Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pašvaldības policija turpinās reidus, arī sākoties jaunajam mācību gadam 10

Jelgavas Pašvaldības policijas Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupas inspektores, tuvojoties mācību gada sākumam, divu nedēļu garumā intensīvi patrulēja Jelgavas ielās, lai atgādinātu bērniem viņu pienākumus pret sabiedrību un pašiem pret sevi, ievērojot sabiedrībā pieņemtās uzvedības normas, uzturoties sabiedriskās vietā un tiekoties ar draugiem.

1. septembrī Jelgavas Pašvaldības policija skolēnus un pirmsskolas vecuma bērnus ar savu darbu iepazīstināja pasākumā “ZinīBums”, izmantojot neformālās izglītības metodes. Jelgavas Pašvaldības policijas mērķis bija atgādināt par drošību, ejot uz skolu un atrodoties skolā, atgādināt bērniem un viņu vecākiem par pienākumiem pret ģimeni un sabiedrību, kā arī iedrošināt bērnus un vecākus uzticēties policistiem kā sabiedrības aizstāvjiem.

Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupa savu darbu turpināja arī pēc pasākuma “ZinīBums” beigām, veicot reidu Jelgavas ielās. Reida galvenais mērķis bija kontrolēt un iespēju robežās novērst bērnu tiesību pārkāpumus alkohola, enerģijas dzērienu, tabakas un bezdūmu tabakas izstrādājumu lietošanā, nepilngadīgo bērnu vidū, novērst iespējamo fizisko un emocionālo vardarbību pret bērniem, kā arī novērst bērnu līdz 16 gadu vecumam atrašanos nakts laikā uz ielas bez vecāku vai personu, kas viņus aizstāj, pavadības.

Reida laikā pēc pulksten 22 tika pārbaudītas 46 personas, kuras vizuāli izskatījās vecumā līdz 16 gadiem. Nakts laikā no pulksten 22 līdz 3 sabiedriskā vietā bez vecāku vai personu, kas viņus aizstāj, pavadības tika konstatētas deviņas nepilngadīgas personas (vecumā no 13 līdz 15 gadiem), kuras nav sasniegušas 16 gadu vecumu. Pusaudži tika nogādāti dzīvesvietā un nodoti vecākiem, atstājot pavēstes par ierašanos Jelgavas Pašvaldības policijas Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupā preventīvā darba veikšanai. Astoņām nepilngadīgajām personām par piegružošanu tika izteikts mutisks aizrādījums. Jaunieši savu nepareizo rīcību atzina, savus izmētātos papīrus savāca un pēc preventīva rakstura pārrunām pameta rotaļu laukumu.

Ap pulksten 2.30 pa Rūpniecības ielu pārvietojās divas personas, kuras vizuāli izskatījās nesasniegušas 16 gadu vecumu. Personas datu noskaidrošanas laikā tika konstatēts, ka jaunieši ir sasnieguši 16 gadu vecumu, bet viņu izelpā bija jūtama alkoholam raksturīga smaka. Veicot mērījumu alkohola koncentrācijas noteikšanai izelpotajā gaisā, konstatēts, ka viens jaunietis ir 0,46 promiļu, bet jauniete – 1,56 promiļu reibumā. Jaunietim uz notikuma vietu atbrauca pakaļ māte, bet jaunietes vecākus sazvanīt neizdevās, viņa tika nogādāta dzīvesvietā, kur nodota tēvam. Abu bērnu vecākiem atstātas pavēstes par ierašanos Pašvaldības policijā.

Mācībām sākoties, Jelgavas Pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkni dežurēs pie Jelgavas izglītības iestādēm divu nedēļu garumā, kontrolējot satiksmes noteikumu ievērošanu, nodrošinot skolēniem drošu nokļūšanu uz skolu.

Jelgavas Pašvaldības policija, mācību gadam sākoties, turpinās preventīvo darbu izglītības iestādēs, vadot skolēniem izglītojošas lekcijas un piedaloties skolas vecāku sapulcēs, ja tas būs nepieciešams. Tāpat policija turpinās pilsētas tirdzniecības vietās pastiprināti pārbaudīt alkoholisko un enerģijas dzērienu, tabakas un bezdūmu izstrādājumu tirgošanas aizlieguma nepilngadīgajiem ievērošanu.  

Rūpējoties par jauno paaudzi, Jelgavas Pašvaldības policija aicina bērnu vecākus ieklausīties bērnos, neatstāt bērnu problēmas novārtā, risināt tās, vecākiem izskaidrot saviem bērniem viņu pienākumus.



Sandra Reksce, Pašvaldības policijas pārstāve

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Vernons

Bērns un drošība! Gājējam aizliegts iziet uz brauktuves, ja tuvojas transports! Gājējam aizliegts skriet un izskriet uz brauktuves! Gājējam aizliegts iziet uz brauktuves no šķēršļa, kas kā vienmēr ir auto!
Gājēju pāreja ir vieta, kur tiek organizēta brauktuves šķērsošana gājējam.
Pirms spert soli uz brauktuves pārliecinies par savu drošību!
Tam par pamatu ir CSL 19. panta 1., 3. un 4. punkti!!!

pirms gada, 2018.09.03 10:21

Resnais

caur smīnu varu teikt, ka nav aizliegts uzrāpot četrrāpus :)

pirms gada, 2018.09.03 23:25

"ekspertam"

Gājējs tavuprāt ir ļoti bīstams.Labāk gājējam netuvoties ietvei.Kāda attieksme,īsts genocīds.

pirms gada, 2018.09.03 13:12

Pēteris

Kiesneram par prieku, pie mācību iestādēm, kur to nebija, un kultūras nama, uzstādīja "gulošos policistus". Tagad gājēji būs nedaudz vairāk pasargāti no nobraukšanas, nosišanas!

pirms gada, 2018.09.03 20:54

Vernons

No tā kā bērnībā iemācīs šīs elementāri vienkāršās lietas, vēlāk vadot auto tās ļoti noderēs! No šķēršļa (aizsega) ar auto neizbrauksi kādam priekšā pa sitienam. Piemēram pa kreisi griežot, otrā josla pretī stāv, bet kustībai pirmajā joslā Tu vienkārši neesi gatavs! Par to "automātiski" aizmirst, jo neesi tam mācīts!

pirms gada, 2018.09.03 14:30

Resnais

Vernon, vai nordekas šoferi nav aizmirsuši, ka jābrauc piesprādzētiem? Tas ir cilvēks, kam dzīvības uzticējuši pussimts pasažieru... Nu labi, vilcienu arī vada viens cilvēks, kas nav piesprādzējies, un ved simtiem cilvēku!

pirms gada, 2018.09.03 23:23

Vernons

http://jauns.lv/raksts/arzemes/295267-tragedija-spanija-autobusam-ietriecoties-staba-boja-gajusi-pieci-cilveki-un-20-ievainoti

pirms gada, 2018.09.04 08:13

latvietis

mjā ak ta tie reidi tie reidi jā reidi ir vajadzīgi varēja tak uzskicēt maršrutus pa kuriem notiks šī reidošana

pirms gada, 2018.09.06 10:01

pensionars

galvenais ir to visu darbošanos pasniegt vajadzīgā līmenī aprakstīt visu to tik svarīgo ,operāciju, norisi kādi spēki tiks iesaistīti šo reidu veikšanai izlūkošana ģenerālkabineta apspriede un protams cik ta izmaksās šī ,vērienīgā, akcija kādi papildus transporti būtu vajadzīgi cik tonnas degvielas tas viss ir jāzin un tad tik uz priekšu......

pirms gada, 2018.09.06 10:52

spodris

reidi ir jataisa vairak,jo tomer problemas pastav.
palasiet zem Vanaga kunga komentarus,kur ir tie eridi?
sudzas caur komentariem Vanaga kungam jo pasvaldibas policija nereage,kamert nenotiks kas tragedija.
ludzu rikojaties ar to dzivokli Lietuvas soseja 6-7..sudzibas pietiekosi no kaiminiem.

pirms gada, 2019.04.13 15:05

Lietotāju raksti