Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazpulcēnu izaudzētie sarkanie sīpoli nopērkami visā Latvijā (FOTO) 1

No šodienas, 13. oktobra, visos „Maxima” veikalos Latvijā iespējams iegādāties biedrības „Latvijas Mazpulki” bērnu audzētos sarkanos sīpolus. Jauno ražu K.Ulmaņa gatves veikalā izvietoja paši mazpulcēni no dažādām Latvijas vietām. 

Kopumā biedrība „Latvijas Mazpulki” tirdzniecībā nodevuši 2,6 tonnas sarkano sīpolu, kurus audzējuši čaklie mazpulcēni no Valdemārpils, Viesītes, Ilzenes, Bejas, Penkules, Džūkstes, Seces, Kursīšiem, Špoģiem, Anneniekiem, Mazsalacas, Kārķiem, Vijciema, Baltinavas, Limbažiem, Priežmales, Zantes, Neretas un Kandavas. Latvijas Mazpulku audzētos sīpolus veikalos varēs atpazīt pēc īpaša noformējuma. 

„Ar mazpulcēniem sadarbojamies kopš 2009. gada. Ļoti novērtējam bērnu ieguldīto darbu lielās ražas izaudzēšanā,” stāsta SIA „Maxima Latvija” vadītājs Andris Vilcmeiers, norādot, ka uzņēmums vienmēr ir ieinteresēts papildināt veikalu plauktus ar Latvijā audzēto produkciju. Pēc uzņēmuma analītiķu aplēsēm, mazpulcēnu  raža varētu tikt iztirgota nedēļas laikā, jo šajā laika periodā sortimentā būs pieejami tikai mazpulcēnu audzētie sarkanie sīpoli. 

Latvijas Republikas Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs stāsta: „Šī ļoti labā tradīcija sākās tālajā 2006. gadā un turpinās vēl šodien. Šo gadu laikā audzēti kāposti, burkāni, sīpoli, kartupeļi, galda bietes, burkāni, pupiņas un cūku pupas. Man ir ļoti liels prieks par to, ka „Maxima” veikalu tīkls šo gadu laikā bijis aktīvs jauno lauksaimnieku atbalstītājs. Gribu novēlēt, lai mazpulcēniem šī sadarbība ar zemnieku saimniecību „Ezerkauliņi" turpinātos, un raža kļūtu vēl lielāka.” 

Biedrības „Latvijas Mazpulki” padomes priekšsēdētāja Randa Medne stāsta, ka šogad sarkano sīpolu audzēšanā iesaistījās vairāk nekā 30 mazpulku ar 125 mazpulcēniem. Apjomi, ko audzēja viens mazpulcēns, bijuši ļoti dažādi – no 2 līdz 50 kg sīksīpoliņu. „Audzējot dārzeņus, bērni iemācās biznesam nepieciešamās prasmes – ražas plānošanu, sazināšanos ar dārzeņu uzpircējiem, ražas kvalitātes prasību nodrošināšanu, kā arī izzina pārdošanas procesu un sastopas ar dažādiem riskiem, kas uzņēmējdarbībā var rasties,” turpina R.Medne, norādot, ka rezultātā bērni iemācās arī to, ka ar savu darbu var nopelnīt.

Biedrības „Latvijas Mazpulki” izaudzētos sīpolus iepērk zemnieku saimniecība „Ezerkauliņi” – šeit dārzeņi tiek sašķiroti un pēc tam nonāk veikalu plauktos. 

„Latvijas Mazpulki” dibināti jau 1929. gadā, kad tie bija ne tikai laukos, bet arī pilsētās. 1933. gada vasarā darbojās 123 mazpulki ar 1976 dalībniekiem. Šobrīd „Latvijas Mazpulki” apvieno vairāk nekā 2000 čaklo bērnu un jauniešu visā Latvijā, kas šogad paspējuši izaudzēt dažādus dārzeņus. 

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Spodra

Prieks par čakliem bērniem, kuri lietderīgi pavada vasaras!

pirms 4 gadiem, 2015.10.14 16:06

Lietotāju raksti