Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauka nedēļas izskaņa Jelgavas 6.vidusskolā

Kaut arī laika apstākļi nelutina un saulītes vēl maz, Jelgavas 6.vidusskolā šonedēļ valdīja pavasarīgs un nedaudz satraukts noskaņojums. Jau devīto gadu pēc kārtas notika konkurss “Skolas talants″ ar mērķi apzināt talantīgus skolēnus, veicināt viņu izaugsmi un talanta attīstību.

Šogad savu dalību konkursā pieteica 38 konkursanti. Konkursa laikā bija iespēja baudīt gan vokālus un instrumentālus priekšnesumus, gan skatuves runas mākslu, deju, gan sporta priekšnesumus. Visiem dalībniekiem tika pasniegti diplomi par dalību konkursā un balvas ar skolas logo.

Sākumskolas klases un pirmsskolas grupas svinēja svētkus – Мasļeņicu. Šie svētki ir sena slāvu tradīcija, kuras laikā notiek līksma un jautra atvadīšanās no garās, aukstās ziemas un sagaidīts ilgi gaidītais pavasaris. Tradicionāli svētki tiek svinēti nedēļu pirms lielā gavēņa, un tie rit septiņas dienas un katrai dienai ir savs nosaukums.

Svētki visiem asociējas ar pankūkām, jo pankūkas ir šo svētku tradicionālais ēdiens.  Bet ikgadējā  Masļenicas gadatirgū  bija ne tikai pankūkas, bet arī pīrāgi, cepumi un citi našķi un gardumi. To visu bērni kopā ar vecākiem izcepa paši. Skolas dramatiskais pulciņš ar Masļenicas  priekšnesumu radīja svētku atmosfēru.

Foto: no Jelgavas 6. vidusskolas arhīva

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti