Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Vakara skolas pedagogi iesaistās starptautiskos kursos

1. jūlijā uzsākta Erasmus + projekta „Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas (JVMV) pedagogu mācību mobilitāte Joensuu, Somijā” realizācija, un 5. oktobrī divas skolotājas dosies uz nedēļu ilgiem starptautiskiem kursiem "Every pupil is important – special education in Finland and Europe!" ("Katrs skolēns ir svarīgs – speciālā izglītība Somijā un Eiropā").

Jau ilgāku laiku JVMV ir aktualizēta nozīmīga vispārēja izglītības problēma – skolēniem ir samazināta mācību motivācija, dažādi mācīšanās, uzvedības traucējumi un sociālas dabas apstākļi, kas traucē pilnvērtīgu izglītības apguvi. Pastāv priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas risks. Problēmai tika meklēti risinājumi skolas iekšienē, pedagogi individuāli pilnveidoja savu izglītību kursos, līdz tika uzsākta kompleksa problēmas risinājuma meklēšana. 

Rezultātā JVMV pedagogi un atbalsta personāls ir izveidojuši sadarbības sistēmu, kas ietver izglītojamo mācību problēmu apzināšanu, atbalsta pasākumu plāna izstrādi mācību problēmu novēršanai, tā īstenošanu, rezultātu izvērtēšanu un turpmākās darbības koriģēšanu.

Tomēr rezultāti ne vienmēr ir veiksmīgi – katru gadu ir skolēni, kuri pārtrauc mācības pirms mācību programmas apguves beigām, skolēni, kuriem tā  jāapgūst atkārtoti, skolēni, kurus nav izdevies motivēt apmeklēt skolu (klaiņojošie jaunieši).

Lai uzlabotu JVMV izglītības procesa kvalitāti, 2015. gadā ir plānota mācību mobilitāte – starptautisko kursu "Every pupil is important – special education in Finland and Europe!" apmeklējums Somijā, Joensuu.  Plānots, ka kursos iegūtās zināšanas un pieredze palīdzēs JVMV mācīšanas procesa kvalitātes uzlabošanai, stabilizēšanai un pilnveidošanai.

Kursu programmā plānots papildināt kompetences par piedāvāto problemātiku – izglītības sistēmas izvērtējums, speciālās izglītības īstenošana pamatskolas un vidusskolas līmenī, agrīna palīdzība, asistentu izmantošana klasēs, profesionālās izglītības iespējas, priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas novēršana. Konkrētie kursi izvēlēti, jo tajos risinātie problēmjautājumi sakrīt ar JVMV attīstības stratēģiju un profesionālās kompetences uzlabošanas mērķiem. Bez tam šobrīd Somijas izglītības sistēma tiek uzskatīta par vienu no veiksmīgākajām Eiropā, tātad mobilitātes dalībniekiem būs iespējams apgūt jaunas un Eiropā par veiksmīgām atzītas kompetences.

Pēc mobilitātes brauciena plānota JVMV pedagogu mācību grupas izveidošana, tās darbības koordinēšana, ieteikumu ieviešana JVMV ikdienas pedagoģiskajā procesā, rezultātu izvērtēšana un seminārs – dalīšanās pieredzē ar Jelgavas skolu un Latvijas vakarskolu pedagogiem.

(Projekts: Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas pedagogu mācību mobilitāte Joensuu, Somijā Projekta identifikācijas Nr. 2015-1-LV01-KA101-013198)

JVMV direktores vietniece izglītības jomā Daina Birkenbauma

Foto no skolas albuma

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti