Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Kalve» Polijā dibina kontaktus ar Eiropas universitātēm (FOTO) 1

Īsi pirms sezonas sākuma LLU tautas deju ansamblis «Kalve» vēl tikai noslēdza iepriekšējo un devās uz Starptautisko Studentu folkloras festivālu Češinā, Polijā. Tā kā to jau vairāk nekā 30 gadu organizē Silēzijas Tehniskā universitāte un festivāla dalībnieki galvenokārt ir studenti, tad dejotājiem bija iespēja pārstāvēt Latviju un LLU, kā arī dibināt jaunus kontaktus ar vairākām Eiropas universitātēm.

Festivāls no 21. līdz 30. augustam norisinājās Polijas pierobežas pilsētā Češinā, kas līdzinās mūsu pašu Valkai – daļas pilsētas atrodas Polijā, bet daļa – Čehijā, kur Češina iegūst nosaukumu Češki. TDA «Kalve» uz festivālu devās 25 cilvēku sastāvā, tai skaitā, «Kalvi» pavadīja četru mūziķu kapela.

Deviņu dienu ilgajā festivālā «Kalve» piedalījās deviņos koncertos. «Interesanti, ka šoreiz koncerti notika nevis uz āra skatuvēm, kā festivālos vairāk ierasts, bet gan kultūras namos un amfiteātros tuvējā apkārtnē. Vienlaikus iepazinām vairākas apkārtnes pilsētiņas, kurās koncerti notika,» stāsta «Kalves» prezidents Lauris Galejs.

Papildu koncertiem un starptautisko saišu dibināšanai, dejotājiem bija iespēja iepazīt, iespējams, skaistāko no Polijas dabas – Tatrus. «Jau pirms festivāla zinājām, ka gribam apskatīt kalnus, tāpēc esam priecīgi par gidu atsaucību – viņi labprāt mums palīdzēja noorganizēt ekskursiju uz Polijas pilsētu Zakopani un Tatriem. Kāpšana kalnos padevās viegli, jo apmeklētāju ērtībām tur izveidots pacēlājs, taču skats, ko redzējām vienā no Tatru augstākajām virsotnēm Kasprowy Wierch (1985 m), ir fantastisks,» atceras L. Galejs.

Tieši iniciatīvas un pašu aktivitātes dēļ «Kalves» dejotāji ieguvuši īpašas uzslavas no festivāla organizatoriem. «Mēs esam pieraduši atsaukties dažādām trakām idejām, tāpēc arī labprāt iesaistījāmies un piedalījāmies dažādos festivāla pasākumos, ballītēs, ekskursijās un citās aktivitātēs. Ja esam festivāla dalībnieki, tad cenšamies izbaudīt visu, ko organizatori piedāvā. Mums tika veltīti atzinīgi vārdi, jo pasākumus nekavējām, ievērojām dress-code, vadījām rotaļas un uz mums vienkārši varēja paļauties. Rezumējot – piedzīvojām īsti studentisku festivālu,» tā «Kalves» prezidents.

Festivālā tika pārstāvētas tādas valstis kā Polija, Serbija, Itālija, Ukraina, Ungārija, Čehija un, protams, Latvija. Festivāls ir ar senu, tradīcijām bagātu vēsturi, jo tiek organizēts jau kopš 1979. gada. Festivālā piedalās galvenokārt studentu kolektīvi, tāpēc tā bija iespēja iegūt jaunus kontaktus vairākās Eiropas universitātēs.

Foto: TDA «Kalve»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

malači

LLU naudas pietiek visam kam. Nav ko žēlot , ja var jaunieši sakontaktēties.

pirms 4 gadiem, 2015.09.21 17:49

Lietotāju raksti