Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lolita Čigāne: Nils aizspēlējies 16

Mums, Nila Ušakova vienaudžiem, droši vien atmiņā no bērnības saglabājusies poļu rakstnieka Januša Korčaka grāmata par karali-zēnu Matiušu Pirmo. Pēc tam, kad Matiušs nejauši kļūst par karali, viņš paslepeni aizzogas karā, ko iesākuši kaimiņvalstu karaļi, un kļūst par kādas tālas valsts karaļa sirdsdraugu. Atgriezies mājās, viņš uzsāk plašas reformas – katram karaļvalsts bērnam ik dienas pienākas saldumi un vasaras bērni pavada par karaļvalsts naudu sarūpētos atpūtas namos. Problēmas karalim Matiušam sākas tad, kad bērni, pārauguši bērnu vecumu, joprojām vēlas katru dienu saņemt ierasto saldumu devu un baudīt visas bērniem piešķirtās privilēģijas. Spēle grāmatā beidzas nežēlīgi – Matiušs tiek izsūtīts uz vientuļu salu.

Likuma «Par pašvaldībām», kam vajadzētu būt katras pašvaldības vadītāja rokasgrāmatai, 15. panta «Pašvaldībām ir šādas autonomās funkcijas» 14. punkts nosaka: «nodrošināt savas administratīvās teritorijas būvniecības procesa tiesiskumu». Ielieciet interneta google meklētājā vārdus: «Ušakovs Ameriks Re&Re», meklētājā nospiediet izvēli «attēli» un jums pretī velsies rinda fotogrāfiju ar smaidošu Nilu Ušakovu un Andri Ameriku baltajās celtniecības kompānijas «Re&Re» (un arī citu uzņēmumu) ķiverēs, atklājot, sākot un veicinot dažādus būvprojektus. Laikam savā izpratnē par pašvaldības vadītāja darbu kā spēli, Nils Ušakovs šādā veidā pārbauda šo projektu būvniecības procesa tiesiskumu.

Pēc Zolitūdes «Maxima» traģēdijas Nils Ušakovs steidzās skaidrot, ka Rīgas pilsētas  «būvvalde strādā līdzīgi kā Uzņēmumu reģistrs. Būvvalde pārbauda iesniegto dokumentu atbilstību normatīviem. Vai ir visi zīmogi, vai ir visi paraksti». Savukārt pašas Rīgas pilsētas būvvaldes nolikums vēsta: «Rīgas pilsētas būvvalde (turpmāk – Būvvalde) ir Rīgas Domes priekšsēdētāja pakļautībā esoša pašvaldības iestāde, kas Rīgas pilsētā pārzina un kontrolē būvniecību». Tad jau, pēc Ušakova teiktā, sanāk, ka Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs pēc Zolitūdes «Maxima» traģēdijas ir ievērojami pārsniedzis savas pilnvaras. Kā zināms, pēc «Maxima» objekta apskates Imantā, tā būvatļauja tika apturēta, skaidrojot, ka «veikala vitrīnu dalījums neatbilst projektam, tāpēc tā uzskatāma par patvaļīgu būvniecību [..]. Ēkas un tās labiekārtojuma novietojums dabā neatbilst projektā paredzētajam - tas būs jānovērš, veicot izmaiņas būvprojektā». Šie secinājumi taču ir krietni plašāki nekā tikai papīru apskate, vai ne?

Diemžēl šāda Nila Ušakova izpratne par pašvaldības funkcijām un uzdevumiem uz ilgiem laikiem ir pārvilkusi svītru, tajā skaitā Nila Ušakova partijas biedru atbalstītajai valsts funkciju decentralizācijai, nododot vairāk varas pašvaldībām. Uz to jau gadiem aicina daudzu atbildīgu un efektīvi strādājošu pašvaldību vadītāji. Ja jau lielākā Latvijas pašvaldība Rīga acīm redzami netiek galā pat ar tai likumā noteiktajām funkcijām, par kādām papildus funkcijām vēl varētu būt runa?

Rīgas Domes priekšsēdētāja Nila Ušakova spēļmantiņu klāstā jau ir t.s. puteņa biļetes, sabiedriskā transporta braukšanas atlaides Rīgā cilvēkiem vecumā līdz 75 gadiem, vides reklāmas aizliegums apkaimēs, kur pamatā dzīvo citu politisko spēju atbalstītāji. Cik ilgi vēl Nils turpinās spēlēties?  

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Inters

Jūs nirgaieties par Latvijas tautu vairāk , ka 20. gadiem, ap 500000 t. aizbrauca strādāt uz dzīve ārzemēm. Ko jūs Čigāne izdarījāt Latvijas tauta,ka dzīvotu labi?

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 07:29

Inta

Un ko Jūs esat darījis/-usi Latvijas tautas labā? Izskatās, ka nav pat cieņas pret VALSTS valodu..

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 18:06

Ja padomju laikā varētu aizbraukt uz ārzemēm,tad Latvija būtu tukša.Ušakovam ir jāatkāpjas.Čigānes kundzei taisnība.par Ušakova darbību Rīgā.

pirms 6 gadiem, 2013.12.07 08:28

xxx

Kas runa lakatuņu tirgotāja. Naida kurinātāja

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 08:21

asdfgh

pagaidaam kameer gnils nav kandidaats uz latvijas veeleleshanaam, timeer kaada jeega par vinju smakot regionaalajaa presee?

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 08:42

Robčiks

Valsts funkciju decentralizācija pēc būtības nekad nav notikusi un Vienotība vienmēr ir centusies pašvaldības turēt īsā finanšu pavadā. Tā kā izmantot traģēdiju par ieganstu, lai apturētu valsts pārvaldes decentralizācijas pirmos iedīgļus, pirmos asnu veidojumus - ir nekrietni, Lolit. Tagad nokaunies!

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 09:20

Nulle

Jums, Lolita, pašai nav sajēgas par būvprocesa tiesiskumu. Nevajaga tēlot gudrinieci.

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 09:34

Viena

Mjā, kurš ir gudrāks - Lolita vai NULLE?

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 18:09

puika

Pasarga Dievs , ja tada man ieradisies sapnos!

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 11:03

:)

Nu jaaa, bilde - :))))

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 14:29

garaam ejot

Tād šmuc par lakatine, nav beigusēs, bet jau kaunin cits.......

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 12:17

interam

Ja padomju laikā varētu aizbraukt uz ārzemēm,tad Latvija būtu tukša.Ušakovam ir jāatkāpjas.Čigānes kundzei taisnība.par Ušakova darbību Rīgā.

pirms 6 gadiem, 2013.12.06 11:19

ss

PINDACĪŠA!!!! NEKAS VAIRĀK!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.12.08 11:14

Lietotāju raksti