Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas tehnikuma audzēkņi skolas konkursā apliecina radošumu

1. novembrī Jelgavas tehnikumā notika interesants pasākums “Literārā pēcpusdiena”. Valodu nedēļā tehnikuma studenti sapulcējās krievu valodas kabinetā, lai piedalītos interaktīvā konkursā ar lomu spēlēm. Pasākumu gatavoja skolotājas Terēza Kjapsņa, Svetlana Segliņa un Irina Baikova.

Pasākums iesākās ar pārsteigumu jauniešiem: krievu valodas skolotāja Irina Baikova paziņoja, ka daži studenti piedalījās sacerējumu konkursā “No kurienes sākas Latvija” (“С чего начинается Латвия”), kuru organizē republikāniskais krievu laikraksts “Latvijskie Vesti” (konkurss bija veltīts Latvijas dibināšanas simtgadei). Skolotāja nolasīja audzēkņu Natanāela Ohotņikova (101a.gr.), Igora Šakina (109.gr.), Sergeja Sivickogo (108.gr.), Andreja Smirnova (108.gr.) sacerējumu fragmentus.

Jelgavas tehnikuma konkurss–lomu spēles notika radošā sacensību gaisotnē. Intelektu un patriotismu audzinošā un attīstošā konkursā piedalījās deviņas komandas pa četriem studentiem katrā: 101/1.gr.; 101/2.gr.; 101a/1.gr.; 101a/2. gr.; 102. gr.; 104. gr.; 108/2.gr.; 109/1.gr.; 109/2.gr.

Pasākuma vadītāja krievu valodas skolotāja Terēza Kjapsņa paskaidroja klātesošiem konkursa noteikumus, laiku uzdevumu izpildei un vērtējuma kritērijus. Uzdevumi bija teatralizēti: vajadzēja izveidot dialogu pēc izlozētajām tēmām un izspēlēt tās radoši un ar humora izjūtu.

Studenti savos priekšnesumos izmantoja dažādus pie rokas gadījušos aksesuārus: ceļa somas, pildspalvas, apģērba daļas, mobilos telefonu un citas mantas. Katrs spēlēja un improvizēja no dvēseles ar savām dotībām. Veiksmīgākās izrādījās šādas komandas: 101/2.gr. (Romualds Velavs, Iļja Matuzs, Eduards Sosnovskis, Deniss Tihomirovs ) un komandas 101a.gr./2; 108/2gr.; 109/1.gr.

Konkursa beigās krievu valodas skolotāja Terēza Kjapsņa deva vārdu pašiem tehnikuma studentiem, ko viņi domā par pasākumu, kā viņi vērtē savu piedalīšanās un uzstāšanos. Audzēkņi sacīja, ka viņiem patika visas uzstāšanās, bija ļoti interesanti, un nosauca favorītu komandas.

Pasākuma beigās skolotāja Svetlana Segliņa apkopoja konkursa rezultātus un studentu panākumus. Viņa savā runā atzīmēja, ka labākās bija tās komandas, kuras parādīja sevi ar kreativitātes dzirksti kā aktīvie, atjautīgie, radošie, asprātīgie.

Mācību daļas direktores vietniece Nona Jakušova un skolas metodiste Baiba Lukaševiča arī teica labus vārdus pasākuma dalībniekiem – tehnikuma studentiem, kuri uzdrošinājās sevi parādīt. Īpaši uzslavētas tika dažas komandas, kuras izrādās, apveltītas ar aktiermākslas dotībām.

Kā norādīja žūrija skolotājas Nona Jakušova, Baiba Lukaševiča un Svetlana Segliņa, labākās komandas tiks apbalvotas visu tehnikuma studentu priekšā valsts simtgadei veltītā svinīgā ceremonijā novembra vidū.

Patīkami atzīmēt faktu, ka Jelgavas tehnikumā studē jaunatne, kas savu karjeru izvēlējusies saistīt ar tehnisko jomu un tajā pašā laikā vēlas attīstīt arī radošus talantus. Mūsu valstī vienmēr būs nepieciešami tādi radoši cilvēki.


Irina Baikova, Jelgavas tehnikuma skolotāja

Foto: no Jelgavas tehnikuma albuma

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti