Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas skolu direktoru skaidrojums bērnu vecākiem 12

Godātie jelgavnieki un bērnu vecāki! Piecpadsmit pilsētas pašvaldības izglītības iestādes šī gada 27.novembrī pievienojas Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkotajam vienas dienas brīdinājuma streikam.

Jelgavas pedagogi un skolu vadība ir vienoti uzskatos, ka pašlaik izstrādātais jaunais pedagogu darba samaksas modelis nav pamatots un taisnīgs katram izglītības sistēmā strādājošam. Tas arī nemazinās skolotāja pārslodzi ikdienas darbā, jo labas, kvalitatīvas un mūsdienīgas mācību stundas sagatavošana prasa laiku, kas arī jaunajā Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajā samaksas modelī netiek plānots un atbilstoši apmaksāts. Taisnīguma princips nav ievērots visās izglītības pakāpēs, ne aprēķinot slodzi, ne samaksu pirmskolā, pagarinātājā dienas grupā, bibliotekāriem, interešu izglītības skolotājiem, sociālajiem pedagogiem, skolu administrācijām. Esošā darba samaksas sistēma arī nemotivē un neveicina jauno speciālistu ienākšanu izglītībā. Mēs visi vēlamies, lai skolās mūsu bērnus mācītu vistalantīgākie, motivētākie, aizrautīgākie un labāk izglītotie speciālisti. Bet realitāte ir citāda. Ar katru gadu skolās arvien vairāk trūkst labu profesionāļu, īpaši:  fizikas, ķīmijas, matemātikas un informātikas skolotāju.

Arodbiedrības, ministrijas speciālistiem un sadarbības partneriem jāturpina kopīgi strādāt, lai pilnveidotu pedagogu darba samaksas jauno modeli un tas varētu tikt ieviests ar 2016.g 1.septembri. Ir svarīgi ne vēlāk kā līdz 2016.gada maija beigām iepazīstināt izglītības iestādes par izmaiņām pedagogu darba samaksā, lai savlaicīgi varētu plānot nākošā mācību gada darbu.

Cerot uz gudriem un tālredzīgiem lēmumiem, Jelgavas pilsētas izglītības iestāžu vadītāji


Foto: bauskasdzive.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Vincents

Tikai nevajag te čīkstēt par mazajām algām, agrāk pie skolotāja varēja pieiet jebkurā starpbrīdī un izlabot atzīmi, tagad tikai konsultācijā, reizi nedēlā 20 minūtes, pārējā laikā bērns nedrīkst pat tuvoties, katru skolotāju varēja satikt pēc stundām, katru dienu! Par 3 mēnešus garo atvaļinājumu vispār nerunāsim, tikai tagad nevajag teikt, ka ir tikai mēnesis un pārējā vasaras brīvlaikā skolotāji iet pasēdēt klasē.

pirms 4 gadiem, 2015.11.24 13:09

agrāk

skolēni neiedomājās skolotājam diriģēt, kad viņš nāks atbildēt savus parādus. Agrāk atstāja pēc stundām un tad arī atbildēja. Tagad skolēns pasaka- es rīt 6. stundā nākšu un nemaz negrib dzirdēt, ka skolotājam tajā laikā ir stunda vai kas cits darāms.
un ja skolotājam konsultācija ir tikai 20 min nedēļā, tad viņš pasniedz ļoti maz stundu.
es pati esmu skolotāja, nu jau pensionāre un iepriekšējā gadā strādāju tikai 3 st. vienu dienu, bet skolēns saka, ka viņš uz konsultāciju var atnākt tikai citā dienā. Par 3 mēnešu atvaļinājumu nevajag murgot. skolas laiks beidzas ap 15. jūniju un pat vēlāk, bet atsāk skolotāji strādāt pusaugustā.

pirms 4 gadiem, 2015.11.24 13:50

skolotaja

Pamegini kurnet ,ja vasara stradasu ar 26 berniem nevis 36 ..Lai ir tas 2 aukles, bet vinas naetbild ne par ko.Un.skolotajiem parmetumi nevieta.Ko teiksi kad berni skolu saks apmeklet no 6 gadiem un programmas bus vel stulbakas -razosim paklausigus neko nedomajosus individus IZM modra parraudiba.

pirms 4 gadiem, 2015.11.24 13:49

bez maskām

ok, publicējam algas, slodzes, konkrēti, cik katram ir un tad var runāt par izvērtējumu, izlīdzināšanu...

pirms 4 gadiem, 2015.11.24 15:35

es

Ir skolotaji 4 sãkumskolā, kuriem pienāktos ministru algas, kuri vienmēr būs ieinteresēti bērniem visu iemācīt, uzklausīt...un mūsu bērni mīl šos skolotājus un ciena...bet cik zinu 3 sākumskolā daudzas pedagoģes nav pat minimālo algu nopelnijušas...

pirms 4 gadiem, 2015.11.24 15:48

pensionāre

es...kā tu zini ka 3.sākumskolā ir tik slikti,ja tavi bērni mācās 4tajā..?Mīļā,es,Runā ko domā,bet labāk ...DOMĀ KO RUNĀ!Var gadīties,ka būs jālūdzas lai 3šā sākumsk.paņem jūsu bērnu.

pirms 4 gadiem, 2015.11.26 03:07

ģimnāzijas mēbele

Skolās slodzes sadala vispirms SAVĒJIEM,atlikumu pārējiem!

pirms 4 gadiem, 2015.11.24 16:43

PII arī strādā skolotāji.

Kāpēc visu laiku tiek uzsvērtas skolas, pirmsskolā arī strādā skolotāji, kuri ar bērniem ir kopā lielāko dienas daļu, katrā ziņā ilgāk nekā vecāki pavada ar saviem bērniem, un tieši pirmsskolā skolotāji saņem vismazāk.Vai tiešām mazliet virs 300eur ir adekvāta samaksa par 24-26 bērnu audzināšanu?

pirms 4 gadiem, 2015.11.24 20:46

...

Es iebilstu pret algas pacelšanu skolās, bet esmu par bērnudarziem! Algu starpība skolotājiem šajās iestādēs ir ļoti liela, t.i., skolā saņem gandrīz divreiz lielākas algas...

pirms 4 gadiem, 2015.11.26 14:07

algas

fakti par skolotāju algām
http://skaties.lv/latvija/jaunais-pedagogu-algu-modelis-40-pasvaldibu-skolam-paredz-algu-samazinajumu/

pirms 4 gadiem, 2015.11.27 09:41

...

Tad jau streikot jāiet visiem. Kāpēc tikai skolotājiem ir par mazu algas? Pārējās nozarēs ir baigi lielās?

pirms 4 gadiem, 2015.11.27 13:29

Lietotāju raksti