Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kādā kondīcijā jābūt atkritumu savācējiem, lai mēslus izbērtu blakus kapiem! (papildināts ar SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» valdes locekļa Alvila Grīnfelda komentāru) 33

Labdien! Šovakar, 2014.gada 10.jūnijā pēc plkst.18 abi ar vīru Vidvudu Beldavu aizbraucām uz Baložu kapiem, lai sakoptu piederīgo kapu kopiņas. 14.autobusa galapunktā, apmēram 15 metrus no pieturas, atrodas lielais atkritumu konteiners. Protams, tas bija pilns, gaidīja uz izvešanu, bet apkārtne bija tīra un sakopta. Apmēram pēc 20 minūtēm piebrauca lielā, sarkanā mēslu mašina, kura savāc atkritumus. Pēc KULK strādnieku "aktīvā un nenogurstošā darba" tāda tika atstāta Baložu kapiem piederošā teritorija un tuvējais 14. autobusa galapunkts (skat. pievienotās bildes).

Kādā kondīcijā ir jābūt atkritumu savācējiem, lai mēslus nevis iekrautu mēslu savācējā, bet izbērtu blakus kapiem un aizbrauktu? Ar laikraksta "Zemgales Ziņas" starpniecību gribētu uzzināt šo "darba teicamnieku" vārdus un uzvārdus, lai mēs, jelgavnieki, varētu lepoties ar saukli "Par tīru un sakoptu Jelgavu"!

Ar cieņu, Gunta Hāzenfuse un Vidvuds Beldavs

SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» valdes locekļa ražošanas direktora Alvila Grīnfelda komentārs:

«Pēc saņemtajiem attēliem no autovadītāja Aivara Zalova tika pieprasīts paskaidrojums, kurā viņš raksta, ka, piebraucot pie minētā konteinera, tam apkārt jau bijis gana daudz atkritumu, kas apgrūtinājuši novietot blakām atvesto tukšo konteineru un ar tīklu apsegt piepildīto konteineru. Lai gan raksta autore raksta, ka pirms tam bijis tīrs, mūsu šoferis paskaidrojumā apgalvo pretējo. 

Tāpat autore raksta, ka piebraucis sarkans atkritumu vedējs, bet automāšina, ar ko vakar tika izvests šis konteiners, ir baltā krāsā. Tā ka kaut ko, iespējams, cienījamā autore ir sajaukusi vai nepamanījusi. Iespējams, ka konteiners ir aizsedzis skatu uz blakus novietotajiem atkritumiem, iespējams, uzvelkot tīklu konteinera nosegšanai, arī kāda pudele nokrita, bet ne jau autovadītājs veica atkritumu izkraušanu tādā apjomā. To mūsu autovadītāji gan nedara.

Mums visām automašīnām ir uzstādīti GPS raidītāji, un pēc to informācijas redzams, ka automašīna piebrauca plkst.19.11, bet aizbrauca plkst.19.23. Teorētiski šis ir minimāls laiks tam, lai novietotu tukšo konteineru, pārbrauktu pie pilnā konteinera, piekabinātu to un novietotu uz automašīnas un pārsegtu konteineru ar aizsargtīklu.

Ir ļoti nepatīkami lasīt, ka mūsu autovadītāji veic šādas darbības, pie tam apgalvojuma formā. Protams, ideāli būtu, ja šoferi savāktu apkārt esošos atkritumus, bet tas viņiem, saskaņā ar amata aprakstu, jāveic tikai, ja piegrušošana radusies autovadītāja vainas dēļ.

Pie reizes vēlētos vērst uzmanību uz to, kas redzams fotoattēlos – konteineri domāti tikai un vienīgi kapsētās radītajiem atkritumiem, bet redzamais liecina par ko citu, konteineros pārsvarā ir mājsaimniecībās radušies sadzīves atkritumi, no kā to radītāji  veiksmīgi un bez maksas atbrīvojas, šinī gadījumā uz Pilsētsaimniecības rēķina.»

Pievieno komentāru

Komentāri 33

...

jums katram pa pīrādziņam! Ne katrs iedzīvotājs tam pievērstu uzmanību...

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 08:39

hmmm

...abi ar vīru Vidvudu Beldavu... Uzmanaties, ja netiks sniegta atbilde ;)

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 09:05

RR

Šādas teritorijas biežāk vajadzētu apsekot pašvaldības policijai. Citādi ieaugsim mēslos līdz acīm.

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 11:17

tims

skaidrojums elementārs - katram konteineram dzīvē pienāk brīdis, kad tas piepildīts pilns līdz malām. Tad atbrauc liels auto, paņem to, aizved uz izgāztuvi un tukšu atgādā atpakaļ. Šis konteinera dzīves kritiskais posms var vilkties no dažām stundām līdz par vairākām dienām. Diemžēl tautai, kas dodas apcimot savus citos medību laikos mītošos radus un paziņas, visai maz uztrauc tas, ņav kur iemest maisiņu ar mēsliem. To vienkārši novieto blakus pilnajam konteineram vai, ja tā nav vispār, vietā, kur konteineram vajadzētu atrasties. Protams, mēs gribētu, ka smagā auto šoferis, pēc tam, kad atvedis un novietojis konteineru savā vietā, savāktu un samestu konteinerā blakus esošos atkritumus. Par nožēlu, tas nav šofera darbs. Priekš tam ir kapsētu kopēji, sētnieki vai sazin kā šos vēl dēvē, beigu galā arī pilsētsaimniecība, kas kapsētas uzrauga, lai tak rīkojas.

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 11:38

SS

Singapūrā par šādu cūcību nopelna pērienu...

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 12:26

Greex

Tim - vēlreiz rūpīgi izlasi rakstu un pievērs uzmanību vārdiem "apkārtne bija tīra un sakopta"!

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 14:08

Atbilde

Cienītā Gunta Hāzenfuse un Vidvuds Beldavs !
Izlasiet kas rakstīts uz konteineriem .... KULK-S ??? Nē .... tad izlabojiet rakstu .

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 12:17

Jocke

cien. beldavs un hāzen-kundze jūs padežūrē pie tiem konteineriem un redzēsit kādas tikmašinas pie tādie knteineriem tik nepibrauc un igāžvisus atkritumus no privātmājām un blakus dārza m;ajam !

pirms 5 gadiem, 2015.06.10 11:04

vēl

Iedzīvotāji paši nereti uz lielo kapu konteineru atved sadzīves atkritumus no mājām, tā tas notiek pie meža kapiem, pati esmu redzējusi. Vienubrīd pat televizors tur bija, nestāstiet tikai ka tas palika pāri pēc kapu apkopšanas

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 12:20

hmm

kurš tad nu tur vēl kaut ko met, ne jau tiek kas 6 pēdas zem smiltīm, ja ceļam blakus konteiners, kāds vēl tur jautājums, mēs paši :)

pirms 6 gadiem, 2014.06.15 22:37

andris

Kādiem jabūt idiņiem lai vestu uz kapien no dārza majiņam un privatam mājām atkritumus,vai kapsetas atkritumu konteineri domāti privatiem atkritumiem no dāčam un privatmājam,jeb priekš jums kapsetas ir atkritumu savaktuves,un tur apglabātie cilveki ir atkritumi.ne jau kondīcija ir savacējos,bet jūsu pratos . Bez cieņas ANDRIS.

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 12:26

kā ir tā ir

Labi gan šie tur tais kapos dzīvo.(80% sadzīves atkritumu un 20% kapu atkritumu)Apkārtējo māju iedzīvotājiem pat nav atkritumu apsaimniekošanas līguma. Jo kam tas vajadzīgs ja loga priekšā stāv ''HAĻAVA''

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 12:27

vvv

Regulāri Baložu kapu tuvumā esošo dārzu īpašnieki izmanto šos atkritumu konteinerus , lai atbrīvotos no savā dārzā savāktajiem atkritumiem.Redzu gan riteņbraucējus, gan automašīnu īpašniekus, kuri regulāri piestāj un izmet atkritumus.Rezultāts redzams, kapu kopējiem nav kur izmest savākto, jo konteineri mūžam pilni.

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 12:33

Sodu Vajag

No attēliem var redzēt, ka pārsvara atkritumi nav no kapiem, bet ir mājas sadzīves atkritumi. Kapos un citās līdzīgās vietās vajadzētu uzlikt brīdinājumu, ka draud sods, ja izmanto konteinuru, kas ir domāts tikai kapiem, privātiem, mājsaimniecības atkritumiem - vārds avīzē, 10 Eiro pirmo reiz, 50 Eiro otro reizi un pēc tam jāsēž!

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 18:15

vajag, vajag

Un lai sodu būtu iespējams iekasēt izvietot videonovērošanu, lai būtu iespējams fikšet pārkāpēju!

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 19:44

hm

Ja jau ir tik daudz bilžu ar konteineru un apkārtni, tad vajadzēja fotografēt arī to auto-atkritumu savācēju. Tad būtu redzams - baltā vai sarkanā krāsā.

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 19:41

Jelgavnieks

Katram savs darbiņš jādara pēc labākās sirdsapziņas, sākot no sētnieka līdz pat ministram. Šajā gadījumā runa nav par baltu, vai sarkanu mašīnu, bet paviršu attieksmi pret tiešajiem darba pienākumiem.

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 21:15

!!!

KULK atrkirtumu savācējs ir viens vīrietis riebīga rakstura ass un rupšš brauc kā ananās un šis izskatās ka varētu būt biijis vins

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 23:10

nu ja

pēc labākās sidsapziņas mest televizorus kapu konteinerā ???

pirms 6 gadiem, 2014.06.15 22:38

ww

1.internata sekretare g.hazenfuse ar viru kapos piederigos apmekle tik reti kad nau ieverojusi kadas cucibas ar buvgruziem nokrau. varetu padomat kad pasi nelaikisi sev buve un iekarto kapu vietinas. p.s. nevaidzetu cilvekus atvainot nezinot j. k. p. darba noteikumus un prasibas.

pirms 6 gadiem, 2014.06.11 23:34

Kaitu sana

Jus pieversiet sadiem vardeim uzmanibu ,pedejiem diviem rakstiem.KA SASKANA AR AMATA APRAKSTU,JEVEIC TIKAI TAD ,JA PIEGRUZOSANA RADUSIES AUTO VADITAJA DEL!!!!!! tad kas dras ap konteneri ,soferim neietilpst vina pienakumos.Un ja jau mes ta parunajam pa visam atklati,tad vietejie bomzi ir tadi nekaunas kad,aiz savas zinkares izrusina visu miseni ta ka rezultata viss ir pie vienas vietas.a,ciess soferis kurs pilda savu darbu,godigi.Vai nu ari si raksta ipasniece AIZ DARIT NEKO,pati metusi kaunu pie malas un izvandijusi so konteneri lidz rucckai,lai vnk kadam ***tos!!!!!.Ta ir ar tasm vecajam damam kuram nav pie ka piekasities.Kundzit,liekaties ka viendreiz miera.Es dodu 100 punktus ka,jus ari taja konteneri metat savus atkritumus,jums vienkari pieriebas ka sis ir pilns lidz malam,lai atvestu jums jaunu un svaigu konteneri lai jums butu mieriga sirds.Tapec veicat sadas neadekvetasicibas..Tikai zel,ka jus palikat mala un netikat avizes pirmajas lapas.Velot jums veiksmi.!

pirms 6 gadiem, 2014.06.12 00:02

lalaldadkd

Jus tik reti ierodaties kapos,ka nesakojat lidz ,uzkopsanai. Ziniet kundzit,gan jau jusu darba vieta 1.Internatskolas teretorija ,bus sads bardaks pec miskastes izdemolesanas,ko noteikti jus busiet pati veikusi.Lai dievs jums stav klat.Tad noteikti es pati personigi ieradisos ar Zemgales Zinu palidzibu,un tiesi ta pat aptraipisu publiski.Ja jau jus budama sis skolas sekretare,un itka skolas seja daleji tad ziniet,dariet savu darbu un nelieniet cita darba.Un noteikti,ka jus neesat savu zinkari apmierinajusi lidz galam,jo varu jums paskaidrot ka,jeb kura pilsetas mala var redzet dazadus skutus.Un pielauju tadu domu,ka jums tas viss naks atpakal.

pirms 6 gadiem, 2014.06.12 00:26

Atbildība

Vajag uzstādīt video novērošanu. Ja būs šādas problēmas, tad vainīgos varēs atrast.

pirms 6 gadiem, 2014.06.12 08:20

Upss...

Ar kādām tiesībām ir publiskots transporta vadītāja vārds un uzvārds ?
Cik zinu tad A.Z. tādu atļauju nav devis varbūt ZZ.LV varētu uzreiz pateikt cik tūkstošus viņi gatavi maksāt cilvēkam par vārda publicēšanu ?!

pirms 6 gadiem, 2014.06.12 09:35

andris

mazliet humora-autobusa brauc dzērajs ,tam paliek slikta dūša un viņš apvem priekšā stāvošo kundzi,ta nikni nolamāto -cūka-uz ko atbild dzērājs-pati cūka,paskaties kāda tev mugura.smaiļiks.

pirms 6 gadiem, 2014.06.12 09:47

7kadri

Man Grīnfelda komentārā vislabāk patika vārds "piegrušošana". Tas varētu būt lielas bumbieru ražas laikā, kad nabaga augļus nav kur likt. Vispār, ja jau KULKs rūpējas par pilsētas sakoptību, vajadzētu arī saremontēt savu autoparku, lai savācot atkritumu tvertnes vai konteinerus, no automobiļu hidrosistēmām nelītu ārā eļļas peļķes. Un krietni daudz - ja prasa lielu naudu par izvešanu, arī paši nedrīkst piesārņot dabu. Vai jāmaina autoparks. Vai ne, Bubuļa k-gs? Nav vairs vecie laiki. Varbūt Jelgavā ir?

pirms 6 gadiem, 2014.06.12 10:22

aizardziba

alvilam grinfeldam tu esi liels cuka ka nomelno savus darminiekus ...........................................un smagi parkap cilveka tiesibas par to tev debila cuka pasam jamakasa sods lai sanem tu........................................................................

pirms 6 gadiem, 2014.06.12 23:19

Lietotāju raksti