Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas 6. vidusskolas devītie atver “Latvijas skolas somu” un apmeklē Rundāles pili

Jelgavas 6. vidusskolas 9.a klases skolēni 31. oktobrī atvēra “Latvijas skolas somu” un apmeklēja Rundāles pili. Bija iespēja iepazīt krāšņo un iespaidīgo pili, kurā, gida vadīti, mēs iepazinām pils vēsturi, telpu un eksponātu stāstus, sajutām iepriekšējo gadsimtu noskaņas un dzīves atšķirību no mūsdienām.

Bija interesanti izzināt griestu gleznojumos ieslēptos simbolus, saprotot, cik ļoti mūsdienās simbolu valoda ir mainījusies. Daudzu eksponātu praktisko pielietojumu pašiem uzminēt nebija pa spēkam, tāpēc ļoti noderīga bija gida sniegtā informācija, kas aptvēra ne tikai Rundāles pils vēsturi, bet arī laikmeta raksturojumu. Kā atzina skolēni, mācīties vēsturi tagad būs daudz saistošāk, jo bija iespēja nokļūt pilī un iepazīt konkrēto laikmetu lietās un reālā telpā. Vēsture vairs nebūs tikai vārdi.

Lai pārbaudītu sevi un ekskursijas laikā uzzināto, skolēni izspēlēja vēsturisko spēli “Zosis”, kuras pirmsākumi rodami jau divus tūkstošus gadu senā vēsturē. Pastaiga pils parkā radīja sajūtu, ka laika mašīna pastāv un esam nokļuvuši baroka laikmetā.

Bija prieks piedalīties iniciatīvā “Latvijas skolas soma” un atklāt vietu, kurā gribas ticēt brīnumam.

9. klases skolēni un klases audzinātāja Sandra Krūmiņa

Foto: no klases albuma

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti