Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavniekiem veiksmīgi noslēdzies jauno vides pētnieku forums «Skolēni eksperimentē»

14.martā Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē jau 13.reizi notika jauno vides pētnieku forums “Skolēni eksperimentē”, ko rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Bērnu un jauniešu vides izglītības centru „Rīgas Dabaszinību skola” un Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti. Forumā piedalījās vairāk nekā 100 skolēnu, prezentējot 65 dažādus ar vidi saistītus eksperimentus un pētījumus. 

Uz šo forumu prezentēt savus pētījumus tika uzaicināti arī Jelgavas pilsētas konkursa „Skolēns eksperimentē” uzvarētāji – Jelgavas 5.vidusskolas 1.klases skolniece Anastasija Isajeva un 6.klases skolniece Emīlija Auziņa, kā arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas 7.klases skolēni Jana Laskeviča un Saigits Jevstigņejevs.

Forums iesākās ar visu dalībnieku sapulcināšanu Ķīmijas fakultātes zālē, kur jaunie pētnieki tika iepazīstināti ar dienas kārtību un sveikti ar panākumiem savu pilsētu konkursos. Pēc ievadrunām skolēni devās uz auditorijām prezentēt savus darbus. Efektīvai foruma norisei visi dalībnieki bija sadalīti 6 grupās tā, lai skolēniem būtu iespēja iepazīties ar daudzveidīgiem pētījumiem un eksperimentiem, ko paveikuši vienaudži no visas Latvijas. Tradicionāli foruma dalībniekiem bija iespēja iepazīt ne tikai savu vienaudžu paveikto, bet arī vērot dažādus interesantus eksperimentus Ķīmijas fakultātes laboratorijās.

Foruma noslēgumā katram skolēnam un arī klātesošajiem skolotājiem un līdzjutējiem bija iespēja balsot par viņuprāt interesantāko un labāko eksperimentu no grupā redzētajiem. Viena no skatītāju simpātiju balvām nonāca pie jelgavniekiem no Jelgavas Valsts ģimnāzijas – Janas un Saigita. Viņu pētījums par Madagaskaras šņācējprusaku ēdienkarti tika atzīts par interesantāko un izpelnījās ļoti lielu interesi no pārējo foruma dalībnieku puses. 

Foruma noslēgumā Jana un Saigits secināja, ka eksperimentu konkursā piedalīsies arī nākamajā mācību gadā, jo pārējo dalībnieku demonstrētie eksperimenti ir ierosinājuši idejas jauniem pētījumiem. Turklāt savu talantu attīstīšanai skolēni arī turpmāk ir gatavi apmeklēt skolā piedāvātās talantu stundas ceturtdienu rītos.

Liene Sabule, Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolotāja 

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti