Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Japāņu studenti Jelgavā (FOTO)

17.–22. septembrī LLU viesojās Tokušimas Universitātes piecas studentes un viņu profesors Donalds Stērdžs (Donald Sturge), lai kopā ar mūsu studentiem un mācībspēkiem piedalītos Valodu centra organizētajās Japānas kultūras nedēļas aktivitātēs un LLU studiju procesā. Dzīvespriecīgo studenšu acīs dzirkstīja prieks, skatot Jelgavas skaistākās vietas, bet apbrīna – iepazīstot modernās laboratorijas Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) jaunajā ēkā. Dekāna stāstījums par to, kā fakultātes studenti iegūst pārtikas produktu analīzes prasmes, eksperimentē un modificē esošos pārtikas produktus, kā arī fakultātes zinātnieku radītie inovatīvie pārtikas produkti japāņu viesos radīja pārliecību, ka PTF var būt līdzvērtīgs sadarbības partneris arī Japānas uztura speciālistiem un zinātniekiem.

Viesi novadīja vairākus seminārus, kuru laikā Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes, PTF un Tehniskās fakultātes studenti apguva origami mākslas pamatus. Kā zināms, Japānas nacionālais putns ir dzērve, un ticējums vēsta, kas tas nesot veiksmi. Vajagot savērt virtenē 1000 papīra dzērvju, un tad veiksme nodrošināta. Yui, Nana un Midori iemācīja mūsu studentus izgatavot šo putnu dažu minūšu laikā. Attapīgie PTF 2. kursa studenti uzreiz izdomāja praktisku pielietojumu saviem origami darinājumiem – tā varot locīt salvetes un dvieļus viesnīcās, kā arī izmantot interjera iekārtošanai.

Ikviens ir dzirdējis par īpašo japāņu tējas rituālu, tāpēc ar lielu interesi vērojām, kā viešņas PTF mācību virtuvē demonstrēja tējas gatavošanas metodi – zaļās tējas pulveris nelielā karsta ūdens daudzumā tika straujā tempā vairākas minūtes putots, līdz radās stingras putas. Degustējot šo tēju, PTF prodekānes Gitas Krūmiņas–Zemtures un lektores Sandras Īristes secinājums: “Neparasta un garda!” Bet PTF studentu domas dalījās.

Toties viesprofesora Donalda Stērdža vieslekcija un prezentācija par pasaules ievērojamākajiem dārziem studentiem viedokļu dažādību neradīja. Devāmies aizraujošā ceļojumā uz Kanādas, Lielbritānijas, Francijas, Vācijas, Ķīnas un Japānas dārziem, bet profesora komentāri atklāja ne tikai to māksliniecisko vērtību, bet arī šo dārzu izveides vēsturisko, sociāli ekonomisko un politisko kontekstu.

Ikvienam ir iespēja gūt ieskatu eksotiskajā un skaistajā Tokušimas pilsētā, aplūkojot fotoizstādi TF 3. stāva gaitenī, ko iekārtoja viesi ar TF Izglītības un mājsaimniecības institūta atbalstu.

Viesi no Japānas bija gaidīti arī nevalstiskajā organizācijā “Svētelis”. Tās vadītāja Ingrīda Grīnberga ar saviem brīvprātīgajiem palīgiem bija sarūpējusi tējas galdu un cienastu – pašceptu rudzu maizi. Sirsnīgās sarunās laiks aizritēja nemanot. Viesi redzēja to milzīgo darba apjomu, kas tiek padarīts “Svētelī”, rūpējoties par grūtdieņiem un cilvēkiem ar skarbu likteni, kuriem veselības problēmas dzīvi dara grūtu. Ingrīda uzsvēra, ka šeit tiek gaidīts ikviens brīvprātīgais students, kas vēlētos veltīt savu brīvo laiku un prasmes, lai palīdzētu dažādos darbos, tai skaitā sašķirotu apavu un apģērbu “kalnus”, ko ziedojuši vietējie iedzīvotāji. Lai īstenotu Ingrīdas ideju par sociālās uzņēmējdarbības attīstību “Svētelī”, noderētu LLU studentu gudrās galvas. Nevalstiskā organizācija “Svētelis” atrodas Pļavu ielā 2. Kontaktinformācija: 29137168.

Dr. paed. Daina Grasmane, Valodu centra pārstāve

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti