Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauniešu deju kolektīva «Tracis» piedzīvojumi Ukrainā (FOTO) 4

No 30.oktobra līdz 2.novembrim Ukrainā norisinājās III Starptautiskais horeogrāfiskais deju kolektīvu konkurss "Samocviti". Konkursa norises vieta bija Ukrainas kultūras galvaspilsēta – senā Ļvova, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un piedāvā iespēju jaunatnei radoši izpausties, paplašināt redzesloku, iepazīt pasaules tautu kultūru. Šo konkursu organizēja sabiedriskā organizācija "Mākslas centrs "Antre"", radošā apvienība "Ukrainas estrādes mākslas darbinieku asociācija" un Ļvovas apgabala Nacionālā horeogrāfiskā apvienība.

Konkursā piedalījās 2000 dalībnieku no 80 kolektīviem. Uz pasākumu bija ieradušies gan Ukrainas, gan Polijas, gan Maķedonijas kolektīvi, gan jauniešu deju kolektīvs "Tracis" no Latvijas.

Kolektīvi tika iedalīti trīs kategorijās – klasiskās dejas, mūsdienu dejas un tautas dejas dejotāji. Kolektīvu skaits visās kategorijās bija līdzīgs.

Pirmajā dienā notika konkursa atklāšana un svinīgais gājiens pa Ļvovas ielām. Tā kā bijām vienīgais kolektīvs no Latvijas, kopā ar JDK "Tracis" karogu nesām arī Latvijas karogu. Jau tad sajutām Ukraiņu silto uzņemšanu un lielo interesi par mūsu valsti un tur notiekošo. Daudzi nāca klāt un vienkārši paspieda roku par to, ka atbalstām viņu valsts centienus atgūt neatkarību. Vēlāk devāmies ekskursijā pa Ļvovu atraktīvā gida Timofeja vadībā.

Nākamajā dienā sākās konkurss, kurā piedalījās arī JDK "Tracis". Tā kā skatuve bija ļoti liela un konkurenti – spēcīgi, bijām diezgan nobijušies.

Trešajā dienā mūs atkal gaidīja Timofejs, lai iepazīstinātu ar Ļvovas apkārtnes pilīm, baznīcām un klosteriem.

Ceturtās dienas pašā agrumā tika paziņots, ka esam 15 labāko kolektīvu skaitā. Tas izraisīja gan pārsteigumu, gan lielu prieku. Šī bija smaga un piepildīta diena, jo pulksten 11:30 mums bija jārāda meistarklase, tad ātri jānokļūst Ļvovas Nacionālajā teātrī, kur bija jāuzstājas Galā koncertā. Bija liels gods un atbildība dejot uz tik lielas un slavenas Ļvovas skatuves. 

Pēc Galā koncerta notika apbalvošana. Patīkams bija pārsteigums, ka mūsu ceļojums bija vainagojies ar III Starptautiskajā Horeogrāfiskajā deju kolektīvu konkursā "Samocviti" iegūto pirmās pakāpes laureāta godu! Ko gan vairāk varējām vēlēties – jauka pilsēta, mīļi cilvēki, silts un saulains laiks... un uzvara tautas deju kategorijā!

Esam pateicīgi Elejas pagasta pārvaldes vadītājam par sniegto finansiālo atbalstu!

Paldies Anitai Lieknai par sapratni un atbalstu!

Ivita Lejava-Majore, JDK " Tracis" vadītāja

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Pozitīvā

Malači Tracis, paldies Ivitai, ka izved Latviju pasaulē

pirms 4 gadiem, 2015.11.09 13:18

Lietotāju raksti