Kas notiek Jelgavā? 11

Pārdomas izraisa mūsu avīzē atspoguļotais kaķu jautājums. Tas nu katram skaidrs, ka kaķis nevienam neuzbrūk, ja viņu neaiztiek.

Bieži vien bērni grib dzīvnieku ņemt rokās, taču tas viņam var nepatikt. Visdrīzāk kaķis aizbēg vai arī cilvēku saskrāpē. Tomēr jau sen esmu novērojusi tendenci, kāda ir mūsu avīzē, runājot par kaķiem - tos saķert, lai iznīcinātu, nosist vai tamlīdzīgi. Pat izskan pārmetumi cilvēkiem, kas šos dzīvnieciņus pabaro, par viņiem rūpējas. Vēl nicinošāk izklausās, ka vajadzētu sodīt tantiņas, kas apliek kakla siksniņas un baro...Tālāk vairs nav, kur iet, ja ir tāda attieksme! Tie taču ir mūsu «mazie brāļi», kas rūpējas, lai pagrabi nebūtu pilni ar žurkām un pelēm. Kam gan viņi var traucēt? Pēc manām domām, tikai sadistiem, ļoti ļauniem cilvēkiem. Protams, jāierobežo kaķu dzimstība, ko sekmīgi īsteno Rīgā, jo galvaspilsētas dome atvēlējusi līdzekļus pagraba kaķu sterilizēšanai. Tur pēc pieprasījuma atbrauc attiecīgi dienesti, savāc šos dzīvniekus un atved atpakaļ tajā pašā vakarā vai otrā dienā. Tā šie izoperētie runči turpina dzīvot savas mājas pagrabā, nevienam netraucējot. Tie nav klaiņojoši kaķi, jo viņiem ir savs pagrabs, viņi ir labi baroti, mīlēti, galvenais - nevairojas, bet dzīvo, cik nu kuram lemts. Neviens tos nevajā, kā tas, iespējams, ir Jelgavā.Starp citu, nekur pasaulē nav tā, kā mūsu pilsētā. Protams, mājas iedzīvotāji nevar samaksāt šo operāciju, bet par to vajadzētu padomāt pašvaldībai (kā tas notiek Rīgā). Jābūt tomēr civilizētai attieksmei pret dzīvniekiem, par ko rūpējas Dzīvnieku aizsardzības biedrība. Acīmredzot nāksies vērsties tieši šajā iestādē, ja minētā varmācība turpināsies. Nevienam nav tiesību otru iznīcināt, to var atļauties tikai vandaļi, barbari un nelieši. Ļausim dzīvot mūsu «mazajiem brāļiem»!

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Gandrīz pensionāre

Tie taču ir mūsu «mazie brāļi», kas rūpējas, lai pagrabi nebūtu pilni ar žurkām un pelēm. Kam gan viņi var traucēt?
=======================================================
Viņi nemūžam neķer un neķers nevienu peli, ne žurku. Priekš kam to darīt, ja ir miskastes un kaķu tantes?

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 14:23

Kaķu bābām

Bet kur jūs redzat agresiju?!?! Cilvēki izsaka viedokli, ka grib dzīvot sanitāri tīrā, drošā vidē, kur neglūn pamesti kaķi, kur nav siļķu galvas un cūku kauli. Kur nesmird Jūsu mīļo kaķu vielmaiņas galaprodukti un kur maziem bērniem nav smilšu kastēs jāspēlējas ar kaķu runkuļiem.
Kur te ir agresija???
Drīzāk tas ir vedinājums, ka šī problēma jāsakārto. Un tas ir pilsētas uzdevums.

Bet kaķu tantēm jānodarbojas ar adīšanu un jāskatās seriāli, tad nebūs ar reņģēm visi pagalmi jāpiecūko.

pirms 13 gadiem, 2008.04.01 00:02

kaķe

Tādiem, kā Kaimiņš, trusis un citiem agresīviem kaķu nīdējiem! Gribētos jautāt: kāpēc tad savu agresiju nevēršat pret ļautiņiem, kuri izmet kaķus, kā nevajadzīgas lietas, uz ielas. Kāpēc uzbrūkat tiem kuri tos pabaro, "kaķu tantiņām"? Cik reizes jūs, varenie agresori, esat aizrādījusi tiem, kuri izmet savu dzīvnieku ārā, nebaro un neliekas vairs ne zinis par bijušo mājdzīvnieku?
Dzīvoju vienā no Jelgavas centra mājām. Pirms dažām nedēļām kāds kaimiņš izmeta uz ielas savu kaķi. Mājās vairs neielaiž un protams, nebaro. Nu nesaprot tas kaķis kāpēc viņam nav vairs māju un ēdiena. Sēž, skatās žēlām acīm un ņaud. Ēst gribās... Ko teiktu tie gudrīši, kuri šeit rupji lamājās? Barot kaķi vai skatīties, kā mirst badu. Es baroju un gribētu iet un iespļaut ģīmī tam mūdzim, kurš izmeta kaķi uz ielas. Tikai nevajag teikt muļķības: ņem mājās un baro tur. Tas nav reāli, jo visus Jelgavā izmestos kaķus un suņus neviens nevarēs paņemt savās mājās. Katram jāuzņemas atbildība par tiem, kurus viņš pats paņēmis.
P.S.Neesmu pensionāre.

pirms 13 gadiem, 2008.03.31 17:16

saspraude

100% pievienojos trusis un kaimiņš viedoklim, daudziem tas nepatīk, bet mani šie klejojošie dzīvnieki arī neapmierina.

pirms 13 gadiem, 2008.03.31 11:02

mate

Pirmkart jaiemacas nenemt majas dzivnieku ja par to nevelies rupeties,otkart nav janem tie berniem ka spelmantina un kad tas paaugas izmest to ara aiz durvim ka nevajadzigu lupatu,( gan jau kads to savaks vai pabaros)Tad pie jusu un musu majam tadi nabaga radijumi neklainos un nevienam netrauces.Laudis padomajiet labi pasi pa sevim vini tur neparadas.Personigi man ir pieci kaki suns un t.t bet es par viniem esmu atbildiga un nekad un neviens uz tiem nesudzas jo es vinus baroju pieskatu un loloju ka savus bernus.Ja un vel mani berni ari tadus pamestus dzivniekus pabaro jo vini ir cilveki ar sirdi un dveseli ,tiem no bernibas ir iemacits ka mes cilveki esam atbildigi par to ko pasi pieradinam vai noperkam zoo veikala. Nekad muza mans berns nemestu ara dzivniecinu.Cilveki mostas pasi vien pie visa ta vainigi jasoda neviss tantinas kas baro tos nabadzinus bet tos kas dzivnieku izmet ara no savas majas jo tas vairs neskiet tam jautrs un izradas sagada ari rupes.Es starpcitu netuvu neesmu pensionare.

pirms 13 gadiem, 2008.03.31 09:11

to Jauniete

Bieži kad paeju garām noplukušiem,klaiņojosiem jauniešiem,domāju-bruks vai nebruks virsū.Vakar tieši pagāju garām noplukušam,pēc sejas izteiksmes neapmierinātam,agresīvam jaunietim,bet viņs man nebruka virsū,bet pilnīgi droši pagāja man garām nepievērsdams uzmanību! :)))

pirms 13 gadiem, 2008.03.31 01:41

Komtese

Vispār jau LV "Dzīvnieku aizsardzības likuma" 8. pants nosaka, ka "Par klaiņojošiem dzīvniekiem nav uzskatāmi sterilizēti kaķi, kas uzturas pilsētās un lauku apdzīvotās vietās dzīvojamo māju tuvumā." Un šī paša likuma 4. panta 3. punkts aizliedz atstāt dzīvnieku bez aprūpes, bet 5. punkts liedz dzīvnieku atstāt bezpalīdzīgā stāvoklī. Līdz ar to Jelgavas Domes "Noteikumu par mājdzīvnieku uzturēšanu pilsētā" 1.5. punktā minētie aizliegumi barot klaiņojošus dzīvniekus ir pretrunā ar Dzīvnieku aizsardzības likuma 4. panta 3. punktu un aizliegums pieļaut dzīvnieku uzturēšanos pagrabos - 4. panta 4. punktu un, gadījumā, ja dzīvnieki ir sterilizēti - ar Dzīvnieku aizsradzības likuma 8. panta 1. punktu, kas nosaka, ka sterilizēti kaķi nav uzskatāmi par klaiņojošiem.
Jāpiebilst, ka Jelgavas pilsētā formāli pastāv iespēja sterilizēt klaiņojošas kaķenes par Domes līdzekļiem, taču reāli tas praktiski nav iespējams.

Tāpat Jelgavas dzīvnieku patversmē, kas sevi nezkādēļ dēvē par "izolatoru", lai gan šāds termins nekur likumdošanā nav minēts, netiek nodrošināta likumā noteiktā prasība turēt dzīvniekus 14 dienas un tikai tad eitanazēt. Šķiet, ne viens vien ir saskāries ar situāciju, ka iepriekšējā dienā notverts dzīvnieks jau nākamajā dienā patversmē vairs nav atrodams, jo ir pretlikumīgi eitanazēts.

Un vēl - ja iedzīvotājiem ir iebildumi pret netīrām kāpņu telpām, ir jāvēršas pie namu apsaimniekotāja, pieprasot nodrošināt slēdzamas kapņu telpu durvis.

pirms 13 gadiem, 2008.03.31 00:11

Greex

Ja autorei tik ljoti simpatizee shie 4-kaajainie kashkja un ceermju paarneesaataaji - lai tad vinja uzbuuvee kaut kur piepilseetaa privaato dziivnieku patversmi un savaac pie sevis visus pagrabu kakjus. Citaadi sanaak kaut kaa diivaini - kundziitei patiik kakji (ar visaam vinju radiitajaam smakaam un netiiriibu), bet tie, kas grib dziivot tiiraa un droshaa videe, vinjaspraat ir ljaundari. Pilseeta pirmaam kaartaam ir domaata cilveekiem!

pirms 13 gadiem, 2008.03.30 23:58

kakaa

nu a kas tad notiek jelgavaa?
policisti nosit cilveekus, braukaaa piedzeerushies un taisa avaarijas. policija nespeej tik galaa ar nolaidiigiem sunju saimniekiem. ielas ir zem katras kritikas, pareizaak sakot ielu pilseetaa vispaar nav. ir tikai bedres.
viss tachu ir kaartiibaa.

pirms 13 gadiem, 2008.03.30 23:13

Kaimiņš

Izskatās, šai bābai daudz brīva laika, varētu piestrādāt un tīrīt kāpņu telpas no kaķu mīzaliem un ***em. Dzīvnieku aizstāve j*banā! Šādu pusdullu pensionāru dēļ citiem sūdu smakā jādzīvo! Pašiem ar pensiju nepietiek, lai izdzīvotu, bet kaķu fermu uzturēt - to gan!

pirms 13 gadiem, 2008.03.30 23:12

trusis

Ļoti jauki, ka šis raksts parādījas te - vismaz ir iespēja komentēt.
Tad lūk, vēlējos vien pateikt, ka šāda tantīšu "kaķu pabalstīšana" ir viena pamatīga sērga. Nepietiek ar to, ka ēdiens bieži vien tiek izlikts kaut kur pie mājas stūriem vai miskastes (nekas īpaši svaigs tas nav; sasmird ātri), viņas tos kaķus pieradina pie dzīvošanas pa pagrabiem. Un to kaķu kļūst aizvien vairāk. Nez cik labi būtu atrast savārgušu kaķu baru savas mājasvietas/pagraba tuvumā?
Pirmkārt es neesmu priecīgs, ka to kaķu pagalmā ir tik daudz - kā lai zin, vai kāds no šiem četrkājiem nav noķēris kādu kaiti un tā nepārceļos pie mana bērna, kurš sajūsma skrien apķert radībiņu?
Otrkārt, visai dīvaini, ka tantes to ēdienu kaķiem neliek pie savas ieejas, bet gan kaut kur citur; labi jau laikam ir - tie kaķi pēcāk neņaud un nečurā pašām pie durvīm.
Tāpēc, dārgā autore, ja mīli dzīvniekus, tad cīnies par sabiedrības attieksmi un nolaidību - tiem, kas paaugušos dzīvniekus izmet vai tādiem, kas dzīvniekus tur vairumā kā ubagošanas aksesuāru vai lētu pārdošanas preci. Jācīnās, lai patversmēm tiek nauda uzturēšanai. Nav ko barot - ļaujiet speciālistiem tos kaķus savākt un pārbaudīt; ja tie ir slimi, tad izeja tikai viena; ja veseli, jācer, ka būs labi cilvēki. Ja jūs domājat, ka šādi palīdzat kādai radībai, padomājiet, ka varbūt nodarat ļaunumu divām citām. Kādreiz to kaķu barošanas punktu tuvumā būs tik daudz, ka nespēsiet pabarot....

pirms 13 gadiem, 2008.03.30 22:51

Lietotāju raksti