Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauniešu padomes pārstāve Nellija Karpušenkova pārstāv novada intereses Baltijas jūras reģionā (FOTO)

Norvēģijā no 16. līdz 18.aprīlim notika Baltijas jūras valstu reģionālā tīkla ("The Baltic Sea States Subregional Cooperation" – BSSSC) jaunatnes pārstāvju tikšanās. Latviju tās laikā pārstāvēja Jelgavas novada jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Kode un Jauniešu padomes pārstāve Nellija Karpušenkova, kas tika ievēlēta kā jauniešu pārstāve BSSSC valdē uz 2 gadiem. 

Nellija pārstāv Platones pagastu Jelgavas novada Jauniešu padomē kopš 2012.gada un kopš 2009.gada brīvprātīgi darbojas biedrībā „ideA” . Tika izvirzīta no Jelgavas novada nominācijai „Gada brīvprātīgais 2014”. „Nellija ir aktīva, zinoša un iniciatīvas bagāta jauniete, kas savu brīvo laiku velta jaunatnes lietām, organizējot pasākumus, piedaloties akcijās, gan līdzdarbojoties projektos, kas skar jaunatnes politikas jautājumus. Pārstāvniecība BSSSC valdē ir liels izaicinājums viņas personības pilnveidē, jo tas prasa gan atbildību, gan veicina stratēģisko domāšanu. Tas ir ieguvums gan Jelgavas novada pašvaldībai, gan valstij,” tā kolēģe Kristīne Kode.

Jaunatnes pārstāvju tikšanās reizē Drammen pilsētā notika darbs grupās pie jaunā stratēģijas plāna izstrādes, diskusija par tēmu "Jaunieši un veselība", studiju vizītes Buskerud novada pašvaldībā un iniciatīvu centrā, kas piedāvā apmācības programmas gan jauniešiem, gan pieaugušajiem viņu integrēšanai darba tirgū. Notika arī valdes vēlēšanas. Otra jauniešu pārstāve valdē ir astoņpadsmitgadīga somu jauniešu līdere Hanna Kivimaki. Valdes sastāvā ir divi jauniešu pārstāvji vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kas vienreiz gadā lielajā BSSSC tīkla konferencē pārstāv jauniešu viedokli noteiktu jautājumu izskatīšanā.

BSSSC ir politisks tīkls, kas dibināts Stavangerā Norvēģijā 1993.gadā. Tās dalībnieki ir reģionālās pašvaldības no desmit Baltijas jūras piekrastes valstīm – Vācijas, Dānijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Polijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Kopš 2002.gada tīkla ietvaros pēc jaunatnes darbinieku iniciatīvas tika izveidota darba grupa jaunatnes politikas jautājumos. Jauniešu starptautiskā tikšanās notiek divas reizes gadā – pavasarī un rudenī.

Kristīne Kode, Jaunatnes lietu speciāliste

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti