Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūsu pilsēta Jelgava toreiz un tagad (FOTO) 3

Savu veltījumu Jelgavas 750. gadadienai šodien atklāj SIA „Kanclers plus”. Veltījums apskatāms Katoļu ielā 7, veikala „Kanclera NAMS” skatlogos – tās ir 19 fotoattēlu kolāžas ar senās Jelgavas fotoattēliem, kurus papildina apraksti. Katra kolāža noslēdzas ar senās vietas fotoattēlu mūsdienās.

Veltījuma idejai firmas vadība iedvesmojusies no Jelgavā zināmā vēsturnieka Andra Tomašuna patriotisma un no viņa milzīgās senās Jelgavas zīmējumu un fotoattēlu kolekcijas.

Senā Jelgava tika dēvēta par Zemgales pērli. Jau kopš tālā 1567.gada, kad Jelgava kļuva par Kurzemes un Zemgales hercoga rezidenci, pilsētā daudz tika būvētas slavenu arhitektu ēkas, kā arī pilsēta kļuva par vienu no Latvijas nozīmīgākajiem politiskajiem centriem un strauji attīstījās gan ekonomika, gan kultūra.

Mēs, jelgavnieki, lepojamies ar pirmo Rastrellī būvēto pili Latvijā, ar pirmo luterāņu mūra baznīcu pasaulē, ar pirmo augstskolu Baltijā, ar pirmo kalendāru un avīzi latviešu valodā, Jelgavā dzimis un darbojies latviešu teātra tēvs Ādolfs Alunāns. Šo sarakstu varētu turpināt vēl un vēl. Diemžēl vistreknāko svītru laikmetu griežos skaistajai, lepnajai pilsētai pārvilka Otrā pasaules kara 1944. gada jūlija beigas un augusta sākums, kad bumbu, lādiņu sprādzienos un ugunsgrēkos gāja bojā vairāk nekā 90% no Jelgavas apbūves. Lai fotoattēli par seno Jelgavu dod iedvesmu un spēku mūsu pilsētas nākotnes plāniem un to realizācijai!

Paldies sakām Andrim Tomašūnam par fotoattēliem no personīgās kolekcijas, Sandai Bērziņai par mūsdienu fotoattēliem, Ilvai Miezei par ideju un aprakstiem, Montai Zubovai par koordinēšanu, Jurim Zēbergam par dizainu un izgatavošanu. 

Fotoattēlu kolāžas būs apskatāmas līdz 30.jūnijam.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jānis

lielākā kolekcija ir pilsētas muzejā, otrajā vietā ir advokāts Rečs ar savu kolekciju. Andra kolekcija ir maza.

pirms 5 gadiem, 2015.06.02 15:37

Līna

Tās lielākās kolekcijas stāv slēktos skapjos. Paldies A.Tomašūna kungam jo viņa kolekcija ir piejama plašākai sabiedrībai.

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 08:51

IJa

Paldies, ļoti vērtīgi. Pirmskara Jelgava kā Parīze.

pirms 5 gadiem, 2015.06.10 17:06

Lietotāju raksti