Jauktajam krievu korim – 20 3

Šis gads Kalnciema kultūras nama dzīvē ir ļoti nozīmīgs. Ne tikai tādēļ, ka būs Dziesmu svētki, un turp atkal dosies kalnciemieši, bet arī tādēļ, ka šogad savu 20 gadu jubileju nosvinējis pensionāru kluba «Sarma» draudzīgais kolektīvs - Zemgales novada vienīgais jauktais krievu koris.

Svinīgs un nozīmīgs kultūras namā bija 5.aprīlis, kad viesi ar ziediem rokās no visas Latvijas steidzās uz nelielo ēku, lai pateicībā šie ziedi iegultu jubilāru rokās. Turklāt gaviļnieku krēslā sēdēja nevis viens cilvēks, bet vesels radošais kolektīvs. Kalnciema jauktajam krievu korim jubilejas kūkā tika iedegta divdesmitā svecīte. Bet Josifam Ciseram, kurš jau divdesmit gadus ieņem kora vadītāja un diriģenta amatu un joprojām ir kolektīva dvēsele, tā bija radošās dzīves piecdesmit piektā jubileja. Divdesmit darba gadiem tika veltītas 20 dziesmas, aplausu vētras, ziedu kalni, saviļņojuma asaras un prieka ovācijas. Visas šīs pozitīvās emocijas apvienoja zālē sēdošos viesus, draugus, kādreizējos kora dalībniekus.Prieks, ka uz pasākumu bija ieradušies daudzi viesi, tostarp mūsu mīļie kādreizējie kormeistari, pirmā - Ingrīda Grandovska, daudzo darba gadu pārbaudītā Svetlana Caune, Ieva Veršūne, ceļu uz svētkiem atrada kādreizējie dziedātāji un viņu otrās pusītes. Veicot dziedātāju uzskaiti, esam pārsteigti, ka caur dziesmoto skatuvi divdesmit gadu laikā gājuši vairāk nekā 112 dalībnieki.Īpaši vārdi skanēja mūsu visu mīļajam un vienīgajam kolektīva vadītājam J.Ciseram, kurš, neskatoties ne uz laika apstākļiem, ne uz aukstumu mēģinājumu telpā, prata saliedēt dalībniekus dziesmai un saglabāt kolektīvu, nekad nejautājot «Kas man par to būs?». Cilvēks - fanāts, darba rūķis, inteliģents, radošs un ārkārtīgi taktisks cilvēks - tāds ir mūsu kordiriģents! Mēs esam pateicīgi liktenim, ka tas savedis kopā mūs ar kolektīva vadītāju un savienojis radošajā darbā ar mūsu dziedātājiem. Lai ilgi dzīves gadi viņam, jo, tikai pateicoties diriģenta uzņēmībai un prasmei strādāt ar cilvēku, korī saglabāts dziesmotais gars. Ar prieku gaidīsim atpakaļ korī visus savus mīļos dziedātājus, kas agrāk bijuši vienkārši «mūsējie» un dažādu iemeslu dēļ pārtraukuši dziedāt!Tiksimies 30.aprīlī, kad paredzēts koncerts visiem pilsētas iedzīvotājiem un interesentiem. Vai tad dziedāšana nav darbs, ar kuru varam palepoties?

Pievieno komentāru

Komentāri 3

SS

Malači!Prieks ka visam par spīti jūs turieties un nepadodieties.Biju ciemos uz jūsu 15 dzimšanas dienu, tas bija viens feins un sirsnīgs pasākums, un tagad tas noteikti ir vēl labāks. Turieties tā tālāk! Prieks redzēt vienas un tās pašas sejas joprojām kora rindās, bet jauniešus piesaistīt šodien spēj tikai izredzātie. daudz laimes, un ilgus vēl gadus.Ja atgūšu nevietā zaudēto balsi balsi vēl tiksimies.

pirms 13 gadiem, 2008.04.18 23:01

SS

Malači!Prieks ka visam par spīti jūs turieties un nepadodieties.Biju ciemos uz jūsu

pirms 13 gadiem, 2008.04.18 22:59

Rasma

Es pievienojos apsveikumiem jauktajam korim! Lai vēl daudzus priecē ar skanīgām dziesmām!Patiesā apbrīnā un cieņā paldies diriģentam par spēju saliedēt, noturēt dalībniekus un iepriecināt klausītājus ar kora sniegumu!Kolektīva repertuārā ir tādas dziesmas, kuras klausoties, asaras sariešas acīs- skaisti! Paldies jauniešiem, puišiem balsis ir stipras un skanīgas, paldies meitenēm! Daudz baltu dieniņu, Laimiņa dodi, diženi, raženi dziedājot,i!

pirms 13 gadiem, 2008.04.18 17:08

Lietotāju raksti