Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Ražotāju un tirgotāju atklātā vēstule Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam un domes deputātiem 12

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājam

Andrim Rāviņam 

Jelgavas pilsētas domes deputātiem 

Atklātā vēstule 

Ņemot vērā, ka Covid-19 vīrusa izplatība jau ir radījusi būtisku negatīvu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi, šobrīd ir nepieciešama mērķtiecīga un precīzi koordinēta darbība, kurā iesaistītas uzņēmēju organizācijas, valsts un pašvaldības. Latvijas priekšrocība ir, ka, redzot citu valstu labo un slikto pieredzi, var no tās mācīties, rīkojoties straujāk un tālredzīgāk, vadot krīzi, nevis tikai reaģējot uz tās izraisītajām sekām.

Neiesaistoties problēmsituācijas risināšanā vai nepietiekami operatīvi nepieņemot būtiskus lēmumus, cietīs ne tikai uzņēmējdarbība, bet arī iedzīvotāji – darba ņēmēji, kuri nevarēs saņemt algas un tādējādi nonāks sarežģītā finansiālā situācijā, nespējot veikt daudzus ikdienas maksājumus.

Tādēļ Jelgavas uzņēmēju vārdā vēršos pie jums ar konkrētiem priekšlikumiem, kā kopīgi varam vadīt krīzi un mēģināt mazināt tās ietekmi uz pilsētas uzņēmējdarbību:

izveidot Krīzes vadības grupu, kurā iesaistīt arī uzņēmēju pārstāvjus, un nodrošināt tās nepārtrauktu darbu;

lemt par nekustamā īpašuma nodokļa «iesaldēšanu» tiem uzņēmējiem, kurus ietekmējusi Covid-19 vīrusa radītā krīzes situācija;

lemt par iespējamajiem atbalsta pasākumiem Jelgavā strādājošajiem uzņēmumiem, piemēram, telpu nomas maksas samazināšanu/atcelšanu tiem uzņēmumiem, kurus skārusi Covid-19 vīrusa radītā krīze un kuri ir pašvaldībai piederošu telpu un zemes nomnieki;

maksimāli “sildīt” ekonomiku, neapstādinot pašvaldības iesāktos projektus, sākot no infrastruktūras attīstīšanas līdz dažādu objektu būvniecībai;

ņemot vērā Eiropas Komisijas atļauju valstīm krīzes situācijā tērēt vairāk nekā līdz šim, vērsties atbildīgajām valsts institūcijās, prasot atcelt ierobežojumus aizņēmumiem Valsts kasē;

apzināt tos uzņēmumus, kuriem iespējams pārorientēties uz to preču ražošanu, kas nepieciešami krīzes situācijā (dezinfekcijas līdzekļi, maskas utt.);

izstrādāt konkrētu plānu attiecībā uz Jelgavas medicīnas iestāžu kopīgu darbu, palielinoties inficēto skaitam.

No savas puses esam gatavi iesaistīties un sniegt atbalstu dažādu atbalsta programmu kritēriju izstrādē un uzņēmēju koordinēšanā un informēšanā. Jau šobrīd veicam aktīvu informācijas apmaiņu un apkopošanu, definējot problēmas, savstarpēji meklējot tām risinājumus un vēršot atbildīgo institūciju uzmanību uz tām.

Mēs arī aicinām ikvienu pilsētas iedzīvotāju izturēties atbildīgi pret noteiktajiem ierobežojumiem un ievērot sociālo distancēšanos, lai mazinātu vīrusa izplatību. Tikai visi kopā mēs varam mazināt Covid-19 vīrusa radītās krīzes ietekmi uz sabiedrību un ekonomiku. 

 

Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas biedru vārdā –

valdes priekšsēdētājs

Imants Kanaška

 Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 12

korona

atcelt kinoteātra Zemgale privatizāciju vajadzētu arī pie reizes

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.24 08:31

egle1

Tiem tirgoņiem, kas no pupām ražotu čipšu paciņu pārdeva par 3 eiro gabalā, var būt, ka grūti laiki, jo nevienam tādi produkti neinteresē, pārējie peļņu smeļ spaiņiem, veikalos pārtikai krietni cēlušās cenas. Es tieši rosinātu no pārtikas un saimniecības preču tirgoņiem iekasēt paaugstinātus nodokļus, jo tie bezkaunīgi vārās uz krīzes rēķina.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.24 12:10

Dzintra

Kulk kā monopolists krīzes laikā drīkst paaugstināt atkritumu tarifus.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.24 12:34

Indra

Un Jelgavas tirgus....gaļas paviljonà,cenas kosmos,kas tur seko lidz?

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.24 12:56

Indrai

Tv rādija,ka 50 sejas maskas maksāja €2,49-bet pašlaik €49,99.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.24 13:17

Tas pats Jānis

Lai nu kas būtu runājis! Mums Jelgavā ir tikai tirgotāji - ražotāju praktiski nav. Un tirgotājiem neiet slikti.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.25 12:34

Tas pats Jānis

Kā tad, ka esmu... Dažas firmas, no kurām liela daļa pieder ārzemniekiem... hehe... tā teikt, statistiskā kļūda.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.29 14:40

Gudrā pensionāre

Zoc slidotavā uz ledus drīkstēs mirušos novietot ?

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.25 17:14

tu

nebaidies,tevi mēs izbarosim vet klīnikas sunīšiem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.25 22:27

mazulis

Vai biznesa centrā arī tiks samazināta nomas maksa, liekas ka tieši martā tā tiek palielināta.???

pirms 6 mēnešiem, 2020.03.30 10:15

SIA Jelgavas ūdens

SIA Jelgavas ūdens
Pieņemiet mūsu sirsnīgākos apsveikumus Pesaha svētkos!

Ebrejiem šie ir vieni no sirdij tuvākajiem un dārgākajiem svētkiem, kas daudzu gadsimtu gaitā palīdzējuši novērtēt un saglabāt brīvību, ticēt labākai nākotnei, cienīt un aizstāvēt gan savas, gan citu cilvēku tiesības uz brīvu dzīvi un attīstību – neatkarīgi no valodas un ticības.

Šoreiz svētkus sagaidām neparastos apstākļos. Vēlos ikvienam novēlēt stipru veselību, mundru garu, izturību, vitalitāti, iekšēju disciplīnu un atbildību.

Sargiet sevi, sargiet savus tuviniekus, draugus un kolēģus! Rūpējieties par sirmgalvjiem, atbalstiet tos, kam šobrīd ir īpaši grūti. Nepārtrauciet darīt labu, ne uz brīdi neaizmirstiet par žēlsirdību, mīlestību, pašcieņu – šobrīd tas ir īpaši svarīgi, bez tā mums būs grūti, pat neiespējami saglabāt un stiprināt mūsu kopīgo brīvību, nodrošināt mūsu nākotni!

Vēlam mums ātrāk pārvarēt šo sarežģīto laiku, atsākt ierastos darbus, normālu dzīvi un, protams, jau tuvākajā nākotnē atkal satikt un apskaut senus draugus!

Lai jums gaišs svētku noskaņojums, prieks un labestība!

Esiet laimīgi, esiet veseli!

pirms 6 mēnešiem, 2020.04.09 12:20

Lietotāju raksti