Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas jubilejai velta tērpu kolekciju (FOTO) 3

Gaidot XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus un suminot Jelgavu, Zemgales novada pērli, 750.dzimšanas dienā, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņi mājturības un tehnoloģiju skolotāju Zandas Jevsinas un Lindas Stepenas vadībā realizēja ideju – Zemgalei tradicionālu un Jelgavu raksturojošu latvju ornamentu atspulgus 10 oriģināltērpos kolekcijā „Satiksimies Jelgavā”.

Tērpu kolekcija tika veidota atbilstoši Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skates-konkursa "Rakstu darbi" nolikumam un piedalījās Zemgales reģionālajā konkursā Bauskā, iegūstot 2.pakāpes godalgu.

Kopā ar skolotājām ideju realizēja un tērpus skatē demonstrēja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 9.klašu skolnieces Lolita Degtjarjova, Ieva Mušķe, Agnese Rimša, Anastasija Zundure, Aiga Baldere-Sildedze, Sabīne Belova, Anastasija Bondareva, Ksenija Furmanova, Juta Grigaļeviča un Sanita Višņauska.

Kolekcijas autoru vēstījums: prieks – krāsas – spēks. Kolekciju veido septiņas kleitas un trīs jostas. Katrā kleitā Jelgavas lepnums atainots simboliski – kā etnogrāfiskās rakstu zīmes, vēstījums par Jelgavu un tās diženumu: 
1) līklocis simbolizē Lielupi un citas Zemgales upes, kas savijušās simboliskā ūdens atveidā, kā arī likteņa lēmējā, sargātājā,
2) Māras krustiņš – svēta un laimi nesoša zīme apliecina pilsētu kā mūžīgo sargātāju,
3) Ūsiņa zīme liecina par savvaļas zirgiem Lielupes pļavās,
4) Dieva zīme, kas apzīmē debesu jumu, spēku, gaismu, tiekšanos uz augšu, īpaši svarīga Jelgavas izaugsmei,
5) Jumis – auglības un spēka nesējs, simbolizē mazos jelgavniekus, pilsētas nākotni,
6) Zemgales rozīte ataino Jelgavu kā Zemgales centru un ir dzīvības, gaismas, mīlestības un siltuma simbols,
7) Laimas zīme jeb slotiņa nodrošina laimi un labu izdošanos, ko kolekcijas veidotāji vēl savai pilsētai un visiem, kuri sirdī jūtas jelgavnieki.

Guna Stepiņa, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā

Foto: M.Stepiņš un L.Stepena

Pievieno komentāru

Komentāri 3

jelgava

super meitenes ir jelgava kas cel musu pilsetas godu

pirms 5 gadiem, 2015.05.07 12:37

bijušais

Mīļie skolēni, iespējams es nesaprotu (uz reiz atvainojos) bet kas šai kolekcijai ir saistīts ar Jelgavu?!
Smukas drēbes jau ir bet kas ir saistīts ar Jelgavas jubileju!?

pirms 5 gadiem, 2015.05.07 22:12

f

ir saistits jo tur reali redzami ir zemgales raksti un taka jegavaij ir dzimasanas diena u jelgava ir krasaina tapec ir saistitis vismaz atshiriba no citam skolam shis eitenes centas!

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 16:13

Lietotāju raksti