikai cits buutu kulturaalaaks,jo ar sho sacensties diez vai kaads veel vareetu...

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 20:10

Novada iedzīvotājam

Ziedonis Cauna mums kā saule, kā gaisma, kā skābeklis! Mūžam mūžos lai dzīvo vadonis,visu lauku ļaužu tēvs!
Šo vajadzēja slavinājuma nobeigumā uzrakstīt.Jau tāpat radās sajūta lasot,ka visu to viņš par saviem privātajiem līdzekļiem izdarījis.Mauzoleju uzceliet viņam...

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 21:42

ha,ha...

Nu jau kāds roklaiža uzrakstījis!

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 11:48

еуеуеу

(Novada iedzīvotājs ) nebeidz slavēt ZZS resno vepri Bet tas ir RESNĀ VEPRA darba pienākums un nav nekāds varoņdarbs . Būtu cits vepris tai amatā izdarītu to pašu un varbūt pat vairāk . ZZS prot iebarot ar nodokļu maksātāju naudu savus "vēlētājus " / RESNAJAM VEPRIM likumi nav rakstīti . Dzīvojam civilizētā valstī un bērnam iemaukt ar kulaku ir VEPRA stilā. Tā kā latvieši uz vēlēšanām neiet , tad RESNAIS ZZS VEPRIS pie amata tiek ar 268 domes ierēdņu balsīm

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 20:14

Gints

Jams par savu naudu to darīja?

pirms 5 gadiem, 2015.07.11 12:25

Novada nodokļu maksatājs

Iespējams, ka Jūs to nezināt, bet visas šīs skaitītās labās lietas ir izdarītas tāpēc, ka lielakā daļa novada iedzīvotāju godīgi maksā nodokļus. Tatad tā ir mana un Jūsu nauda, nevis Caune par savu naudu to darījis. Kauns ir par šādu novada vadītāju. Viņš nav slikts, viņš vienkārši ir slims ar gavu un neārstējas.

pirms 5 gadiem, 2015.07.20 14:05

Resnais

mja. Ne velti papum ir tēla spodrinātāju komanda.

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 19:08

Resnajam

Pati labākā!!! :)

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 22:38

sssss

Un ne velti ir tādi,kuri tikai gāna viņu...ik pa laikam čekojot var manīt,ka plusiņi aug augumā negatīvajiem komentiem,bet kur kaut viens pozitīvs vārds par viņu,mīnusi mīnusi mīnus ;D

pirms 5 gadiem, 2015.07.08 16:08

membrāns

...purnā nevajadzēja pašam bakstīt,bet tā ir laba,šmurguļiem saprotama "valoda",bez lieciniekiem,bez lieciniekiem.....

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 19:44

romance

Lēti jau nu ļoti sevis attaisnošanai stirnu šāvējs šo gājienu ir izdomājis. Juristi švaki strādā, Cita starpā, kā ar juridisko pakalpojumu konkursu iet. Vai jau ir rezultāti? Laikam jau konsultē tie paši vecie, ka neko sakarīgāku nevarēja izdomāt jauniešu piekaušanas lietā.

pirms 5 gadiem, 2015.07.08 09:05

vija

Vienmēr jāatceras,ka novada šefs ir spogulis,kas rāda kā jāpārstāv savi iedzīvotāji ,bet...ja vadītājs visus jautājumus grib atrisināt ar dūri..skumji,jo tas norāda,ka,kā vadītājs viņš ir nulle,bez reālas domāšanas,kā risināt problēmu,jeb viņam ir slikti padomdevēji šajā jautājumā.
Cepuri nost tiem darbiniekiem,kas risina investīciju piesaisti un finansālo daļu,tie prot gan domāt,gan lietas novest līdz rezultātam...jo te jau šo darbu dara ne Caune,jo viņš pat tik svarīgā momentā gribēja atrasties Čīlē,kad pieņem budžetu..lab,ka Tračuma mazliet pabaidīja un šefs atskrēja mājās aizelsies no pārbīļa par apvērsum

pirms 5 gadiem, 2015.07.08 11:29

klija

Tračuma nu nenormāli pabaidīja, visi bija pārbīlī.... paraka bedrīti, kurā pati tagad sēž!:D

pirms 5 gadiem, 2015.07.08 16:01

Vijai

Oi, kas par murgu jālasa zz.lv šajā komentārā.
Nu kas par muļķībām. Opozīcija rullē. :))

pirms 5 gadiem, 2015.07.08 20:42

xx

pabiedeja vai nebiedeja nav svarigi. Svariga ir pasa Caunes attieksme. Uz budzeta pienemsanu vizinas pa Cili. Novada svetku laika aiziet atvalinajuma. Vai tas vien jau neapliecina,ka strada visi iznemot Cauni-bet ja jau visiem labi(pozicijai ),tad jau ta var turpinat vadit un tautas slavas dziesmas klausities.

pirms 5 gadiem, 2015.07.17 23:34

ass

Rimša, izskatās, ka paņēmis sīvo, tāds apsārtis...

pirms 5 gadiem, 2015.07.08 11:44

interesanti

no kā visi lauku ceļi pilni ar melnām riepu (bremzēšanas?) pēdām? Līku ločiem. Sākumā savā naivitātē domāju, kuram dzērājam tad te nav paveicies, bet, tā kā tādas visās novada pusēs, tad skaidrs, ka bērniņi izklaidējas. Un ne jau ar spēļu mašīnītēm!

pirms 5 gadiem, 2015.07.08 13:21

"Pūtēļi"

Zaļenieki, ko klusējat???
Jūsu ceļus ar bojā jauniešu izklaidēs.

pirms 5 gadiem, 2015.07.08 20:45

7 kadri

Pabrauc, deputāt, pa Jelgavas novada šosejām! Vai melnās svītras un apļus katra kolhoza ceļagalā, tavuprāt, atstāj citplanētieši? Nepaliec smieklīgs ar savu ikdienas "iekost" gribēšanu!

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 08:43

jelgavnieks

Jā, viņš visiem sados pa purnu! Pasauciet: viņš prot ne tikai meža zvēriņus sargāt, bet arī jaunatni audzināt!

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 11:53

lZI

Tas jau pat muļķim bija skaidrs. Kaut kā dikti zīmīgi tas sakrita ar Caunes izdarībām.

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 10:54

Lietotāju raksti