Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai dzīvo monopols! 15

Tieši ar šādu virsrakstu šopavasar nākas «uzsaukt» skābi rūgteno tostu vēlreiz. Ja iepriekš tas bija veltīts «Lattelecom» lauku līniju modernizēšanas dēļ, tad šoreiz - saistībā ar «Latvenergo».

Dzīvoju Platonē - pa taisno 170 metru, pa elektrolīniju mērot - 230 metru attālumā no transformatora punkta TP 2522. Kad 1989.gadā pēc padomju laika «gostiem» nodevu ekspluatācijā māju, oficiāli tai pieslēdza 380 voltus, 25 ampērus. Neatceros, kurā gadā, bet, atsaucoties uz kaut kādiem Ministru kabineta noteikumiem, visuvarenais «Latvenergo» šos 25 ampērus pret manu gribu nomainīja uz pirmsskaitītāja ieejas drošinātāju uz 20 ampēriem.Varētu jau dzīvot un pietiktu arī ar 20 ampēriem, bet uz «tēva mājām» uz pastāvīgu dzīvošanu pārcēlās abi bērni ar ģimenēm. Pie tam dēls rekonstruēja saimniecības ēku, pārkārtojot to par dzīvojamo ēku ar zemes siltuma apkuri.Elektroenerģijas patēriņš, saprotams, palielinājās, un īpaši jaunās, modernās zemes apkures dēļ, kas patiesībā ir elektroapkure, 2006.gadā iesniedzu slodzes palielinājuma līdz 40 ampēriem pieprasījumu, uz kuru saņēmu tehniskos noteikumus elektrolīnijas pārbūvei par kabeļlīniju. Tāme - 5,5 tūkstoši latu, no kuriem, atkarībā no pieslēgumu skaita šai līnijai, «Latvenergo» līdz 60 procentiem man pēc tam atmaksāšot. Plus 1,5 tūkstoši latu mans tehniskās projektēšanas izdevumu finansējums.Tagad man jāaizņemas septiņi tūkstoši un jārekonstruē «Latvenergo» īpašums! Aplausi! Kaut kad veikli nolobēta likumdošana, kaut kad nemanāmi dažādos MK noteikumos «iemānītas» monopolistam izdevīgas normas, un mēs, klienti, esam spiesti maksāt!2008.gada aprīlī vēlreiz startēju ar pieprasījumu uz slodzes palielinājumu, bet šoreiz tikai par pieciem ampēriem, jo stabi uz manu māju jauni, vadi arī izskatās pietiekoši liela diametra, tikai jānomaina ieejas drošinātājslēdzis. Domāju, ka šis slēdzis varētu maksāt kādus 50 latus, bet atkal saņēmu iespējamo koptāmi reizē ar tehniskajiem noteikumiem par summu 5481,54 lati un, saprotams, plusā tehniskās projektēšanas izdevumi.Še tev, brālīt, stāvi rāms! Parunājos ar savu lielo saimi, un nonācām pie slēdziena, priekš tam ir mobilie sakari. Kad viena saimniece pamatmājā ceps pīrāgu, tai jābrīdina otra, lai palīgmājā neslēdz cepeškrāsni, un otrādi.Esam spīlēs - te nav kā pie sakaru operatoriem! Kad un vai vispār iespējams elektroenerģijas piegādes «demonopolizējums»? Maksā dārgi, ja gribi komfortu! No «Lattelecom» bija viegli atteikties, no «Latvenergo», monopolista, - nekā.Ar cieņu domubiedriem, bēdubrāļiem, un - lai dzīvo «Latvenergo»!

Pievieno komentāru

Komentāri 15

vvv - Uldim

Pirms rakstīt muļķības ,iesaku palasīt vidusskolas elektrotehnikas kursu.Un zināšanai, ja sadeg skaitītājs, tad vienmēr notiek izmeklēšana un vainīgo atradīs noteikti, tā ka par sadegušu skaitītāju maksās vainīgais + vēl pamatīgu soda naudu.Bet jaunie elektroniskie skaitītāji nav lēts prieks.Un beigās ar tādiem "gudrīšiem" kā Jūs ,Uldi, laikam tiešām viss mūsu valstī tiek viltots bez sirdsapziņas pārmetumiem.

pirms 12 gadiem, 2008.05.05 17:07

Uldis

vw - Inesei

Kādi gan sprieguma zudumi 5% līnijas beigās, 200m no transformatora apakštacijas?
Paralēli pieslēgts patērētājs līnijas sākumā nekādi neietekmē sprieguma zudumus līnijas beigās. Ja tik tiešām tik slikti ir Latvenegro tīkli, tad tie ir jāsakārto par Latvenergo, ne klienta līdzekļiem. Iesniegtajā tāmē/tehniskajos noteikumos nav prasīta jauna transformatora punkta izbūve, tikai esošās gaivadu līnijas aizstāšana ar kabeli.

Skaitītāju tik vienkārši pats nedodedzināsi. Ja nu vienīgi ar pērkontēva palīdzību. Vai ar Latvenergo palīzību - 380V vietā padodot 10kV. Un ja nosvils, Latvenergo pienākums būs to atjaunot.
Manipulāciju ar ievada automātu bez īpašiem papildus līdzekļiem atklāt nav iespējams.


Neaizmirsīsim, ka mūsdienās vilto gandrīz visu - pārtikas produktu derīguma termiņus, cigaretes, šņabi, drēbes, zelta gredzenus, sadzīves tehniku un auto rezerves daļas. .

Ievada automāta un plombes viltošana uz šī fona ir pēdējais štrunts.

Neaizmirsīsim, ka kārdinājums ir pārāk liels , 5400 latiem pielietojumu var atrast daudz labāku.

pirms 12 gadiem, 2008.05.04 23:36

vvv - Inesei

Licenci varbūt dabūsiet, bet vai jums ir tik daudz miljoni, lai izbūvētu savus sadales tīklus, jeb varbūt Jūs domājiet ka Latvenergo tos uzdāvinās Jums.Tukšas runas.
Uldim - ir tāds lielums , kā sprieguma zudumi līnijas beigās.Ja tie pārsniedz 5% , jaunu klientu pieslēgšana vai jaudas palielināšana nav iespējama, nerekonstruējot esošos tīklus.Patvaļīgi nomainot ievada automāta lielumu var iekulties lielās nepatikšanās - ja sadegs skaitītājs un atklāsies Jūsu mahinācija paliksiet vispār bez elektrības.
Runājot par topogrāfiju - tā ir derīga tikai 2 gadi, jo nepartraukti kaut kas mainās un esošajām līnijām izgatavot topogrāfiju ir naudas līdzekļu nomešana zemē, jo ja jāprojektē un jābūvē jauna līnija esošās līnijas trase var mainīties un topogrāfijā tāpat nebūs derīga.

pirms 12 gadiem, 2008.05.02 19:52

Uldis

Ja jau līnija taisīta priekš lielākas strāvas, tad tai droši var slēgt klāt lielāku slodzi. Lētāk iznāks uzmeklēt kādu elektriķi, kas par attiecīgu atlīdzību ķepā nomainīs ievada drošinātāju pret lielāku un to noplombēs ar pareizām plombēm.. Tik korpuss ievada automātam jānomaina, lai no malas viss izskatītos OK. Piem, pārliec 32A ievada automātu 20 A automāta korpusā (mazliet izdomas, instrumentu un to var izdarīt tā ka pavirši bez lupas skatoties pamanīt nav iespējams). Un dzīvo mierīgi līdz Latvenergo kādreiz izdomās modernizēt tavu līniju un samainīs visu atpakaļ. Bet pēc cik gadiem tas būs? Vismaz topogrāfiju būs uztaisīta.

pirms 12 gadiem, 2008.05.01 12:24

inese

Cik saprotu elektrības pievades izmaksas ir iekļautas tarifā ko maksājam par patērēto elektrību.Tā kā šeit ir izstrādāts veikls mārketings kā pelnīt. Sadales tīkliem vajadzētu rūpēties, lai patēŗetāju būtu vairāk un lai viņiem pēc iespējas būtu vairāk klientu. Taču monopols rīkojas savādāk.
Tur inženierīši kā Gudrinieks ar 9 klašu izglītību un ko no tāda daudz sagaidīsi. Elektriķiem jāapvienojās un jāveido savi sadales tīkli. Tas ir iespējams izņemot licenci ekonomikas ministrijā.Vajag tikai darboties.

pirms 12 gadiem, 2008.04.30 23:15

edgars

gan jau ir taa topografija azotiitee.divi gadi atpakaall es par taam kartiiteem maksaaju 100 liidz 200 latinnus.

pirms 12 gadiem, 2008.04.30 19:23

Rolands

Man jau patīk smalks darba apraksts, var redzēt ka profesionālis ir uzrakstījis, bet vai tad šis nabaga cilvēks prasa vilkt jaunu līniju, kāda te topogrāfija jauna nepieciešama, tas ka LAtvenergo nav uztaisījusi savām līnijām atbilstošus topogrāfiskos plānus un tagad spiež patērētājus segt savu neizdarību, vai tad patērētājs ir vainīgs. Es saprotu jauna līnija tad visi mērījumi, bet esošās līnijas pat nepārbūve bet automāta nomaiņa. Peļņa super 5000/100, bet kā jau Latvijā ja pelna tad miljonu.

pirms 12 gadiem, 2008.04.30 17:45

vvv

Es minēju vidējās projektēšanas izmaksas,bet jūsu zināšanai katrs projekts atšķiras ar sarežģītības pakāpi, ar saskaņojumu daudzumu piem.(ar zemes īpašniekiem , kuru īpašumi jāšķērso projektējot līniju).Divi vienādi projekti nav,tāpēc arī projektēšanas izmaksas svārstās kā jau minēju no 7 - 15 % no izbūves izmaksām.Reāli cik maksās projekts, var pateikt tikai tad kad ir izpētīti visi iespējamie varianti, izvēlēta trase, izstrādāts pirmsprojekts atbilstoši Latvenergo izdotajiem tehniskajiem noteikumiem(iepriekšēja saskaņošana),sagatavota topogrāfija.Tikai pēc tam var veikt projekta izstrādi, izgatavot rasējumus,veikt aprēķinus,sķērsprofilus,darbu daudzumu un materiālu specifikācijas.Pēc tam nepieciešami visi saskaņojumi, sākot ar Latvenergo, ar pasūtītāju, ar komunikāciju turētājiem trases zonā, ar zemes īpašniekiem, ar būvvaldi.Nu tas arī apmēram viss.Tā ka kaut kādu vienu tāmi iekopēt nav nekāda jēga, jo kā jau minēju divu vienādu projektu nav.

pirms 12 gadiem, 2008.04.29 19:59

Greex

Nē, man tiešām nav skaidrs, kāpēc summa par projektēšanu ir tik uzpūsta un kā tā var būt tik ļoti atkarīga no izbūves izmaksām. Projekts ir dokuments, kura sastādīšanai tiek patērēts darbalaiks, tehniskie un cilvēku resursi - un kā to var saistīt ar izbūves izmaksām? Vai iezīmējot projektā dārgāku elektrokabeli, tiek patērēti lielāki cilvēku, papīra un printera tonera resursi, nekā iezīmējot lētāku kabeli? Manuprāt, projekts ir projekts jebkurā no šiem gadījumiem - vai pieslēgums paredzēts 20 A strāvai (tātad ar kabeli, kurš ir lētāks) vai pieslēgums paredzēts 40 A strāvai (tātad ar kabeli, kuram ir resnākas dzīslas, resp. dārgāku).
Varbūt cienītais vw (ja vien viņš ir saistīts ar projektēšanu) var iekopēt kāda projekta izmaksu tāmi, lai tauta redz, no kura pirksta šādi n-tie tūkstoši tiek izzīsti? Citādi nez kāpēc liekas, ka tiešās projektēšanas izmaksas sastāda labi ja 10% no klientam piestādītās summas...

pirms 12 gadiem, 2008.04.29 13:03

vvv-Greex

Ja gribat zināt, Latvenergo ar projektēšanu nenodarbojas.Projektē pavisam citas organizācijas.Un ja jums nav skaidrs par projektēšanu un izmaksām, tad nevajag komentēt.Varu paskaidrot, ka projektēšanas izmaksas ir atkarīgas no izbūves izmaksām(t.i.pēc tehniskajos noteikumos noteiktajiem darbu apjomiem), kas var būt no 7-15% no izbūves izmaksām atkarībā no projekta sarežģītības pakāpes.

pirms 12 gadiem, 2008.04.29 08:53

Greex

It sevishkji iedvesmo projekteeshanas izmaksas - it kaa Latvenergo kaads pie shaada tipveida projekta meeneshiem straadaatu...

pirms 12 gadiem, 2008.04.28 22:18

Greex

It sevishkji iedvesmo projekteeshanas izmaksas - it kaa Latvenergo kaads pie shaada tipveida projekta meeneshiem straadaatu...

pirms 12 gadiem, 2008.04.28 22:16

Janita

Tās izmaksas ir šausmīgas. Un pēc tam vēl viss tāpat skaitās Latvenergo īpašums.

pirms 12 gadiem, 2008.04.28 17:10

mj

cik dzirdēju no šā gada arī tos 60% vairs neatmaksā....

pirms 12 gadiem, 2008.04.28 16:10

aleks

uzliec Vēja generātorus. Iztādē Rīgā viņi nebija tik dārgi. Un atlikūšo elektrību vares pārdot pašam Latenergo.

pirms 12 gadiem, 2008.04.28 13:54

Lietotāju raksti