Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kam atdot savu balsi 13. Saeimas vēlēšanās? 3

Ļoti pārsteidz aptauju rezultāti, ka aptuveni 3. daļa balsstiesīgo nevar izdarīt savu izvēli 13. Saeimas vēlēšanās. Tas ir ļoti ievērojams skaits balsstiesīgo. Kāpēc tā notiek?

Mūsdienās mēs nevaram sūdzēties par informācijas pieejamības trūkumu. Pēdējo mēnešu laikā informācija ir uz katra ielas stūra – reklāmas, baneri, aplīmēts sabiedriskais transports, stabi. Pastkastītes spiež vaļā politisko partiju izdevumi un bukleti. Protams, daudziem tas kalpo kā lielisks iekurināmais krāsnij. Mūsdienās plašais interneta pārlūks piedāvā mums uzzināt visu, ko vēlamies. Ar pāris klikšķiem, dzerot rīta kafiju, mēs varam atrast jebkuru mums interesējošo politiskā spēka pārstāvi, partijas programmas nākotnes plānus un varam nekavējoties to salīdzināt ar partijas vēstures darbiem. Nemaz nerunājot par sociālajiem tīkliem, kur varam sekot jebkuram, mūsuprāt, svarīgam politiskā spēka pārstāvim un uzzināt viņa mērķus nākamajā Saeimā. Arī gluži pretēji – mēs varam atrast ļoti daudz informācijas, kas mums nepatīk, un šādi jau savās domās svītrot no sava izvēles saraksta nevēlamos kandidātus.

Tas nav nekas neierasts, ka daudzi no mums domā – nekas jau nemainīsies, tāpat vieni un tie paši cilvēki rotē turpu šurpu. Arī es tieši tāpat domāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās. Mēs nevaram aizmirst, ka mūsu domas un uztvere mainās ik dienu. Pieļauju, tā notiek arī ar tiem, kuri rotē pa partijām.

Katrai balsij ir milzīgs spēks. Mums jāizslēdz no prāta doma, ka mana balss jau tāpat neko nemainīs. Tikai ko darīt, ja tā domā apmēram 25 procenti balsstiesīgo? Pietiekami liels balsu skaits, kurš varētu krasi mainīt vēlēšanu iznākumu. Mūsu Latvijas nākotni.

Ikdienā, pārvietojoties pa Latviju, sāku pievērst uzmanību reklāmām visapkārt. Esmu students augstskolā, un man ļoti rūp Latvijas nākotne. Un nolēmu šogad izpētīt pilnīgi visu politisko spēku programmas, nākotnes plānus. Izvirzīju sev mērķi, ka savu izvēli veikšu atbildīgi. Sekoju līdzi partiju diskusijām nacionālajā televīzijā, izšķirstīju laikrakstus, izšķiroju gan partiju mājaslapas, gan visu pārējo pieejamo informāciju internetā. Beigu beigās arī pievērsos pastkastītes saturam. Procesam vidēji dienā veltīju vismaz trīsdesmit minūšu pie brokastīm vai vakariņām.

Ar prieku varu teikt, ka esmu jau izdarījis savu izvēli. Un aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju veikt savējo! Aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju veidot valsti tādu, kādu mēs to gribam, un nepaļausimies, ka izvēli mūsu vietā izdara citi. Būt vienotiem, jo tikai kopā mēs varam panākt labāku Latvijas nākotni.


Vladislavs Meļihovs, biznesa augstskolas “Turība” komunikācijas zinātņu 1. kursa students

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Olga

Domā, es atceros, ko kura partija solīja pagājušajās vēlēšanās? Un kā es varu zināt, kura partija savus solījumus pildījusi, ja ikdienā politikai nesekoju? Nu, palasīju pāris sarakstus un programmas. Nepazīstami cilvēki vai bēdīgi pazīstami, programmas - tukši saukļi bez seguma. Kā var nesolīt? Es nezinu, par kuru balsot. Un diezin vai šodien to izdomāšu.

pirms gada, 2018.10.06 12:09

Mežā

Nogrima riziks rudā saule Ravinpapa atkritumu izgāztuvē internacionāli nedzied un strādniekus pie miskastēm par verga algu nodarbina.

pirms gada, 2018.10.08 18:31

Lietotāju raksti