Kurš uzvarēja karā? 20

Ja kārtības nav sabiedrībā un valstī kopumā, tad jācenšas to uzturēt vismaz sevī. Dzirkstele ir pietiekami, lai labvēlīgos apstākļos atkal iekurtu uguni. Tāpēc latvieši, kas vēl saglabājuši skaidru izpratni par savas tautas interesēm, agrāk vai vēlāk spēs atjaunot Latvijas valsti. Ne jau butaforisku veidojumu ar latviešiem nozagtu simboliku, bet valsti pēc būtības.

Vēsture ir tautas kolektīvā pieredze. Tāpat kā zaudējot atmiņu cilvēks kļūst par ūdenszāli, arī tauta bez vēsturiskās pieredzes nespēj risināt nevienu mūsdienu problēmu. Ir mums vēsturē bijuši gan partiju kašķi un valsts izzagšana, gan lielā depresija un pārvērtēts lats, gan Austrumu un Rietumu atbrīvotāji, kas aiz sevis atstāj tikai drupas. Un visām šīm problēmām vēsturē atrodami arī risinājumi.Ir arī pietiekami daudz vēsturisku materiālu, lai nezinātāji godprātīgi iepazītos ar latviešu leģiona rašanās vēsturiskajiem iemesliem, tā darbību un rezultātiem. Bet tas, protams, nepārliecinās to sabiedrības daļu, kuras pēdējā patiesības instance ir Melu impērijas masu informācijas līdzekļi. Tāpat par teicamo kārtību leģionāru godināšanas pasākumu laikā nebūs iespējams pārliecināt tos, kas tajos nekad nav piedalījušies. Tos, kuru „viedoklis” vārds vārdā sakrīt ar LETAS radīto un citu plašsaziņas līdzekļu tiražēto mantru: „Kā iepriekš ziņots, leģionāru atceres diena 16.martā katru gadu izceļas ar sadursmēm un nekārtībām pasākuma dalībnieku starpā”.Diez vai karavīru, kas aizstāvējis savu zemi, iespējams apvainot vairāk, kā izsakot viņam līdzjūtību, un paskaidrojot, ka savus kritušos biedrus viņam jāpiemin kapos, nevis pie tās valsts brīvības simbola, par kuras neatkarību viņš bijis gatavs ziedot savu dzīvību. Bet tieši to dara dažādi „karotāji” radio viļņu kaujas laukos un mūsu divpadsmitzvaigžņotās republikas deputāti un ierēdņi. Lai viņiem viegli koraļļi, dusot jūras dzelmē uz pašu radītā un nogremdētā Klīstošā Holandieša.Idejai par ko cīnījās leģionāri – neatkarīgai Latvijas valstij - nav vieta kapos. Tai ir vieta Rīgas centrā pie Brīvības pieminekļa. Brīvā mikrofona žonglētājiem derētu atgādināt, ka viņu neveiksmīgo cīņu pret valsts izzagšanu, oligarhiem un korupciju Laumaņa bataljons atrisinātu dažu dienu laikā. Savukārt tiem deputātiem un ierēdņiem, kas vēl saglabājuši kaut nedaudz veselā saprāta, jāmēģina izprast tādus jēdzienus kā pienākums un gods. Leģiona karavīri izdarīja vairāk, nekā no viņiem varētu prasīt, kaut pavēle pretoties netika dota. Ja valsts pārvaldē strādājošie kaut nedaudz censtos viņiem līdzināties savu pienākumu izpildē, tad mēs nebūtu nonākuši tur, kur esam.Kurš uzvarēja II Pasaules karā? Laikam jau mēs, jo tie divi totalitārie režīmi, kuru mērķis bija latviešu iznīcināšana, ir aizslaucīti vēstures mēslainē, bet mēs joprojām esam dzīvi. Un ja tas nepatīk mūsu „draugiem” austrumos un rietumos, kas mums atnesuši tik daudz kultūras, ka pašiem šeit vietas sācis trūkt, tad vēl jo labāk.Ivo RubīnsLatviešu nacionālistu klubs

Pievieno komentāru

Komentāri 20

:/

Interesants materiāls par tēmu http://volk59.narod.ru/DivisionderSS.htm

pirms 11 gadiem, 2010.04.06 14:14

Andronkuls

Kā var aizstāvēt tos, kuri karoja fašistiskā režīma pusē?! Režīma, kurš 20 gadu laikā no 1,3mlj. latviešu paredzēja izsūtīt 800tk mūsu tautiešu (t.sk. visus latgaliešus) uz Krievijas reģioniem. Tie ir Latvijas vēsturnieka Henrika Stroda 1994.g. apkopotie dati!

Pieņemsim, ka tie jaunekļi nezinā šos Hitlera plānus, bet kur tad palika pilsoniskā apziņa, zinot, ka tiek iznīcināti kaimiņi, draugi un darba kolēģi? Kā ar iznīcinātajiem ebrejiem un cīgāniem, un latviešiem, un krieviem?! Fašistu okupācijas trīs gaods tika iznīcināti 118tk iedzīvotāju! Uz šiem cilvēkiem leģionāriem bija uzspļaut??

pirms 11 gadiem, 2010.03.20 11:00

to Vēlīns viesis

blā, blā, blā .... leģionāru dzīvu tikpat kā vairs nav. Tik puņķaini puišeļi, kam iepatikušās idejas par āriešu "pārākumu", un to demonstrē 16. martā!

pirms 11 gadiem, 2010.03.18 09:03

Vēlīns viesis

Jāsecina, ka pat mūsdienās ir daudzi, kas seko nacistu pēdās, dažu indivīdu noziegumus mēģinot vispārināt uz kādu grupu. Vēl jo trakāk, ja šādu tiesāšanu veic uz kaut kādu pastāstu pamata. Mēģinājums apvainot veselus militārus formējumus vai pat visu tautu uz baumu pamata ne ar ko neatšķiras no nacistu piekoptajām antisemītisma propagandas metodēm. Vēl jo vairāk tad, ja daudzie pieejamie dokumenti liecina pretējo.

Vāciešiem raksturīgs viens tikums, kas pēc II pasaules kara pavērsās pret viņiem pašiem - viņiem patīka visu rūpīgi dokumentēt. No šiem dokumentiem pietiekami skaidri redzams, kas un kad veica kādus noziegumus pret cilvēci. No Latvijas iedzīvotājiem necilvēcīgus noziegumums pastrādāja t.s. Arāja komanda, kuru es neuzskatu par savai tautai piederīgu, jo mūsu kultūra neparedz neaizsargātu civiliedzīvotāju nogalināšanu. Tāpat es neizslēdzu iespēju, ka atsevišķi noziegumi pret civiliedzīvotājiem tika pastrādāti arī policijas bataljonu pastāvēšanas laikā. Bet nav nekāda pamata uzskatīt, ka policijas bataljoni kā vienības kopumā nodarbojās ar ebreju slepkavošanu vai baltkrievu sādžu iznīcināšanu. Vēl mazāk sakara ar to visu ir latviešu leģionam, kas tika izveidots tikai 1943. gadā. Nekad neviens leģionārs nav notiesāts par noziegumiem, ko pastrādājis leģiona pastāvēšanas laikā. Vēl vairāk - leģionāri piedalījās nacistu kara noziedznieku apsargāšanā Nirnbergas tribunāla laikā.

Attiecībā uz tiem, kas slepkavoja civiliedzīvotājus. Ja vēl kādi ir dzīvi un ir pierādījumi, tad viņi ir jātiesā, neatkarīgi no tā, kurā pusē tie karojuši. Bet vislielākais sods šiem izdzimteņiem ir viņu pašu atmiņas. Ne velti mēdz teikt, ka elle ir apziņas stāvoklis. Kādā ellē dzīvo radījums, kas nogalinājis sievietes un bērnus, nekad neesmu īsti spējis aptvert.

pirms 11 gadiem, 2010.03.17 21:41

to Vēlīns viesis

Velns ar taviem vēsturnieku pētījumiem. Tev stāsta par dzimtas atmiņām, ko piedzīvoja ne viena vien Latgales pagasta zemnieki, vedot latviešu, nevis vācu tautības policajus uz Baltkrievijas un Krievijas teritoriju un pieredzot tās šausmas, ko sadisti-patrioti tur pastrādāja!

pirms 11 gadiem, 2010.03.17 19:30

Vēlīns viesis

Pirms ierindot visus policijas bataljonus zvēru statusā, vēlams iepazīties ar Latvijas vēsturnieku komisijas materiāliem un atsevišķu vēsturnieku publikācijām. Tājās pietiekami skaidri, balstoties uz pieejamiem dokumentiem, secināts, ka ar civiliedzīvotāju slepkavībām un sādžu dedzināšanām Baltkrievijā nodarbojās vācu SD vienības. Policijas bataljonu funkcija bija militāra cīņa pret partizānu vienībām, kas nereti terorizēja ne tikai Latvijas (pārrobežu sirojumi), bet arī pašus Baltkrievijas un Krievijas pierobežas iedzīvotājus.

Par policijas bataljonu zvērībām joprojām cirkulē padomju laika VDK safabicējumi, kurus vēsturnieki jau sen ir atspēkojuši. Ir zināmi tikai daži gadījumi, kad ir aizdomas (!!!) par atsevišķu policijas bataljonu dalībnieku noziegumiem pret civiliedzīvotājiem. Arī ieslodzīto konvojēšana nebija viņu pamatfukcija. Atsevišķos gadījumos to nācās darīt pēc pavēles (par neizpildi draudēja nošaušana), bet pat tad viņi iepriekš nezināja, kas tiks konvojēts un uz kurieni.

Vienīgie, kuru līdzdalība noziegumos pret cilvēci ir pierādīta, ir t.s. Arāja komanda, kura darbojās tieši SD paspārnē. Šo komandu vāciešiem veiksmīgi izdevās saformēt no tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem pirmajā padomju okupācijas gadā pēc atsevišķu ebreju izcelsmes kara noziedznieku pavēles bija necilvēcīgi spīdzinātas un nogalinātas ģimenes.

Tomēr arī šeit ir vērts iepazīties ar prof. Aivara Strangas rakstīto: "Esmu spiests atgādināt labi zināmo par Rumbulas slaktiņu: lai arī V.Arāja komandas noziegumi Rīgas geto teritorijā slaktiņa rītausmā vai dzenot ebrejus uz Rumbulu, nekad nav apšaubīti, ne Arājs, ne Cukurs nebija un nevarēja būt slaktiņa organizētāji vai pat galvenie izpildītāji — slepkavas. Atbildība par Rumbulu nešaubīgi gulstas uz SS ģenerālpulkvedi vācieti Frīdrihu Jekelnu, kurš septembra sākumā jau bija noorganizējis līdzīgu noziegumu Kijevā, Babij Jarā (aptuveni 33 000 nogalināto); savukārt 25 000 ebreju Rumbulā nošāva Jekelna speciāla slepkavu komanda, ļoti neliela, bet gandrīz industriāli efektīva slepkavošanā; viņi visi bija vācieši." (http://vip.latnet.lv/LPRA/cukurs.htm)

Tādi lūk tie vēstures mīti.

Daži materiāli ieskatam:

Prezidenta izveidotās vēsturnieku komisijas publicēts pētījums par policijas bataljonu darbību Baltkrievijā:
http://www.president.lv/images/modules/items/PDF/item_1618_Vesturnieku_komisijas_raksti_13_sejums.pdf (sākot ar 332. lpp)

Vēsturnieka U.Neiburga raksts, kas uzskatāmi parāda kā radušies dažādie mīti par latviešu policijas bataljoniem:
http://www.diena.lv/lat/izklaide/literatura/recenzijas/laimes_neseejs

pirms 11 gadiem, 2010.03.17 18:17

actiņa

Jā ,viņi cīnījās par LATVIJU -LATVIEŠIEM,tāpat Ukraina cīnījās par UKRAINU -UKRAIŅIEM,Vācieši arī par tīro āriešu rasi,bet atvainojos TAS ARĪ IR ĪSTAIS RASISMS-FAŠIZMS.Varbūt esu mulķe ,bet manuprāt jāsadzīvo visiem,bez skandāliem-draudzīgi jo ko tad darīt tiem pārējiem ""jaukteņiem""?Svinēt,pieminēt vai vēl ko, tā ir katra personīga lieta,bet kūdīt vienus pret otriem ir vislielākā muļķība -un nosodāma lieta!!!Dzīvosim draudzīgi-nesējiet naidu ar to nekad neko nevar panākt.

pirms 11 gadiem, 2010.03.17 18:09

Raimonds

Latvijas policijas bataljonu, no kuriem tika formēts leģiona kodols, sadistiskās soda akcijas tika regulāri veiktas Baltkrievijas un Krievijas pierobežā un šajās akcijās piedalījās tūkstošiem nākamo leģionāru. Cīņa ar partizāniem izpaudās partizānu darbības reģionā esošo sādžu un to iedzīvotāju dzīvā sadedzināšanā.

Bērni, kuri bija paslēpušies un reizē ar visiem netika sadzīti kādā no sādžas siena šķūņiem, atrašanas gadījumā dzīvi tika sprausti uz dakšām un likti ugunskuros, kas sakurti ap degošo šķūni. Tie nav stāsti no padomju vai neatkarīgās Latvijas laika vēstures grāmatiņām - tie stāsti, ko mājās pārveda latgaliešu zemnieki, kam ar pajūgiem bija jāved tie latviešu tautības izdzimteņi un sadisti reidos.

Lai arī šie sadisti - vēlākais leģiona kodols - nonāca izsūtījumā, tomēr absolūti lielāko to daļu netiesāja par noziegumiem, ko tie bija veikuši Baltkrievijas un Krievijas sādžās!

Tāda ir leģiona izcelsme un vēsture.

pirms 11 gadiem, 2010.03.17 13:31

to Vēlīns viesis

Tomēr arī visus leģionārus saukt par Latvijas brīvības sargiem un demokrātijas ideju nesējiem būtu saukt aplami. Pieminēt kritušos - cita lieta - kāpēc to nevarētu darīt 8. maijā vai 11. novembrī kapsētās, vēl labāk rīkojot kopīgas tikšanās ar Sarkanajā armijā karojušajiem veterāniem.

16. marts ir jokains datums - ne diena, kad leģions tika dibināts, ne diena, kad beidzās karš, ne dienam, kad pieminam visus latviešu karavīrus, kuri karojuši dažādos karos, bet diena, kad abas divīzijas apvienojās kopīgā kaujā ārpus Latvijas zemes robežām, cīnoties par Lielvācijas idejām. Ja tā kauja vēl būtu notikusi Latvijā - būtu vairāk saprotams šis datums, bet nē - tā notika uz kaimiņu zemes ar svešiem ieročiem un uniformām mugurā - kāda Latvija, kāda brīvība - murgs!

Ja reiz runa ir arī par leišiem, jāatminas, ka kaimiņiem pretošanās kustība padomju režīmam pēckara gados bija organizēta ievērojami labāk nekā Latvijā un partizānu karš turpinājās ilgāk - bez leģiona un pakalpošanas vācu kungiem, kuru baroni šo zemi bija mīdījuši 700 gadus.

pirms 11 gadiem, 2010.03.17 12:34

Vēlīns viesis

Redzi, arī 18. novembrī, valsts svētkos ir daži indivīdi, kas piedzeras līdzīgi lopam un necienīgi uzvedas. Tas nebūtu pamats, lai par dzērājiem un cūkām nosauktu visus šos svētku svinētājus.

Tāpat arī leģions kā masveidīga kustība ietvēra pa kādam atkritumam, kas tomēr nav pietiekams arguments, lai par tādiem sauktu visus leģionā karojušos. Salīdzinot ar jebkuru citu tautu militāriem formējumiem, latviešu vienības vienmēr izcēlušās ar teicamu disciplīnu un cienīgu izturēšanos pret civiliedzīvotājiem. Līdz ar to jautājums - cik leģionāru ir notiesāti par konkrētiem nodarījumiem pret civiliedzīvotājiem leģiona pastāvēšanas laikā un kāds ir šo noziedznieku īpatsvars kopējā leģionāru skaitā? Un kāda būtu šī attiecība, piemēram, Sarkanajā armijā?

Attiecībā uz leišu izvēli - nepieļaut savu tautiešu iesaistīšanu vācu vienībās - jautājums ir diskutējams. Pirmkārt, rezultāts bija tāds pats, jo okupēta tika gan Latvija, gan Lietuva. Latvija zaudēja vairāk iedzīvotāju, bet arī iespējas izvairīties no otreizējas okupācijas bija lielākas, jo bija bruņotas un kaujasspējīgas vienības, kam diemžēl pietrūka talantīgas politiskas vadības (tas ir pārmetums politiķiem, nevis karavīriem). Precedents ar veiksmīgu izdošanos bija - pēc Latvijas valsts proklamēšanas Latvijas armijas kodols izveidojās Landesvēra sastāvā, bet galu galā ieroči tika pavērsti arī pret vāciešiem. Ir ļoti daudz liecību par to, ka līdzīgi būtu bijis arī leģiona gadījumā, ja komunisma drauds tiktu novērsts.

Mana pozīcija īsumā: Ja kāds ir veicis kara noziegumus, tad viņam par to ir jāatbild. Bet nevar tiesāt un nosodīt karavīrus, kas izmantoja tajā laikā vienīgo iespēju, lai aizstāvētu savas ģimenes un zemi. Tieši tāds pats pēc kara bija sabiedroto viedoklis leģiona jautājumā.

pirms 11 gadiem, 2010.03.17 10:18

to Vēlīns viesis

Tas pierāda to, ka latviešu policijas bataljoni, kas veidoja leģiona kodolu 1943.g., bija sadistu vienības, par kuru zvērībām nostāti saglabājušies arī Latvijas dzimtās.
P.s. Normāli cilvēki izvairījās no leģiona, slēpjoties mežos, vai dezertējot no tā. Leģiona ierindā stājās bailīgie un fašistu līdzskrējēji. Leiši gan bija gudrāki - neļāva sevi sapīt nacistu valgos.

pirms 11 gadiem, 2010.03.16 23:02

Vēlīns viesis

Ja? Un ko tas liecina par leģionu, kurš tika dibināts vēlāk un bija frontes vienība? Jebkurā tautā var atrast dažus mēslus, bet tas nu neliecinās, ka vairāk kā 100 000 latviešu vīru, kas karoja dažādās vācu armijas daļās, piedalījās represijās pret civiliedzīvotājiem.

Ja policijas bataljonos kāds veica noziegumus pret civiliedzīvotājiem (arī tur tie bija izņēmuma gadījumi, nevis likumsakarība), tad viņam par to jāatbild un viņš par to sen sodīts.

Rakstā autors to arī uzsvēris - gan nacisma, gan komunisma režīmi bija noziedzīgi. Laiks tiem ierādījis īsto vietu un latviešu karavīri, kas pret tiem cīnījās, atkal brīvi tiek godināti.

pirms 11 gadiem, 2010.03.16 15:22

No Totalitārisma seku dokumentēšanas centra

Tieslietu ģenerāldirektora Alfrēda Valdmaņa konstatējums 1943. gada 27. februāra Zemes pašpārvaldes sēdē liecina: "Mūsu kārtības sargi izmantoti Baltkrievijā un Ukrainā pavisam citiem uzdevumiem nekā tie bija pieteikušies, ne katrs var būt eksekūcijas komandas loceklis....".

Pēc jaunākajiem latviešu vēsturnieku pētījumiem, latviešu policijas bataljonu iesaistīšana vācu represīvajās akcijās ir droši apstiprināta, runājot par 20. bataljona līdzdalību Rīgas geto apsardzē 1941. — 1942. gadā, 22. un 272. bataljona veikto Varšavas geto ārējo apsardzi un 22. bataljona vienas rotas līdzdalību ebreju transportu konvojēšanā uz Treblinkas koncentrācijas nometni 1942. gada augustā un septembrī, vairāku latviešu policijas bataljonu piedalīšanos lielajās partizānu apkarošanas akcijās "Purva drudzis" (Sumpffieber) un "Ziemas burvība" (Winterzauber) Baltkrievijā 1942. — 1943. gadā.

pirms 11 gadiem, 2010.03.16 11:39

Kristiāns

To Andris, raimons, Ramona

ņemot vērā "atbrīvotāju" armijas pielietoto vēstures falsifikāciju, būtu labi, ja iepriekš minētās personas būtu palasījuši ko vairāk par skrejlapu kādreizējā sarkanajā stūrītī.

pirms 11 gadiem, 2010.03.16 09:35

Vēlīns viesis

"Kā šitādus fašistu mērglēnus vēl DP nav savākusi?!"

Tie laiki ir pagājuši, draugs. Aizslaucīti vēstures mēslainē kopā ar Ādolfu un Josifu.

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 18:16

Raimonds

Kauns par tādiem Ivo. Slavināt Hitlera rokaspuišus - kā šitādus fašistu mērglēnus vēl DP nav savākusi?!

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 15:12

Līdzskrējējs

Priecājos, ka ir arī gados jaunāki cilvēki, tādi kā IVO, kas saprot lietu īsto būtību un neklausās komunisma ideologu propogandā, bet Ramona un līdzīgi domājošie lai aizbrauc uz Maskavu pārliecināties, kur fašisma idejas plaukst, zeļ un tiek publiski sludinātas !

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 14:41

Ramona

Kā man ir piegriezies šitais fašistu līdzskrējējs zarubins :( zvērot Hitleram idiotam varēja ienākt prātā, ka par Latviju cīnās. Tie jau bij par Lielvāciju cīņā skrējēji. Pie Brīvības pieminekļa tādiem nav vietas!

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 13:56

Atceramies, atceramies, ka latviešu leģiona kodolu veidoja no latviešu policijas bataljona vīriem, kuri savu sadismu iepriekšējās ziemās bija pierādījuši, dedzinot baltkrievu sādžas. Tāds nu bija tas leģiona sākums un tādi nu bija tie sadisti, kuri dedzināja dzīvus bērnus un sievietes un jau kā "varoņi" kļuva par leģiona kodolu.

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 11:09

Lietotāju raksti