Lapu dedzināšana – noziegums 10

Negaidīti straujā lapu krišana šogad sagādājusi ne mazums rūpju sētniekiem un citiem to vācējiem. Par lapu lietderīgu izmantošanu pietiekami rakstīts presē, taču vēl joprojām atrodas tādi, kas nezina par to degšanas produktu kaitīgumu un turpina tās dedzināt, sagandējot savu un apkārtējo veselību un nodarot kaitējumu dabai, kurai tiek atņemta un iznīcināta vērtīga organiskā viela, turklāt arī - piesārņota atmosfēra.

Neizprotama un nosodāma ir to individuālo māju īpašnieku rīcība, kas tās dedzina, nevis kompostē, lai tādējādi tiktu pie bezmaksas vērtīgā organiskā mēslojuma - augsnes uzlabotāja. Tā Kronvalda ielas 20a, Brīvības bulvāra 2a māju iedzīvotāji ar lapu «veselīgajiem» dūmiem palīdz «atgūt veselību» tuvējās slimnīcas pacientiem. Bet dziednieks no Rīgas ielas 20 ar lapu indēm «ārstē» savus pacientus. (Lūk, kādi mūs ārstē!)Esmu vairākkārt rakstījis par nosodāmo dabas piesārņošanu, arī par noziedzīgo polietilēna dedzināšanu, taču tā turpinās. Neizprotama ir Vides ministrijas un tās reģionālo iestāžu bezdarbība, lai informētu iedzīvotājus par minēto darbību kaitīgumu. Netiek popularizētas arī elektrisko iekārtu, bateriju, pudeļu, plastmasas utilizācijas iespējas pilsētā un rajonā. Nav pieejama informācija par šo punktu atrašanās vietām (vai to vispār nav?).Cienījamie jelgavnieki! Ja mums tiešām rūp mūsu un pēcnācēju, kā arī visas dabas veselība, neļausim dažiem bezatbildīgajiem to sagandēt. Ziņosim par tiem, lai viņus sauc pie atbildības!

Pievieno komentāru

Komentāri 10

es 2

Pilniigi piekriitu tiem,kas saka,ka lapas jaadedzina!Man arii ir daarzs ar daudz auglju kokiem un maurins.Man tas komposts 100 gadus nav vajadziigs!Ko dariit ar taam lapaam?Vest uz tirgu un piedaavaat,kaa dabiigo un veseliigo kompostu??!!Murgs!

pirms 12 gadiem, 2007.11.29 12:14

Nu tad pastaastiet luudzu, kad naak tuvaak rudentins, kur tad var nodot taas lapas,kaados iepakojumos,lai var sanemt kompostu, jo manam daarzam tas lieti noderes!

pirms 12 gadiem, 2007.11.28 18:40

nu dod... sāk jau piegristes visi šie apgalvojumi ka šis kāitīgs, tas neveselīgs. tu parādi kaut vienu lieitu kas nav kaitīga vai neveselīga. un atradīsies 10 kas pierādīs ka ir kaitīga. takā neķer kreņki un neiespringstot pūdē savas lapas pagultē un liec svētu mieru pārējiem. pēcāk savu iegūto mēdlojumu varēsi puķupodos sabakāt un puķes audzēt.

Pasaules, dabas glābejs atradies IBIO. smiekji nāk.................

pirms 12 gadiem, 2007.11.28 12:38

Uldis

Pūstošās lapas uz zemes, pūstošās lapas koposta kaudzēs satur pelējuma un vēl nez kādas sēnītes pret kurām daudziem cilvēkiem loti bieži ir alerģija. Un loti bieži pavasara alerģiskās ieslas un astma ir nevis no no pūpoliem un pirmo puķīšu putekšniem - visbiežāk alerģija tieši ir no pūstošajām lapām.
Izbērs pie tavas mājas tādu kompostiņu un ārstēsies vēl pus vasaru!

pirms 12 gadiem, 2007.11.25 22:29

nezine

Visi skusteņi kūp,bet mēs vēl eksistējam.Kā tā?

pirms 12 gadiem, 2007.11.25 11:15

kakaa

onka gribeeja pakaskjeeties.a par to, ka ne visiem tas komposts ir vajadziigs nav aizdomajies onka?
nu i pie reizes paskaidorjiet luudzu cieniitais - kaadi tad iisti veseliibai kaitiigi izmeshi rodas, dedzinot lapas.

pirms 12 gadiem, 2007.11.24 21:57

K.K.

Kamēr pašvaldības nenodrošinās lapu izvešanu-nekas nemainīsies.Kā dedzināja,tā dedzinās arī turpmāk.Man,piemēram,ir liela platība ar sakritušām lapām ko grābt(pie tam ne tikai uz manas privātzemes).Komposttvertne jau sen pilna no daļas sagrābto lapu.Un ko darīt ar pārējo?

pirms 12 gadiem, 2007.11.24 20:24

ezītis

bet kur tās lapas lai liek? Man ierīkots zālājs un ko gan tur ar kompostu es uzlabošu? Konteiners 120 litru, tātad tilpums neatļauj tur bērt, dedzināt nedrīkstu? Tas tiešām jautājums ko ar tām lapām darīt, un tā noteikti daudziem cilvēkiem.

pirms 12 gadiem, 2007.11.24 19:34

Ak vai

Tiešām gribētu zināt,kas kaitīgs izdalās no lapu dedzināšanas.Nedomāju,ka dūmi kā tādi ir kaitīgi.Tad visi kūpošie skursteņi ir kaitīgi it sevišķi privātmāju rajonā,ja tie kūp vienlaicīgi.Pagaidām nekas labāks un lētāks par akmeņoglēm netiek piedāvāts.Ko darīt tad.Lapām tās dedzinot nav ne tāda smaka ne tādi dūmi,jādedzina sausas lapas.

pirms 12 gadiem, 2007.11.24 19:21

zemgaliete

piekrītu, ka lapu dedzināšana būtu jāizskauž, tikai nesaprotu kāpēc citās pilsētās piem.,Tukumā,Bauskā pašvaldība bez maksas savāc lapas arī no privātmājām,bet jelgavā kā vienmēr domā tikai par to kā kādu varētu sodīt.Un ja par lapām tad arī sētnikus (vismaz daudzus) būtu jāsoda, jo lapu samešana atkritumu konteineros arī ir aizliegta.tikai to nezin kāppēc neviens nepamana.

pirms 12 gadiem, 2007.11.24 11:28

Lietotāju raksti