Kas vērtīgāks – svētki vai cilvēka dzīvība?! 11

Iespējams, būs tādi, kurus virsrakstā iekļautais jautājums izbrīnīs, bet kādu tas pamatoti šokēs. Diemžēl nupat aizvadīto Tukuma novada svētku laikā nācās svērt un vērtēt šos divu, nekādi nesalīdzināmo kategoriju jēdzienus. Svērt un vērtēt cilvēcisko iejūtību un cinismu! Uz jautājumu, kāpēc dzīvības briesmās nonākušam draugam svētku epicentrā nespēj palīdzēt neviena mediķu brigāde (jo tāda vienkārši nebija nodrošināta pilsētas gada lielākajā masu pasākumā), saņēmu Tukuma novada vadības atbildi – labāk pārtrauksim šo sarunu un necilāsim tādus jautājumus, jo ir taču svētki, bet mums priekšā vēl vairāki nozīmīgi pasākumi!

Brīdī, kad Tukuma novada svētki sestdien bija pilnā plaukumā, bet amatnieku tirdziņš strādāja ar pilnu krūti, man blakus saļima draugs. Visas pazīmes liecināja, ka sākusies dzīvību apdraudošā epilepsijas lēkme. Nekavējoties izsaucām neatliekamo medicīnisko palīdzību, bet mums tika paziņots, ka mediķu brigāde ir ceļā – no 30 km tālās Kandavas! Labi, ka neapjukām un zinājām, kas šādā situācijā darāms! Labi, ka turpat blakus atradās kafejnīca, kuras darbinieki iedeva metāla karotīti, kas savukārt noderēja, lai atbrīvotu drauga elpceļus! Tie draugi, kuri tajā pašā brīdī meklēja pasākumā dežurējošos mediķus, atgriezās ar šokējošu ziņu – tādu šeit nav! Griezīgā izpratne, kas mani pārņēma, radīja sajūtu, ka esmu nokļuvis Mežonīgajos Rietumos, kur vari paļauties tikai un vienīgi uz sevi, bet publiskā vara iztrūkst pat tās viselementārākajā līmenī. Jāpiebilst, ka neatliekamā medicīniskā palīdzība pa daļēji bloķētajām pilsētas ielām ieradās tikai pēc 23 minūtēm, kad draugs jau sāka atgūties.Šajā brīdī nolēmu piezvanīt par Tukuma novada svētkiem atbildīgajai amatpersonai – pašvaldības Kultūras, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inesei Smirnovai, – lai noskaidrotu viņas viedokli par to, kāpēc masu pasākumā nav nodrošināta mediķu brigāde, kas ir obligāta pat jebkuras LMT virslīgas futbola spēlē! Uz manu emocionālo jautājumu saņēmu saltu un lepnu atbildi, ka aizvadīto 16 gadu laikā nekas slikts svētku laikā nav noticis, un tāpēc mediķu brigādes klātbūtne nav nepieciešama. Savukārt uz aizrādījumu, ka Smirnovas kundzes vadītā masu pasākuma laikā gandrīz miris cilvēks, saņēmu aicinājumu – labāk pārtrauksim šo sarunu un necilāsim tādus jautājumus, jo ir taču svētki, bet mums priekšā vēl vairāki nozīmīgi pasākumi!Acīmredzot Smirnovas kundzes izpratnē svētki ir nozīmīgāki par cilvēka dzīvību. Kā nu ne, ja pasākuma ietvaros vajadzēja rūpēties par savas tiešās vadības – novada domes priekšsēdētāja (Jānis Šulcs, „Vienotība”) un viņa pārstāvētā politiskā spēka izcelšanu un pareizu stāju. Neilgi pirms traģiskajiem notikumiem no Brīvības laukuma estrādē izvietotajiem skaļruņiem bija dzirdams paziņojums, ka pēc kāda laika gaidāma novada mēra uzruna, bet pēcāk viņa politiskā cīņu biedra – ekonomikas ministra Ata Kampara – uzstāšanās. Par to varēja līksmot turpat blakus uzslietajā „Vienotības” aģitatoru teltī, kam atšķirībā no citiem politiskajiem spēkiem, nebija aktuāls liegums novietot telti Brīvības laukumā! Šķiet, tikai tagad tā pa īstam sāku saprast politiskā saukļa – spēks vienotībā – nozīmi. Skarbi, ciniski, bet patiesi. Diemžēl!P.s. Aicinu Tukuma novada domes vadību izvērtēt Smirnovas kundzes atbildību notikušo svētku sakarā un pārvērtēt savu attieksmi pret cilvēka dzīvību.Ivars Jakovelspolitisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs”sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa”Jelgavas organizācijas priekšsēdētāja vietniekshttp://ivarsjakovels.blogspot.com/

Pievieno komentāru

Komentāri 11

to Kurbads

Tu esi mērglis- darba devējs! Mēs par darba ņēmēju tiesību aizstāvību!

pirms 11 gadiem, 2010.06.27 22:41

Kurbads

Nu iemetu ik pa laiciņam un padiršos citu rakstītos blogos un kas par to?

pirms 11 gadiem, 2010.06.27 14:05

to Kurbadam

Daudz dzer, izskatās, kad izgulēsies, varbūt sapratīsi, ka ne par Tevi runa iet.

pirms 11 gadiem, 2010.06.26 22:19

Kurbadam

A vispār nekā neparakstos. Kur nu vēl kā politiķis - ne mana cūka, ne mana druva (par politiķiem) - mani Latvija interesē :D

pirms 11 gadiem, 2010.06.26 21:57

to anonimais (Kurbadam)

Pats labi saprati, par ko iet runa. Ja paraksties ka politilkis, tad tads esi, nevis ierindas pilsonis, kuru nelaimes izmanto savaa politiskas veljas mazgatuvee.

pirms 11 gadiem, 2010.06.26 19:34

Jelgava

Tukums izskatās sevišķi cinisks!

P.s. Ja reiz ātrie saukti, gan jau par to arī atzīmes viņu žurnālos saglabājušās.

pirms 11 gadiem, 2010.06.26 19:23

Tukums

Re kā palaimējās un draugs saļima- vai kārtējā tava politiskā fantāzija....

pirms 11 gadiem, 2010.06.26 18:04

Kurbadam

Taisni brīnumaini, ka tu šķiro Latvijas iedzīvotājus parastos un neparastos (vai tas būtu ar burvju spējām apveltītos?)

pirms 11 gadiem, 2010.06.25 19:11

ātrie

Ja ir kā rakstīts, tad jāvēršas ar prasību pret vienoto NMPD, jo normatīvi paredz ka pilsētās neatliekamā
palīdzība jāsniedz 15 min laikā. Un vispār tādu prasību varētu būt ļoti daudz, ņemot vērā slimnīcu skaita samazinājumu. Piemēram Bauskā aizved dažus divu cilvēkus ar sirdslēkmi uz Jelgavu un pārējie teiksim ceļu satiksmes negadījumā cietušie gaidīs vismaz 40(!) min ja ne vairāk. Tas gan ir piemērs, kurš ceru
nerealizēsies, bet varbūtība ir ļoti liela. Šeit ir jautājums - vai tiešām reformas jāveic reformu dēļ, nepadomājot par rezultātiem?

pirms 11 gadiem, 2010.06.24 11:53

Kurbads

Ir ciniski izmantot sava drauga nelaimi, politisko ambiciju realizesanai. Ja Tu butu parasts iedzivotajs, saprastu, bet pedejas rindkopas neko par Tevi neliecina. Cuciska ir Tava riciba.

pirms 11 gadiem, 2010.06.24 11:47

TV_acs

Spilgts piemērs, kas notiek, kad sāk darboties Vienotais neatliekamās palīdzības dienests.Tuvākā ātrā palīdzība nez kāpēc vairs nav no Tukuma, kas ir tikai pārsimt metru attālumā no svētku norises vietas, bet no Kandavas.Atliek vien priecāties, ka TUVĀKĀ brigāde neatradās Saldū vai Dobelē.
prieks, ka viss beidzās laimīgi, un piebilde autoram Tukuma novada domes priekšsēdētājs na v JĀNIS Šulcs, bet Juris Šulcs.

pirms 11 gadiem, 2010.06.24 10:19

Lietotāju raksti