Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieces izcili nostartē konkursā «Siera un maizes svētku sāļā torte» (FOTO)

Biedrība "Siera klubs" un "Latvijas maiznieku biedrība" sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi "Kultūra" Piena, maizes un medus svētku ietvaros 29.augustā organizēja Zemgales reģiona konkursu "Siera un maizes svētku sāļā torte". 

Konkursā piedalījās 11 dalībnieču no Aizkraukles, Vecbebriem, Jaunpils, Dobeles un Jelgavas. Ārpus konkursa startēja Latgales reģiona konkursa uzvarētāja no Dagdas Svetlana Vidžupe. Žūrijā strādāja arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne. 

1.vietu ieguva Sandra Zariņa no Jaunpils. Viņa ir "Jaunpils pils" šefpavāre. Torte "Siera draugi" tiešām bija izcila. Sandra bija izmantojusi Mālpils sieru un"Lazdonas Balto biezpiena sieru, "Lāču" maizi, kā arī citus saderīgus Latvijas produktus.

2.vietu ieguva jaunās konditores no Jelgavas Amatu skolas Viktorija Petričica un Eva Rumpe. Tortē "Laimes pakaviņš" izmantots Kazdangas siers, Mālpils siers un "Smiltenes Maazdamer", kā arī "Lāču" maize.

3.vietu ieguva Jelgavas kafejnīcas "Rausis" maizniekmeistare Smaida Bāliņa. Viņas tortē "Mītavas alnis" izmantots "Lazdonas Baltais biezpiena siers", "Smiltenes Maazdamer" un arī "Lāču" maize.

Tikmēr par skatītāju simpātiju tika atzīta jelgavnieces Ligitas Ziemeles sāļā torte "Zemgales talismans".

Apmeklētāji sacīja, ka tortes esot tik skaistas, ka jāliek muzejā, nevis jāēd, tomēr tās visas gardām mutēm tika notiesātas.

1.-3. vietu ieguvējām dāvanu kartes 320 eiro vērtībā pasniedza Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Visi konkursanti saņēma dāvanas no AS "Rīgas Dzirnavnieks", SIA "Puratos Latvija", AS Interbaltija AG", "Latvijas Maiznieku biedrības" un "Siera kluba".

"Vasara pagājusi, arī četru reģionu konkursi "Siera un maizes svētku sāļā torte" noslēgušies. Kopā piedalījās 52 tortu gatavotājas. Liels gandarījums, ka konkursos startēja daudzi jaunieši - topošie pavāri un konditori. Sāļā torte - Latvijā neierasta, uzdevums nebija vienkāršs.

Tie, kas piedalījās konkursos, ne tikai paši bagātinājuši zināšanas - mācēs pagatavot gardu un skaistu sāļo torti -, bet vērtīgus padomus varēs dot arī citiem. Mūsu uzstādītais uzdevums izpildīts - visās sāļajās tortēs galvenie produkti bija Latvijā ražotie sieri un maize, Esam kļuvuši ar lielu pasākumu bagātāki un atpazīstamāki.

Vanda Davidanova, biedrības "Siera klubs" valdes priekšsēdētāja

Biedrības foto

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti