Jevgēnijs Iļjinskis: Būvdarbiem gatavojas pirms konkursa beigām 7

Jelgavnieki var uzgavilēt, Jelgavā tiks remontēta Dobeles šoseja. Neapšaubāmi ilgi gaidīts notikums un, cerams, tas notiks pēc plāna šīs vasaras laikā. Katrā gadījumā Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā nu jau kādu laiku gozējās uzaicinājums ikvienam uzņēmumam Latvijā iesniegt piedāvājumus un pieteikties šo darbu veikšanai. Kā zināms, šī procedūra ir nepieciešama, lai izvēlētos lētāko, bet ne vienmēr kvalitatīvāko piedāvājumu. Konkursa uzvarētājs vēl aizvien nav zināms, pareizāk sakot, mēs tā domājam, ka nav zināms, jo tas vēl nav publicēts IUB mājas lapā.

Varbūt kāds ir pamanījis visas ziemas garumā Jelgavā braukājam smagās automašīnas ar smiltīm, pie tam tādā vairumā, ka liekas - Jelgavā top milzu smilšukaste. Tā tas arī ir. Jelgavā, netālu no SIA «KULK» teritorijas, starp Dobeles šoseju un Ganību ielu nu jau mēnesi slejas smilšu kalni, un smilšu pievedumi nepārtrūkst. Liekas, ka Jelgavas vadība pamatīgi gatavojas pretplūdu pasākumiem. Vislielākie ieguvēji šajā procesā, protams, ir netālu dzīvojošie bērni, kas rāpjas augšā šajos smilšu kalnos, un viņiem tas sagādā milzu prieku.Kā šie procesi ir saistīti? Iespējams, nekā, taču, kā rāda pieredze, Latvijā smilšu «atmazgāšanas» bizness zeļ. Vēl aizvien nav zināms, kur palikušas smiltis, kuras savāc ik gadu no Daugavas gultnes ostas teritorijā - augstvērtīgas smiltis bez maksas, vai tik šī projekta vienlaicīgā realizēšana ar Dienvidu tilta celtniecību nav saistīta? Kā teikt - pērkam pašu izraktās smiltis paši no sevis, bet maksā par to mums pilsētas iedzīvotāji.Liekas, ka Jelgavā notiek kaut kas līdzīgs, jo kā gan var gatavot celtniecības materiālus - smiltis, ja lielāko ceļu rekonstrukciju konkursu uzvarētāji vēl nav zināmi? Varētu teikt, ka šīs smiltis tiek gatavotas jaunajam apvedceļam un tiltam pār Lielupi, taču konkurss par šī projekta būvniecību vēl pat nav izsludināts.Sanāk, ka kāds labdaris Jelgavā gatavo smiltis, lai Dobeles šosejas rekonstrukcijas projekta konkursa uzvarētājs varētu šīs smiltis piegādāt no turpat izveidotās milzu smilšu kastes. Vai arī šis ir piespiedu-brīvprātīgais nosacījums konkursa uzvarētājam?Jelgavā vismaz četrus mēnešus iepriekšējā vasarā notika Lielupes grunts «attīrīšana no cukura». Kārtējā sakritība? Jāsaka, ka neesmu vēl redzējis, ka kāds šādi uzkrātu smiltis pirms lielu būvdarbu veikšanas, nezinot, vai vispār pats būvēs objektu, tāpēc atļaušos minēt, ka uzvarētājs šajā konkursā jau sen bija zināms, un šis darījums atstās paliekošas, smilšainas pēdas dažu pilsētas pārvaldei pietuvinātu jelgavnieku kabatās.Jevgēnijs Iļjinskis, SCP jelgavas nodaļas biedrs, politologs

Pievieno komentāru

Komentāri 7

oponents

To ko izsūca no lielupes notā uzbēra jauno danbi, kura augšpusē ir ceļš ai zejiet un to visu aplūkojiet kas tur tiek darīts un kā.

pirms 11 gadiem, 2010.03.11 17:43

Ticiet to ko izsūca notās upes jūs pat kaķim kastītē nebertu jo tur nāca tāda žļurga ka vai.

pirms 11 gadiem, 2010.03.11 17:37

Piekrītu

Principā piekrītu rakstam, un ponentam jāsaka, ka diez vai šīs smiltis netiks īstenotas nokrētajā būvniecībā, kur kunkursa uzvarētājs vēl nav zināms, tā ka kamēr neredzēsim, tikmēr nav izslēgta autora taisnība.
Un par Upju grunts attīrīšanu paralēli lielajiem būvdarbiem, gan ir interesants novērojums! domāju, ka tam ir avoti, jo nezinot līdz tam neaizdomāsies.

pirms 11 gadiem, 2010.03.11 11:33

oponents

god. žeņa tāir igtes smiltis vispirms uzziniet un tad te skricēlējiet savus dokladus.Tā jau ir nevienam neināk prātā uztaujāt kam tās smiltis pieder. Un kopš kurim laikiem politologiem ieinteresējusi būvniecība.Problēma šeit ir viena valstī lielie spriedēji ir dzejnieki,sportisti,muzikanti bet būvniecībā raksta nukur nepamatotas baumas plit....ti

pirms 11 gadiem, 2010.03.10 20:31

:/

Neaizmirstiet, ka arī Igate ir tur pat blakus...

pirms 11 gadiem, 2010.03.10 10:08

ELLE

Man jau skiet ka rakstit vajag tag ,kad tiesam ir skaidrs kas un ka. Bet mums te Jelgava viss balstas uz pienemumiem. Iespejams, liekas, varbut. Tas, ka liekas jau vel mums nedod nekadas tiesibas apgalvot ,ka ta ir ka gribam lai ir.

pirms 11 gadiem, 2010.03.09 20:17

Andis

Tā jau ir jo arī Lielupes krasta uzvarēja ne Kulk, bet viņu pienākums bija izmantot Kulk tehniku kā obligāts, bet klusībā pateikts uzdevums, ja negribi nepatikšanas izmanto to. Spēcigi atgādina Lemberga Pilsētas rīcību, vienīgi Lembergs ir krietni vairāk ieguldijis pilsētā nekā Rāviņš un Co.

pirms 11 gadiem, 2010.03.09 18:59

Lietotāju raksti