Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Valsts ģimnāzijā skatās filmas un diskutē par labāku pasauli

Visu oktobri vairāk nekā 30 Latvijas vietās norisināsies dokumentālo filmu mēnesis, ko jau otro reizi “Eiropas gada attīstībai 2015” ietvaros īsteno Latvijas Platformu attīstības sadarbība kopā ar biedrību “homo ecos”.

Biedrības pārstāve Madara Skrastiņa otrdien viesojās arī Jelgavas Valsts ģimnāzijā. Jau iepriekš skolēniem tika uzdots mājas darbs – pārdomāt, ko sevī ietver attīstības sadarbība. Tikšanās reizē jauniešiem bija iespēja noskatīties divas filmas – Sandija Semjonova dokumentālo filmu “Ar domu par labāku nākotni” un filmu par Indonēziju “1000 jūdzes Sumatrā”. Pirms filmu noskatīšanās Madara Skrastiņa pastāstīja, ka arī pati kā brīvprātīgā strādājusi Indonēzijā, mācot bērniem matemātiku un angļu valodu. Viņa rosināja skolēnus, skatoties filmas, pārdomāt par to, ka pasaule ir sistēma, kurā viss ir savstarpēji saistīts. Un ko gan katrs kā pasaules daļa var darīt, lai mainītu pasauli, pārdomājot atslēgas vārdus – mūsu pasaule, mūsu cieņa, mūsu nākotne.

Pēc filmu noskatīšanās skolēni tika sadalīti vairākās grupās ar vienu uzdevumu – izdomāt, ko mēs katrs varam darīt ikdienā, lai mainītu ne tikai savu dzīvi, bet palīdzētu citiem. Jaunieši tika rosināti uzrakstīt uz lapām savu apņemšanos. Interesanta bija arī katras grupas prezentācija, jo daudzi jaunieši domāja līdzīgi. Viņi uzsvēra, ka jāprot novērtēt tās izglītības iespējas, kas tiek sniegtas Latvijā, jo tikai izglītots jaunietis spēs palīdzēt valstīm, kurām tas nepieciešams. Lielu nozīmi palīdzības sniegšanā jaunieši pievērsa tieši brīvprātīgo kustībai, labdarības akcijām, ziedojumiem. Tai pašā laikā filmas bija rosinājušas padomāt par saikni: daba–cilvēks–daba. Vairākas grupas uzsvēra, ka katram jāsāk ar sevi – rūpēm par savu veselību, par apkārtējo vidi, resursu un elektroenerģijas taupīšanu. Jaunieši aicināja domāt arī par atkritumu šķirošanu.

Diskusijas noslēgumā Madara Skrastiņa uzteica skolēnu aktivitāti un radošo domāšanu, kā arī aicināja iesaistīties brīvprātīgo kustībā, lai nestu šis idejas tālāk citiem skolēniem. Vairākas meitenes jau pieteicās un janvārī, un februārī tiks mācītas, kā vadīt diskusijas dažādās skolēnu grupās.

Marita Asarīte, direktores vietniece audzināšanas darbā 

Kadrs no filmas “1000 jūdzes Sumatrā”

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti