«Kad tu beidzot nāksi vakariņās?» jeb idejas bērnu rotaļlaukumam 2

Ja mājās aug mazs ķipars, vecākiem jau laikus būtu jāpadomā par viņa izklaidēm svaigā gaisā. Tas nekas, ka vēl nerunā! Tiklīdz iemācīsies, tūļiņ prasīs pēc spainīša, lāpstiņas un smilšu kastes. Ar smiltiņām vien visdrīzāk būs par maz – pilnvērtīgai bērna attīstībai vajadzīgi dažādi elementi, pa kuriem kāpt, līst, šļūkt un citādi izpaust savu pāri malām plūstošo enerģiju.

Kas vislabāk iederētos bērna spēļu “pilsētiņā”? Iespējas ir ļoti plašas. Lūk, dažas idejas iedvesmai:-šūpoles-slīdkalniņš-karuselis-baseins-smilšu kaste-miniatūrs rotaļu namiņš-labirints-kāpnes-virvju tīkls-alpīnisma siena-pievilkšanās stienis-līdztekas-batuts-basketbola grozs Izvēli visprātīgāk būtu balstīt uz bērnu skaitu, vecumu un interesēm. Jaunākās atvases būs laimīgas par šūpolēm un spēļu mājiņu, taču lielākie bērni noteikti gribēs ko piemērotāku savam vecumam, piemēram, virvju tīklu piramīdu un basketbola grozu. Jebkurā gadījumā der atcerēties, ka augstām rotaļu virsmām nepieciešami aizsargājoši norobežojumi vai margas, lai pasargātu mazos no kritieniem: bērniem līdz 3 gadu vecumam rotaļu virsmas pieļaujamais augstums ir līdz 60 cm un aizsargbarjeras augstums 70 cm no rotaļu virsmas, bērniem vecākiem par 3 gadiem rotaļu virsmas augstums var būt 1 - 2 m virs zemes un aizsargbarjerām jābūt ne zemākām par 70 cm. Skrūvju un uzgriežņu virsmām, kas ir izvirzītas vairāk par 8 mm ir jābūt segtām. Iekārtu virsmu malas nedrīkst būt skabargainas. Tāpat jāraugās, lai roku balstus bērns varētu aptvert ar savu rociņu un pieturēties.Vēl daži padomi drošai un ērtai bērnu laukuma ierīkošanai:-vislabākā vieta ierīču uzstādīšanai ir līdzenums bez šķēršļiem (akmeņi, koki, ūdenskrātuves) bērna drošībai; -laukumu vēlams ierīkot ēnā, lai izvairītos no bērnu sakaršanas tiešos saules staros; -ja pagalmā ir suņi, kaķi vai citi mājdzīvnieki, laukumam apkārt var apjozt sētiņu; -smilšu kasti liek rotaļu laukuma klusākajā un mierīgākajā zonā, lai vismazākie varētu netraucēti savā stūrītī spēlēties. Daži bērni var stundām ilgi vērot mauriņā atrastu kukainīti vai savā nodabā būvēt sapņu pilis (atceramies savu bērnību, kad mamma sauca vakariņās vai uz raidījumu “Miedziņš nāk”, bet tik ļoti gribējās vēl palikt laukā), citiem nepieciešami palīglīdzekļi nepārtrauktai intereses uzturēšanai. Te lieti noderēs peldriņķi (baseinam), pludmales rotaļlietu komplekti (smilšu kastei), bumbas (basketbolam vai citai spēlei), tauriņķērāji. Var izlīdzēties arī ar vienkāršu lelli vai mašīnīti, ko nav žēl nosušķēt. Galvenais – lai bērns nestāvētu maliņā, bet iesaistītos  un viņam liktos interesanta šī veselīgā alternatīva dienišķajām datorspēlēm vai multenēm. Vēlāk bērns jums pateiks  paldies par saulaino un aizraujošo bērnību!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Topelektro

Viss šajos laikos ir iespējams un bērnu laukumu izsrādāt . Vajadzētu vairākiem kopistiski rīkoties un būtu tas iespējams un sapnis realizētos .........................

pirms 11 gadiem, 2010.07.24 12:34

Izlasot šo, ar nostaļģiju atceros bērnību..:)

pirms 11 gadiem, 2010.07.08 10:54

Lietotāju raksti