Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas tehnikumā īsteno audzēkņu un pedagogu kompetenču paplašināšanas projektu (FOTO) 1

Lai dalītos gūtajās zināšanās un pārrunātu pieredzēto, 20.jūnijā atpūtas kompleksā «Grantiņi» pulcējās Jelgavas tehnikuma audzēkņi un pedagogi, kuri Erasmus+ programmas projekta ietvaros mācību gada laikā apguvuši jaunas kompetences dažādas profesijās Itālijā, Spānijā un Baltijas valstīs.

«Šajā mācību gada laikā īstenotais projekts bija īpašs ne tikai ar to, ka visi tā dalībnieki guva jaunu pieredzi dažādās profesionālajās jomās, bet arī tādēļ, ka esam atraduši perspektīvus projekta sadarbības partnerus profesionālās izglītības jomā Spānijā, Itālijā, Lietuvā un Igaunijā. Jelgavas tehnikuma audzēkņiem bija lieliska iespēja redzēt, kā viņu apgūstamā profesija tiek mācīta un īstenota citās valstīs. Visatzinīgāk praksi novērtēja datorsistēmu specialitātes audzēkņi, kuriem prakses laikā Lietuvā izdevās apgūt tādas datorprogrammas, ko viņi iepriekš nebija izmantojuši,» stāsta projekta vadītāja un Jelgavas tehnikuma pedagoģe Jolanta Millere.

Piecu Jelgavas tehnikumā īstenotu mācību programmu 42 audzēkņi kopš pērnā gada oktobra apmeklēja prakses vietas Itālijā, Spānijā, Igaunijā un Lietuvā. Viņu vidū bija seši topošie automehāniķi, kuriem prakses laikā uzņēmumos bija iespēja iepazīties ar autoremonta specifiku Spānijā, savukārt desmit jaunie mēbeļu galdnieki guva pieredzi mēbeļu izgatavošanas jomā, kā arī iepazina mēbeļu izgatavošanas procesu Lietuvā. Desmit viesmīlības pakalpojumu specialitātes audzēknēm tika dota iespēja gūt neatsveramu pieredzi Itālijā, bet četras klientu apkalpošanas speciālistes audzēknes, veicot administratora pienākumus, Lietuvā rūpējās par viesnīcu darba organizāciju.

Kopā ar saviem audzēkņiem projektā kompetenci paplašināja arī deviņi Jelgavas tehnikuma pedagogi. Skolotājas Santa Miķelsone-Braže un Ināra Pluce savas profesionālās prasmes pilnveidoja Itālijā, kur viņām bija iespēja iepazīt ne tikai itāļu virtuvi, bet arī viesmīlības darba specifiku. Jaunas zināšanas projekta ietvaros guvuši autotransporta specialitātes pedagogs Arsenijs Levics, kurš Spānijā iepazina autoremonta profesijas apguves sistēmu, kas, pēc viņa domām, būtiski atšķiras no Latvijas, un Andis Kokars, izzinot datorsistēmu specifiku Lietuvā. Mēbeļu izgatavošanas specialitātes pedagogs Māris Blumbergs nācis pie būtiska secinājuma – mācību procesā izmantoto tehnoloģiju un materiālu ziņā Jelgavas Tehnikums ir līdzvērtīgs konkurents augstu novērtētām mācību iestādēm citās Eiropas valstīs.

Pasākumā atpūtas kompleksā «Grantiņi» projekta dalībnieki ne tikai dalījās gūtajos iespaidos un zināšanās, bet arī piedalījās sporta aktivitātēs, kuras vadīja Jelgavas tehnikuma sporta skolotājs Gints Veinbergs.

«Prieks par to, ka šis pasākums ne tikai popularizēja aktīva un veselīga dzīvesveida iespējas, bet arī saliedēja gan skolas audzēkņus, gan pašus pedagogus,» piebilst projekta vadītāja Jolanta Millere.

Erasmus+ programmas 1.pamatdarbības mobilitātes projekts «Jelgavas tehnikuma izglītojamo un pedagogu profesionālo kompetenču pilnveidošana» tiek īstenots no 2018. gada 1. septembra līdz 2019. gada 31. augustam, un tā kopējais budžets ir 109 846,00 eiro. 

 

Foto: Jelgavas tehnikuma arhīvs

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Gints Veinbergs

Bija prieks strādāt ar visiem smukajiem čaļiem. Drebu vien par viņiem domājot.

pirms gada, 2019.06.25 20:04

Lietotāju raksti