Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas 4.vidusskolas “Erasmus+” projekta vizīte Spānijas pilsētā Almērijā (FOTO)

No 26.janvāra līdz 1.februārim Jelgavas 4.vidusskolas skolnieces un skolotājas devās uz Spānijas pilsētu Almēriju, lai piedalītos “Erasmus+” projektā “Gender Violence Prevention begins with us“. Projekta dalībvalstis ir Francija, Itālija, Portugāle, Spānija un Latvija.

Ceļš no Rīgas uz Almēriju Spānijā bija diezgan garš. Paspējām pabūt arī Vācijā, Frankfurtes lidostā. Gan turp, gan mājupceļā vērojām lidostas iekšējos procesus, un, protams, baudījām skatus virs un caur mākoņiem. Pēc diviem lidojumiem, nolaižoties Malagā, mūs sagaidīja patīkams autobusiņš, kurā mūsu latviešu bariņš ar apbrīnas pilnām acīm sekoja līdzi garām skrienošajām palmām un sildījās siltajā saulītē. Ikkatru līdz galamērķim nogādāto, ar visjaukākajiem sveicieniem un atvērtām rokām sagaidīja viņa viesģimene. 

Projekta pirmo dienu pavadījām skolā I.E.S. Al Ándalus, kur visi projekta dalībnieki sapulcējās skolas aktu zālē un mūs sveicināja skolas direktore ar jauku runu. Vēlāk devāmies uz skolas klasēm skatīties, kā notiek mācību stundas. Kad stunda beidzās, mēs spēlējām izlaušanās spēli. Starpbrīdī gājām ārā saulītē visi kopā ēst otrās brokastis. Noskanot zvanam, mēs devāmies atkal uz klasi, kur darbojāmies dažādās darbnīcās: veidojām vārdnīcu ar vardarbības terminiem dažādās valodās, stāstījām par dzimumu stereotipiem Latvijā un klausījāmies citu valstu prezentācijas. Pēc skolas devāmies mājās un paēdam pusdienas. Atpūtāmies un gājām satikt pārējos skolēnus kafejnīcā. Tad kopā gājām uz skolu, kur sekoja oficiāla sagaidīšana, vairākas runas, kā arī spāņu dejas un spāņu tradicionālās ģitāras spēlēšana. Vakarā gājām mājās, paēdām garšīgas vakariņas, un pirmā diena bija noslēgusies. 

Otrdienu sākām ar prezentāciju par sievietēm Spāņu pilsoņu karā. Analizējām dažādus attēlus no žurnāliem un meklējām tajos stereotipus, sakārtojot tos pa plakātiem no sliktākā uz ne tik sliktu. Pēc tam devāmies aplūkot Donas Pakitas mākslas muzeju. Šī sieviete bija ziedojusi savu māju - ēku, kurā šobrīd atrodas muzejs, bet ar vienu nosacījumu - ja gada laikā tur tiks iekārtots muzejs. Šīs dienas ietvaros bija arī bunkura apmeklējums, kas bija patvērums daudziem Almērijas iedzīvotājiem karā laikā. Apskatījām arī viduslaiku pili, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Almēriju no augšas.

Trešdienā visi devāmies lielajā ceļojumā pa Nacionālo parku Cabo de Gata, kur vērojām skaistu skatus - Sirēnu līci, ogles, baltas sveces Kaķu kapos ... Var šķist, ka šie ir maģisko vietu nosaukumi no vecām pasakāmBet nē, šīs ir reālas vietas ar patiesi pasakainām ainavām. Tīras smiltis debeszilā jūra, klintis, no kurām elpa aizraujas, paslēptas no līča vējiem. Tas ir Cabo de Gata, kas atrodas netālu no Almērijas un piesaista drosmīgus ceļotājus ar to, ka šeit jūs varat justies kā savvaļas skaisto pludmaļu atklājēji. Izstaigājot n-tos kilometrus, jutāmies ļoti noguruši, bet  laimīgi. 

Ceturtā diena Spānijā iesākās ar grupu darbu “Gender Advertising and Magazines” skolā. Pēc šī grupu darba, spāņu skolēni bija noorganizējuši skrējienu ‘’Save the Children’’, kurš notika skolas pagalmā. Šajā skrējienā piedalījās arī citi šīs skolas skolēni. Pēc tā mēs atgriezāmies skolas telpās, turpinājām darboties grupās un diskutēt par vardarbību ar citu valstu jauniešiem. Tālāk mēs visi devāmies uz pludmali, kur mums bija sagatavotas aktivitātes, tādas kā pludmales volejbols un citas populāras pludmales spēles. Aktivitātes jauniešus aizrāva un saliedēja. 

Pēc neliela pārtraukuma, gida pavadībā, visi kopīgi devāmies ekskursijā uz Arheoloģijas muzeju, kur ekskursijas beigās mums norisinājās darbnīca ‘’Women in Prehistory’’. Šajā darbnīcā visiem jauniešiem, bija iespēja no māla uztaisīt savu Venēras dievietes skulptūru.Piektdiena sākās ar sajukumu. Atkal jauna darbnīca, kur jāpabeidz darbi, ko iesākām, bet nespējam atcerēties, kurš kurā grupā bija un kas ko darīja. Pēkšņi jaunas grupas, citas prezentācijas, liela putra, bet strādājām. Joki savā starpā par visu jucekli un smiekli par darbu, ko esam pabeiguši. 

Pēc padarīta darba, devāmies uz “Andalusian Woman's Institute” un apskatījām, kā izskatījās 19.gs vismodernākā ēka. Noklausījāmies lekciju par šo institūtu, darbības virzieniem, palīdzības iespējām sievietēm, kas cietušas no vardarbības, noslēgumā saņemot lakatiņus, piespraudes un bukletus kā suvenīru no šīs vietas. Tad atkal devāmies atpakaļ uz skolu uz nākamo darbnīcu, kurā noskatījāmies video par vardarbības jautājumiem un tad izgreznojam, aprakstījām, aplīmējām kasti, balstoties uz informāciju video. Pēc pabeigta darba, devāmies uz "Street Market" jeb ielas tirgu, kur pagaršojām Spānijas tradicionālos cepumus "Churras" un izteicām savus dažādos viedokļus par to. 

Pēc pastaigas atkal esam skolā uz beidzamo tikšanos ar visiem projekta dalībniekiem par padarītajiem darbiem. Uzjautrinoši video, daudz aplausu un prezentēšanas stress, kad nezini ko teikt, bet tev iedod mikrofonu un tev jārunā. Un tad pēdējās kopīgas pusdienas, kur gatavoja un pasniedza tradicionālo Spānijas ēdienu - "Paella". Dažiem garšoja, dažiem nē, katram savas domas par šo maltīti. Pēc tam devāmies atpakaļ pie ģimenēm pēdējos piedzīvojumos un atvadās. Pēc nedēļas prombūtnes no mājām, ir vēlme atgriezties pie savējiem, taču mums visiem ir prieks, ka, lai arī atpakaļceļš būs vēl nedaudz garāks, mēs spēsim izbaudīt un pakāpeniski atvadīties no pasakainās Spānijas.

Foto: no Jelgavas 4.vidusskolas skolēnu personīgā arhīva

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti