Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Latviešu biedrības amatierteātrim piecu gadu jubileja (FOTO) 7

31.janvārī, atskatoties uz pieciem aši aizritējušiem gadiem, Jelgavas Latviešu biedrības amatierteātris Sabiedrības integrācijas pārvaldes telpās īpaši lūgtiem viesiem atrādīja spraigākos fragmentus no spēlētajām izrādēm. 

Pieci gadi, pusotrs režisors, 10 nopietnu iestudējumu, 30 aktieru un miljons palīgu, atbalstītāju un draugu. Tie ir tikai daži no skaitļiem, ar ko lepojamies.


Mēs, Jelgavas Latviešu biedrības amatierteātris, savu dzimšanas dienu atzīmējam 31.janvārī, kad tieši pirms pieciem gadiem pirmo reizi izrādījām Māras Zālītes lugu „Margarēta”. Mēģinājumi gan sākās jau pusgadu agrāk, bet ideja par teātra tapšanu režisores Vijas Zelmenes sirdī strāvoja jau sen.

Tajā pašā 2010.gadā iestudējām arī vēsturisku izrādi „Viena diena hercoga Jēkaba dzīvē”, kuru pēc pasūtījuma uzrakstīja mūsu pašu rakstniece Lolita Leišupe.

Latviešu autoru darbi vispār mums kā Latviešu biedrības teātrim kļūst par pašsaprotamu pienākumu un godu.

2011.gada pilsētas svētku laikā uzvedām vērienīgu izrādi – Annas Brigaderes „Lielais loms”. Aptuveni 12 izrāžu nospēlējām Jelgavā un novadā.

2011.gada rudenī Jelgavas Latviešu biedrības dzejnieku kluba „Pieskāriens” piecu gadu jubilejā izveidojām pašu dzejnieku dzejas uzvedumu.

2012.gada janvārī tapa vēl viens skaists dzejas uzvedums no jelgavnieka Aivara Eipura dzejoļu krājumiem par godu paša autora 50.jubilejai.

2013.gada pavasaris mums bija bagāts; pirmizrādes amatierteātrī piedzīvoja divas latviešu lugas – Rūdolfa Blaumaņa „No saldenās pudeles” un Mārtiņa Zīverta „Kaļostro Vilcē”.

Arī 2014.gadam nebija ne vainas – pavasara ziedonī Jelgavas Zinātnisko bibliotēku pieskandinājām ar Imanta Ziedoņa epifāniju uzvedumu, bet rudenī teātrī aicinājām uz divām jaunām kamerizrādēm, kuras nule radījuši paši jelgavnieki – Artūra Jankovska „Sprīdis mežā” un Ineses Miezes „Suitu skroderis”.

Salīdzinot iestudēto izrāžu skaitu ar izrādīto izrāžu skaitu, pašiem jāsecina, ka liela tiesa prieka un gandarījuma mūsu teātrī sastopama jau mēģinājumos. Taču izrādes ar skatītājiem mums ir īpaši svētki, tāpēc jūs noteikti par mums vēl dzirdēsiet.

Artūrs Jankovskis, Jelgavas Latviešu biedrības teātra aktieris

Foto: Ernests Treijs

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Rāmis

Visu cieņu Vijai Zelmenei, lai visas ieceres īstenojas!!

pirms 5 gadiem, 2015.02.01 11:17

Fio

Kā man patika pārsteigums un apsveikums Režisorei ... Asaras acīs saskrēja ne man vienai:)
Malači !!!

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 22:48

Artūrs J.

Paldies ZZ un E.Treijam.
Paldies arī skatītājiem. Bija lielisks sarīkojums.
Un paldies JSIPam. :)

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 23:05

Fio

Artūr, paldies Jums par atbalstu Režisorei. Vienmēr dzirdu par Jums tikai labus vārdus! Paldies!

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 23:34

ome

Vislielako veiksmi aktieriem un Vijas k-dzei! SUPERMALACI!!!

pirms 4 gadiem, 2016.01.22 15:09

Lietotāju raksti