Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īpašā akcijā Valsts probācijas dienests vērš uzmanību uz konfliktu risināšanu skolas vidē

Šogad Valsts probācijas dienests, jau sesto gadu, visā Latvijā no 5.novembra līdz 10.decembrim organizē Izlīguma nedēļu, kuras ietvaros informē sabiedrību par izlīguma iespējām un Taisnīguma atjaunošanas pamatprincipiem.

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā aktualizējušies jautājumi par jauniešu konfliktiem skolā, kas visspilgtāk izpaužas jauniešu savstarpējā necieņā un agresijā, Valsts probācijas dienests pasākuma “Izlīguma nedēļa” ietvaros organizē aktivitātes ar nosaukumu “Taisnīguma atjaunošanas principu iedzīvināšana skolas vidē: resurss pozitīvām pārmaiņām”. Valsts probācijas dienesta teritoriālo struktūrvienību darbinieki visā Latvijā dodas uz savas pilsētas izglītības iestādēm, kurās organizē informatīvos seminārus un kopā ar audzēkņiem un pedagogiem diskutē par taisnīguma atjaunošanas pieeju ieviešanu skolas vidē, kas vērstas uz pozitīvu konfliktu risināšanu. 

Viena no taisnīguma atjaunošanas pieejām ir izlīgums, kas ir strukturēts sarunu process, kurā brīvprātīgi piedalās cietušais un likumpārkāpējs un kuru vada neitrāla persona – starpnieks, palīdzot iesaistītajām pusēm vienoties par savstarpēji pieņemamu un taisnīgu risinājumu. 

Latvijā ik gadu ar izlīguma starpniecību tiek rasti risinājumi vairāk kā tūkstoš konfliktiem, kas radušies noziedzīgu nodarījumu rezultātā. Vairumā gadījumu likumpārkāpējs un cietušais vienojas par nosacījumiem, kas mazina noziedzīgā nodarījuma radītās sekas un atjauno taisnīgumu. Izlīgums ir īpaši efektīva metode kā risināt konfliktus jauniešu vidē, lai novērstu gadījumus, kad jaunietis nonāk tiesībsargājošo institūciju redzeslokā par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. 

Pasākuma ietvaros Valsts probācijas dienesta Jelgavas teritoriālās struktūrvienības darbinieki kopā ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas nepilngadīgo lietu inspektori devās uz Jelgavas 6.vidusskolu un Staļģenes vidusskolu, lai iepazīstinātu jauniešus ar Taisnīguma atjaunošanas pamatprincipiem un konfliktu risināšanas metodēm skolu vidē, t.i., izlīguma sanāksmi. 

Olga Dobroserdova, Valsts probācijas dienesta Jelgavas teritoriālās struktūrvienības vadītāja

(Epasts: olga.dobroserdova@vpd.gov.lv, Tālrunis: 26426643)

Foto: Valsts probācijas dienests

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti