Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas tehnikumā noslēdzas profesionālo kompetenču pilnveidošanas projekts (FOTO) 1

Īstenojot “Erasmus+” programmas projektu “Jelgavas tehnikuma izglītojamo un pedagogu profesionālo kompetenču pilnveidošana”, 55 mācību iestādes audzēkņi un četri pedagogi guvuši jaunu pieredzi ārvalstu izglītības iestādēs un uzņēmumos piecās dažādās ES valstīs.

“Jelgavas tehnikums piedalījies jau vairākos “Erasmus+” projektos, bet šis salīdzinājumā ar iepriekšējiem vairāk bija vērsts tieši uz praktisko specialitāšu apguvi, un mūsu audzēkņiem bija lieliska iespēja redzēt, kā viņu apgūstamā profesija tiek mācīta un kā tajā strādā citās valstīs. Ārvalstu sadarbības partneri atzinīgi novērtēja mūsu audzēkņu zināšanas un iemaņas, dažiem pat tika izteikti darba piedāvājumi,” atklāj projekta vadītāja Jelgavas tehnikuma pedagoģe Jolanta Millere.

Projektā piedalījās 55 izglītojamie, kuri pārstāvēja deviņas tehnikumā īstenotās profesionālās pro­grammas – viesnīcu pakalpojumi; restorānu pakalpojumi; datorsistēmas; programmēšana; kokizstrādājumu izgatavošana; administratīvie un sekretāra pakalpojumi; būvdarbi; autotransports; siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģija. Minēto mācību programmu audzēkņi kopš pērnā gada nogales apmeklējuši prakses vietas Francijā, Vācijā, Bulgārijā, Igaunijā un Lietuvā. Viņu vidū bija arī desmit topošie automehāniķi, kuriem prakses laikā uzņēmumā Francijā bija iespēja iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām automašīnu krāsošanā, savukārt mēbeļu galdnieki varēja gūt pieredzi mēbeļu restaurācijas darbos, izmantojot unikālas tehnoloģijas.

Viens no projekta dalībniekiem 3. kursa mēbeļu galdnieku specialitātes audzēknis Aivars Sisojevs atzinīgi vērtē piedāvāto iespēju doties praksē uz Franciju: “Dalība projektā ļāva apgūt jaunas zināšanas un novērtēt, kā manā izvēlētajā profesijā cilvēki strādā ārpus Latvijas. Jelgavas tehnikumā iegūtās zināšanas ļāva pilnībā izprast notiekošo prakses vietā un justies vienlīdzīgam ar tur strādājošajiem.”

Līdz ar saviem audzēkņiem projektā piedalījās Jelgavas tehnikuma skolotāja Zaiga Miķelsone, kuras vadīto viesmīlības pakalpojumu speciālistu iemaņas un zināšanas ārvalstu praksē tikušas augsti novērtētas, vairākiem audzēkņiem pat izteikts piedāvājums palikt darbā Bulgārijā. “Projekta sadarbības partneri uzsvēra, ka mūsu audzēkņiem ir ļoti plašas zināšanas, kas ātri ļauj pielāgoties ikvienam darbam viesmīlības pakalpojumu jomā. Ar lepnumu varu runāt ne tikai par saviem skolēniem, bet arī par mūsu mācību iestādi, jo, iepazīstot Viesmīlības servisa skolu Sofijā, secināju – mēs esam pārāki,” tā Z.Miķelsone.

Jaunas zināšanas projektā ieguvuši arī tehnikuma pedagogi. Piemēram, J.Millere iepazina Francijas profesionālās izglītības sistēmu, kas būtiski atšķiras no Latvijas. “Francijas nodokļu sistēma ir izveidota tā, ka uzņēmēji ir ieinteresēti iesaistīties profesionālās izglītības īstenošanā. Tāda sistēma ļoti noderētu arī Latvijā, jo tā ne tikai palīdzētu profesionālo izglītību ieguvušajiem nodrošināt darbavietas, bet arī celt šīs izglītības prestižu,” skaidro J.Millere.

Savukārt inženierkomunikāciju specialitātes pedagogs Jānis Rutkovskis nācis pie būtiska secinājuma – mācībās izmantoto tehnoloģiju un materiālu ziņā Jelgavas tehnikums ir līdzvērtīgs konkurents augstu novērtētām mācību iestādēm citās valstīs, piemēram, Vācijā.
“Erasmus+” programmas 1. pamatdarbības mobilitātes projekts īstenots no 2017. gada 1. septembra līdz 2018. gada 31. oktobrim, un tā kopējais budžets ir 111 691 eiro.


Foto: no Jelgavas tehnikuma albumaPievieno komentāru

Komentāri 1

nodoklis

Un kāda tad ir tā labā Francijas nodokļu sistēma?

pirms gada, 2018.11.01 09:55

Lietotāju raksti