Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klasisks stāsts, kā atņemt mantojumu 45

Gan LR Satversme, gan starptautiskā likumdošana paredz, ka visi likuma priekšā ir vienlīdzīgi. Tomēr nereti gadās līdzcilvēki, kas atkarībā no to ieņemamā amata, sabiedriskā stāvokļa, kā arī no radu, draugu un paziņu loka ir vienlīdzīgāki nekā citi. Šoreiz par kādu īpašu gadījumu, par situāciju, kad šķiet – tiesiskās aizsardzības sistēma vispār nestrādā.

Pirms vairākiem gadiem mans tēvs Ilgonis saņēma mantojumā sava brāļa zemi Dobeles novadā, kā arī tehniku un citu kustamo īpašumu. Tēvs pārcēlās uz dzīvi tur, bet es ar sievu katru brīvu brīdi apciemoju viņu, kopīgi strādājām saimniecībā, un mūsu saimniecība zēla un plauka. Arī tēvs nežēloja spēkus un laiku, jo viņa sapnis bija izveidot un atstāt mantojumā savam mazdēlam Ričardam kārtīgi iekoptu un rentablu saimniecību.

Lai piepildītu tēva sapni, es uzcēlu uz tēva zemes māju (guļbūvi) un daļēji pārcēlos uz turieni dzīvot. Likās, ka viss ir kārtībā un nekas nevar stāties mums ceļā. Tomēr izrādījās – bijām kļūdījušies.

Vēl toreiz, kad tēvs mantojumu saņēma, mantojuma masas sarakstu sastādīja Dobeles bāriņtiesas locekle mūsu kaimiņiene Aija Z. Turpat kaimiņos zemes pleķīti nopirka arī tuva viņas draudzene Lita M., kura bieži mēdza apciemot manu tēvu. Viņai patika uzmesties vecajam vīram par it kā nelegālu aizgādni.

Turpmāko notikumu gaita viennozīmīgi liecina par labi izstrādātu plānu, kā iegūt savā īpašumā to, kas nepienākas, neieguldot ne darbu, ne līdzekļus, ne arī īpašas pūles. Līdzīgu gadījumu tiesu praksē ir daudz. Bieži mēdz gadīties, ka kādam vecam, taču pietiekami bagātam vientuļniekam neilgi pirms aiziešanas no šīs saules piepeši uzrodas glīta, jauna «draudzene», kurai tad nu večuks atdod visu savu mantu un naudu. Līdzīgi notika arī šoreiz.

Kāda apciemojuma laikā Lita ar savu vīru pamatīgi piedzirdīja manu tēvu. Kad es ar sievu un mūsu mazo dēliņu Ričardu (tēva izvēlēto mantinieku) atbraucu, viņi mūs bez jebkāda tiesiska pamata brutāli un ar draudiem piespieda atstāt mājas un zemi.

Saprotams, ka galveno lomu kārtējo reizi nospēlēja draugu būšana. Mēģināju vērsties pēc palīdzības policijā, jo tieši šīs tiesībsargājošās institūcijas kompetencē bija novērst manu tiesību pretlikumīgo aizskaršanu. Man bija liegta vispār jebkāda iespēja satikt tēvu vai piekļūt savam privātīpašumam pat pēc pirmās nepieciešamības mantām, jo, lai tur nokļūtu, būtu bijis jāšķērso tēva zeme. Tā vietā, lai saņemtu palīdzību, sagaidījām gluži pretējo. Man piezvanīja Dobeles policijas inspektors Gravas kungs un, piedraudot ar lielām nepatikšanām, «ieteica» (pavēlēja) man un maniem piederīgajiem tur vispār vairs nerādīties.

Pagājušajā gadā tēvs smagi saslima un bija nepieciešama steidzama operācija. Viņam vajadzēja doties uz operāciju Rīgas pilsētas 2. slimnīcā, kur galvenais ārsts Kjeseļa kungs piedāvāja to veikt, lai slimnieks atlabtu un turpinātu pilnvērtīgu, cilvēka cienīgu dzīvi. Taču draudzenes Aija Z. un Lita M. izdarīja visu, lai tēvs tur nenokļūtu. Abas pastāvīgi apciemoja viņu un centās pierunāt atteikties gan no operācijas, gan ārstēšanās vispār. Morālā spiediena ietekmē slimnieks beidzot tomēr piekrita izrakstīties no slimnīcas Dobelē, un Lita aizveda viņu pie sevis.

Drīz pēc tam tēvs, tā arī nesaņemot medicīnisko palīdzību, aizgāja mūžībā. Mums nebija nekādu iespēju iejaukties, jo pilnībā tika liegta jebkāda saskarsme ar viņu. Ne policija, ne Rīgas, ne arī Dobeles bāriņtiesa palīdzēt negribēja (vai arī negribēja vērsties pret citu bāriņtiesas locekli).

Iespējams, mans tēvs paguva uzrakstīt un atstāt rakstisku novēlējumu, pēdējās gribas izteikumu par atstājamo mantojumu, taču tas mums nav pieejams. Tēvs tika kremēts ārkārtīgā steigā, pat liedzot jebkādu iespēju mums no viņa atvadīties.

Neilgi pēc tēva nāves piepeši izrādījās, ka lielākās mantojuma masas daļas... vienkārši vairs nav. Tāpat piepeši «pazuda» naudas līdzekļi no SEB bankas un «Swedbankas» kontiem. Arī zeme (vismaz tās labākā daļa), kuru bijām kopuši un lolojuši, izrādījās, tēvam vairs nepieder un mantojuma masā nav iekļaujama.

Nevar būt, ka mans tēvs tāpat vien piepeši būtu mainījis domas un izlēmis savu īpašumu atstāt nevis mazdēlam, bet svešiem cilvēkiem. Nav arī šaubu par to, ka šāda situācija nebūtu izveidojusies bez attiecīgu notāru un bāriņtiesas locekļu līdzdalības. Mantojuma masas nelikumīga piesavināšanās kvalificējama kā krimināli sodāms noziedzīgs nodarījums. Taču vēl pirms mantojuma lietas izskatīšanas tā ir veikta ļoti lielos apmēros (kopējā mantojuma vērtība novērtēta ar iespaidīgu piecciparu summu).

Mēs vairs nedzīvojam viduslaikos, kad visu noteica tikai nauda, piederība noteiktam sabiedrības slānim, ieņemamais stāvoklis, draugu, radu un paziņu loks. Sens latviešu sakāmvārds māca: «Neej ar stipru kauties un ar bagātu – tiesāties!» Tomēr laiki mainījušies un tumsības laikmets beidzies. Blēdības un krāpšanas nevar ilgi palikt nesodītas. Tāpēc vēlos aicināt ikvienu, kurš nonācis līdzīgā situācijā, neklusēt un nenolaist rokas! Saprotams, ka arī šobrīd Latvijā pastāvošā trīspakāpju tiesu sistēma nevar pārtraukt ieilgušu noziedzīgu nodarījumu, jo tas neietilpst tiesu kompetencē. Iespējams, paies vēl krietns laiks, līdz vainīgajām personām tiks uzrādīta apsūdzība un pierādīta viņu vaina, un tikai tad tās tiks sauktas pie atbildības.

Īpašuma izsaimniekošana arvien turpinās, un, iespējams, tajā brīdī, kad mantojuma lieta beidzot būs nonākusi finiša taisnē, mantojuma masas vairs faktiski nebūs, jo tā jau sen būs izpārdota un izsaimniekota. Tomēr es ticu, ka dzīvojam tiesiskā valstī un taisnība uzvarēs – mana tēva mazdēls agrāk vai vēlāk saņems to, kas viņam novēlēts.

Pievieno komentāru

Komentāri 45

Ome

Jāāā...tādas nu ir mūsu korumpēto tiesvedību sekas...

pirms 5 gadiem, 2015.01.13 17:13

Stulbajai Omei

Tiesa neveic izmeklēšanu, nenodrošina mantas saglabāšanu, ja nav tāda iesnieguma tiesā, bet tiesā jau savāktos pierādījumus, ja attiecīgas iestādes vai personas tādus iesniegušas.

pirms 5 gadiem, 2015.01.16 09:39

Resnais

Kā tas var būt?? Kokinam taču iedeva ordeni par tiesiskuma stiprināšanu un ir taču neatraidāmie mantinieki, lai tādas Litas M. neko nedabūtu. Jābūt kaut kādam pamatam, lai policistam līdzīgā persona liegtu tikties ar savu tēvu.

pirms 5 gadiem, 2015.01.13 17:28

Vāgners

Tu ar galvu vispār draudzējies? Kāds sakars Jelgavā strādājušajam Kokinam ar Dobeles novadā notiekošo?

pirms 5 gadiem, 2015.01.13 21:06

Drukna

Resnajam aizcietējumi (arī smadzenēs). Resnais, ja esi jusists, tad tev vajadzētu zināt, ka mantojumā nonāk tas, ko mantas atstājējs atstāj, ja manta šai personai jau izkrāpta, tad mantinieki to nevar dabūt bez policijas un vēlāk - tiesas palīdzības. Tas tā - dļa osoba tup...

pirms 5 gadiem, 2015.01.16 09:41

Jope

Vēlu veiksmi, izturību , pacietību taisnībai ir jāuzvar. Godaprātu un nevienaldzību Temīdas kalpiem.

pirms 5 gadiem, 2015.01.13 18:59

lasītāja

Dobeles apkaimē ir dikti manīgi "lielie cilvēki" uz īpašumu savākšanu.

pirms 5 gadiem, 2015.01.14 11:20

ozols

Tie ir klaji meli, šis "apmānītais" dēls visu mūžu ir dzīvojis uz vecāku rēķina. Vēl piesavinājis sev titulu ufologs...

pirms 5 gadiem, 2015.01.15 17:21

Paziņa

Tad arī jūs esat tanī šaikā. Kas pie mantas stāvat. Redzēju viņa bildes no 2011 gada kā strādāja laukos

pirms 5 gadiem, 2015.01.15 18:32

Paziņa

Cik es redzēju pēc viņu bildēm ka dēls brauca strādāt 2009 gadā kad vēl bija dzīvs Tēva brālis Ādolfs Mihelsons, kurš nomira 2010.g. Un vai nebija lieta, Viņš bija pilnvarnieks. Un no viņa pilnvarotās zemes. kaimiņš zaga malku veda un pārdeva. Un viņš rakstīja policijai par nozagto malku, un nekas netika ierosināts. Viņam bildes daudz no darbiem laukos.

pirms 5 gadiem, 2015.01.15 19:45

s

ufologs nav tituls, tā ir diagnoze....:DDDDDDDDDD

pirms 5 gadiem, 2015.01.19 10:55

Opis

"ufolog",beidz vienreiz apmelot cilvēkus.Tev nebija nekādas vēlēšanās atvadīties no tēva.

pirms 5 gadiem, 2015.01.15 17:42

Paziņa

Ir telefona izdrukas ka nepaziņojāt. Un pie mācītāja lasīšanas vispār nepieminējāt ne dēlu, mazdēlu.

pirms 5 gadiem, 2015.01.15 18:34

Paziņa

Kas slēpjas aiz Opis , Anna Stepānova, Oksana Grib, Lita Markere, Aija Zemesarāja, kas perfekti iesaistītas šai lietā.

pirms 5 gadiem, 2015.01.15 18:41

Diks

Labāk būt UFO nekā zaglim, un aplaupīt vecus cilvēkus. Mati tagad turēt svešā īpašumā un nelaist dēlu, tāpat kā pie tēva. Un izzagt mantu Anna Stepānova mammas māsa.

pirms 5 gadiem, 2015.01.15 20:40

lasītājs

Vismaz tev tagad ir ko darīt! Lielais rakstnieks atradies.

pirms 5 gadiem, 2015.01.16 15:10

atstumtais radinieks

Par mani vai ta būsiet aizmirsuši, daļa mantas jau arī man pienākas. UFO vs Paziņa vs Dik kā ar tevi sakontaktēties?

pirms 5 gadiem, 2015.01.16 15:17

Paziņa

Nezin kā tevi nepazīstu, bet mani var redzēt draugos.lv Inese Liepiņa

pirms 5 gadiem, 2015.01.16 16:59

Paziņa

Un cik es zinu, ka viņš ir vienīgais. Varbūt vel kādu pierunājāt, vienas netiekat galā.

pirms 5 gadiem, 2015.01.16 17:47

M

Ir jau vēl divi mazbērni, vai tad aizmirsi - kas viņiem pienākās?

pirms 5 gadiem, 2015.01.16 19:26

Paziņa

Bet man ir cita vēl informācija, Jūs Anna Stepānova pie nelaiķa Ilgoņa Ancveira vedi savu mazmeitu, spiedi lai pārraksta Oksanai Grib. Ir liecinieki un varēs apgalvot pie bībeles. Un kā ir likums skan.
Mantojums tikai pienākas kam ir likums. Bet, kā spīdzināja veco lai tas noraksta. Kā ir Anna Stepānova kura pameta Cēsu novadu Ieriķus, darbu pametāt un tuvāk kumosam. Kā Oksanai Grib palīdzēja nomaksāt studijas, kopā mācījāmies. Ko teiksiet.

pirms 5 gadiem, 2015.01.16 21:40

Paziņa

Tad rodas, iespaids, nepaziņojot dēlam par tēva nāvi. Lai dēls nesaceltu shumu par to, ka esat noindējushi. Lai sleeptu peedas aatri vien sadedzinaaja.
To pateica maaciitaajs.

pirms 5 gadiem, 2015.01.16 21:50

Tā nevar

Reku konkrēti komentētājs apgalvo, ka tēvs esot noindēts un atsaucas uz mācītāju. Tā viennozīmīgi ir goda un cieņas aizskaršana un šeit būtu nepieciešams noskaidrot komentētāju un vērsties pret viņu tiesā ar attiecīgu prasību.

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 18:07

Barons Džons

Psihologs palīdz izprast attiecības gan ar sevi, gan apkārtējiem, uzvedības nianses, māca sadzīvot ar sevi un pasauli, augt kā personībai, noteikt mērķus un sasniegt tos, kā arī tikt galā ar bailēm un kompleksiem.!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.01.17 02:09

lasitajs

VISI VAR DARIIT TAPEEC, KA BEERNI UN MAZBEERNI IR: Anna Stepānova - Zojas Ancveires māsa.Viola Griba -vecākā meita kura ir Partija "VIENOTĪBA" no 2013. gada 1. jūnija pašvaldību vēlēšanasm. mazmeita Oksana Griba. Angļu valoda ir Rīgas Komercskola - Tālmācības vidusskola

pirms 5 gadiem, 2015.01.17 09:55

Dakteris

Dik tu atkal aizmirsi iedzert savas zales?

pirms 5 gadiem, 2015.01.17 15:54

Inese Liepiņa- Pazsiņa

Aiz vārada Dakteris ir Anna Stepānova, Oksan Grib, Viola Grib kura piesedz ar partiju vienotība., Aija Zemesarāja, Lita Markere.
Cik es zinu, ka viņš ir vesels. Tik cik jūs esat pataisījuši. Anna Stepānova ka pēc savu dēlu Igoru Stepānovu ievilkāt cilpā. Kurš pakārās mājās.
Savu māju Daugaupils novadā nodzērāt. Papīrs ir Rīgā par īpašumu.

pirms 5 gadiem, 2015.01.17 16:26

Inese Liepiņa- Pazsiņa

S - Par izsaimniekošanu. Pie viņa ir vairāk kā palīdzēji izsaimniekot. Ar draudiem.

Inese Liepiņa- Pazsiņa

pirms 5 gadiem, 2015.01.17 19:23

S

Dik,nezinu kāpēc tu cel tādu jezgu. Vari mierīgi gulēt, neviens nevēlās Tev atņemt tavu mantojumu. Tu tikai parādīji savu stulbumu un mantrausību. Novēlu Tev visu to labāko!

pirms 5 gadiem, 2015.01.17 18:46

atstumtais radinieks

Dik vai tu nevareetu luudzu komentaarus sakariigaak rakstiit (sannemies, neesi lupata tacu), atsevisski pa vaardiem it ka var kaut ko saprast, bet kad saliek teikumu kopaa kaut kaads sviests sanaak. Un atklaassu nelielu noslepumu tev, visiem jau skaidrs ka Liepinas kundze esi tu. Un zem nick name dakters nesleepjas tie laudis kurus tu nosauci, taa ka mini veelreiz.

pirms 5 gadiem, 2015.01.17 21:49

Inese Liepiņa- Pazsiņa

Cik man zināms cienītās kundzes esat Ilgoņa Ancveira slepkavas. Nedevāt cilvēkam dzīvot.

pirms 5 gadiem, 2015.01.17 23:05

atstumtais radinieks

Nu jau daudz labak, tagad vismaz var saprast tavu domu gajienu. Prieks redzet ka cilveks sanemaas un daudz sakarigaak saak izteikt savas domas. Malacis.

pirms 5 gadiem, 2015.01.17 23:16

Inese Liepiņa- Pazsiņa

Luk do mačalo i vso snačalo.

pirms 5 gadiem, 2015.01.18 00:36

Inese Liepiņa- Paziņa

Man tikai skumji, ka te komentāros jālasa "vēstījumi" no cilvēkiem, kas mēneša laikā, kamēr netiku pielaists pie vecākiem (jo viņi tak bija svešā īpašumā, kur man bij tabu iebraukt), iemanījās par sviestmaizi bez sviesta pārpirkt īpašumus, vēl arī jāredz, cik šie ļautiņi ir apvainojušies, ka neesmu mierā ar to, ka viņi veiksmīgi šo mēnesi pavadījuši... esiet tak te vismaz mierā - nomira tēvs, par to nemaz man nepaziņoja, tik atsūta īsziņu - Oops šodien bēres 12.00 krematorijā.... Būtu vismaz tagad sirdsapziņu pieslēgušas, mantu tak jau savācāt... ko vēl ķērc?! Man apnika komunicēt ar radiem caur trešām personām, tiesā u.c.iestādēs. Zāles dzeriet paši un esiet veseli - ilgi un laimīgi. Pietiek liet samazgas - tā jūs parādījāt, kas esat paši. Es nelienu pie jūsu vecākiem, neņēmu to, kas nav piesiets. Novēlu jums visu to, ko jūs vēlējāt man! Visu labu!

pirms 5 gadiem, 2015.01.18 01:21

atstumtais radinieks

tu tak rakstisji komeneros ka
"Ir telefona izdrukas ka nepaziņojāt. Un pie mācītāja lasīšanas vispār nepieminējāt ne dēlu, mazdēlu."(neviens nepazinoja par berem)
pedeja komentara savukart tu raksti "nomira tēvs, par to nemaz man nepaziņoja, tik atsūta īsziņu - Oops šodien bēres 12.00 krematorijā...."
tu jau sac piities savaas lieciibas atkal tabletiiti aizmirsi iedzert.
Izlasi visus komentarus, vienigais kas te laista samazgas pa labi un kreisi esi vien tu.

pirms 5 gadiem, 2015.01.18 08:58

Inese Liepiņa- Paziņa

Protams ir izdrukas, ka nebija ziņots par tēva nāvi. Oops šodien bēres 12.00 krematorijā....
Ka pēc necilājat jautājumu par to, ka neteica tēvs miris.
Ka pēc necilājat jautājumu par to, ka mācītājs nepieminēja dēlu
Kā iztirgojāt mantu.
Man tikai skumji, ka te komentāros jālasa "vēstījumi" no cilvēkiem, kas mēneša laikā, kamēr netiku pielaists pie vecākiem (jo viņi tak bija svešā īpašumā, kur man bij tabu iebraukt), iemanījās par sviestmaizi bez sviesta pārpirkt īpašumus, vēl arī jāredz, cik šie ļautiņi ir apvainojušies, ka neesmu mierā ar to, ka viņi veiksmīgi šo mēnesi pavadījuši... esiet tak te vismaz mierā - nomira tēvs, par to nemaz man nepaziņoja, tik atsūta īsziņu - Oops šodien bēres 12.00 krematorijā.... Būtu vismaz tagad sirdsapziņu pieslēgušas, mantu tak jau savācāt... ko vēl ķērc?! Man apnika komunicēt ar radiem caur trešām personām, tiesā u.c.iestādēs. Zāles dzeriet paši un esiet veseli - ilgi un laimīgi. Pietiek liet samazgas - tā jūs parādījāt, kas esat paši. Es nelienu pie jūsu vecākiem, neņēmu to, kas nav piesiets. Novēlu jums visu to, ko jūs vēlējāt man! Visu labu!

pirms 5 gadiem, 2015.01.18 10:50

Andrejs

Skaidrs, ka Latvija vel aizvien notiek visadas nelikumibas. Mantojuma izkrapsana jau daudzus gadsimtus ir viens no popularakajiem veidiem ka tikt pie nepelnitas bagatibas. Tomer, ja jau neticesim taisniguma uzvarai, tad vispar nav verts neko sakt.
Sakidrs, ka vairumu komentaru raksta ieinteresetas personas un to uzdevuma - ari citi. Tomer senais teiciens maca: ''Suni rej, bet karavana iet''. Teva atstatais mantojums ir sveta lieta, un nav saubu par to, ka taisniba tiesam uzvares,- kaut ari, iespejams, ar tiesas un citu instancu palidzibu. Ir labi, ka cilveks nenolaiz rokas un cinas par savu taisnibu. Tapec gribu novelet raksta autoram - izturibu, daudz speka un veiksmi!

pirms 5 gadiem, 2015.01.19 17:26

Llama

Ufologa kungs biju Tibetā "Jūsu" ofisā un jūs tur nesastapu.

pirms 5 gadiem, 2015.01.23 22:10

pensionare

Šeit gan gribētos dzirdēt policijas un tiesas spriedumu.Esmu dzirdējusi,ka raksta autors ir ļoti slikti izturējies pret tēvu.Un ja tā,tad viņš arī var atbildēt par neslavas celšanu.Bet kauns arī radiem,kuriem mantas dēļ tagad tāds naids savā starpā.Bērniem par vecākiem jādomā kamēr tie vēl dzīvi un agresija pret vecākiem ir nosodāma

pirms 5 gadiem, 2015.01.25 14:10

Zuze

Es atkal zinu, ka 2011 gadā ar kaimiņu Andri Zemesaraju zaga malku no dēla pilnvarotās( saimnieks toreiz bija Kārlis Daukš) zemes. Un iesniegumi tā arī palikās necilāti.
Iesnieguma kopijas viņam arī ir saglabājušās un atteikumi arī ir. Toreiz tika izvests uz 1200 Ls.
Un policija neko nedarīja, bet vēl piesedza. Jo viņi no visa tā kaut ko dabūja. Tāpēc, tagad siro svešie.

pirms 5 gadiem, 2015.01.25 14:24

Zuze

Neskatoties, ka zaga no svešā īpašuma, malku, ka pašam bija meži.
Un tagad, tēva brāļa Adolfa Mihelsona mantu arī izputina ar palīdzību Annas Stepānovas, Litas Markeres, Aijas Zemesarājas.

pirms 5 gadiem, 2015.01.25 14:28

daudz mums tādas večas kuras izvāko vecus ļaudis un vēl ar valsts amatu palīdzību .

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 03:36

Lietotāju raksti