Latvijai trūcis saimnieka 3

Pēdējā laikā man arvien biežāk uzdod jautājumu, kādēļ esmu iesaistījies politikā. Atbilde uz šo jautājumu ir vienkārša – apnicis skatīties, kā valsts, kurai ir bijuši visi priekšnosacījumi pozitīvai attīstībai, novesta trūkumā, parādu jūgā un bezcerībā, kas skārusi arī lielāko daļu tās iedzīvotāju. Tas savukārt sekmējis iedzīvotāju piespiedu došanos uz citām valstīm iztikas līdzekļu pelnīšanā, un tādējādi no Latvijas aizplūduši daudzi gudri, zinoši un strādāt griboši cilvēki. Ir pēdējais laiks pateikt šai negatīvajai virzībai - NĒ!

Nepareizās, nepārdomātās un pat aklās valdības politikas īstenošana redzama teju vai ik uz soļa. Tas, ka ar katru gadu Latvijā palielinās trūcīgo iedzīvotāju skaits un bezdarba līmenis, ir tikai aisberga redzamā daļa, bet zem ūdens atrodas vēl lielākas problēmas, kas tieši vai netieši var ietekmēt mūs ikvienu. Paskatīsimies kaut vai uz pēdējā laika notikumiem Jelgavā. Daļa jelgavnieku pauduši klaju sašutumu par Pašvaldības policijas darbinieku rīcību, aizturot sievieti ar bērnu, turklāt likuma sargi izturējušies pret viņu agresīvi, nodarot pat miesas bojājumus. Patiesībā šajā situācijā arī vainojama valsts politika, jo vispārzināms ir fakts, ka darbs policijā jau sen vairs nav prestiža lieta, jo algas šajā tiesībsargājošajā iestādē ir zemas, darba apstākļi – necilvēciski, tādējādi labākie kadri no turienes aiziet. Diemžēl, līdzīgi kā citās jomās, arī likuma sargi nav pasargāti no tā, ka atsevišķu iestāžu vadītāji kadrus izvēles nevis pēc to kvalifikācijas, bet uz personisko kontaktu vai ieteikumu bāzes. Ir gadījies runāt ar atsevišķiem bijušajiem Jelgavas Pašvaldības policijas darbiniekiem, un ar nozēlu jākonstatē, ka arī no tās atbrīvoti vairāki zinoši kadri, tajā skaitā tie, kas strādāja ar nepilngadīgajiem, cenšoties viņus ievirzīt pareizās sliedēs un mācot būt likumpaklausīgiem. Tādēļ nav brīnums, ka policistu pienākumus pilda tam nebūt ne tie piemērotākie cilvēki, aizmirstot, ka galvenais likuma sarga uzdevums ir sargāt iedzīvotājus, nevis darīt tiem pāri. Pat ja minētā sieviete ir izdarījusi pārkāpumu, neviens nav devis policistiem pilnvaras izturēties rupji un pat agresīvi, un te nav runa par principialitāti, kā min Jelgavas Pašvaldības policijas vadītājs Viktors Vanags, drīzāk gan par konkrētu personu intelekta līmeni, ko aizstājusi visatļautība. Aivars Bergers Jurists, Politisko partiju apvienības „Saskaņas centrs” valdes loceklis

Pievieno komentāru

Komentāri 3

džeina

Nu Vanags ir īpašs kadrs, labos darbiniekus atlaida, savāca draugus un - reku rezultāts.

pirms 11 gadiem, 2010.07.01 08:42

Upīte

Nekad man nav palīdzējusi policija , ne tiesa . TIESA tieši otrādi visu pagrieza uz otru pusi un lēmums bez neviena pieradijuma bija labvēlīgs otrai pusei . Policija strādā negribīgi bez entuazisma , tiesneši ir lielākie likuma grāvēji un korumpanti .

pirms 11 gadiem, 2010.06.30 18:05

Ivars Jakovels

Piekrītu. Ja aizbraucot uz R-eiropu, jūti, ka policistam vari uzticēties - pavaicāt padomu vai ceļu, tad Latvijā drīzāk ir vēlme izvairīties. Tas nav pareizi.

pirms 11 gadiem, 2010.06.29 22:25

Lietotāju raksti