Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nepieciešami vēl teju 5 tūkstoši parakstu par bezmaksas ēdināšanu bērnudārzos 2

Sabiedrības iniciatīvu portālā manabalss.lv jau vairāk nekā 5000 cilvēku parakstījušies zem petīcijas «Par bezmaksas ēdināšanu bērnudārzos!», kas veido pusi no nepieciešamā parakstu skaita, lai petīcija nonāktu parlamenta darba kārtībā.

Iniciatīvu vasaras sākumā portālam iesniedza biedrības «Progresīvie» pārstāvji, un tajā prasīts, lai tiktu nodrošināta bezmaksas ēdināšana visos Latvijas pašvaldību bērnudārzos, sākot no 2016. gada 1. septembra.

Petīcijas autori paredzējuši, ka ēdināšanas izdevumi tiks segti no paaugstinātā akcīzes nodokļa noteiktām preču grupām. Nepieciešamais finansējums piešķirams pakāpeniski, sākotnēji ar bezmaksas ēdināšanu nodrošinot jaunākos bērnus un tos, kuri nāk no daudzbērnu ģimenēm. Četru gadu laikā bezmaksas ēdināšana jānodrošina visiem bērniem, kuri apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes.

Nepieciešamos līdzekļus valsts budžetā iespējams rast, piemēram, palielinot nodokļu slogu tabakas izstrādājumiem, alkoholam un azartspēlēm. Ilgtermiņā valsts budžets gūtu papildu ienākumus arī no ekonomiski aktīviem vecākiem, kuriem būtu iespēja atgriezties darba tirgū. Turklāt galvenais ieguvējs būtu tieši bērns, kurš neatkarīgi no ģimenes materiālā stāvokļa saņemtu regulāru un pilnvērtīgu uzturu.

Tāpat biedrības valde paudusi viedokli, ka šāds atbalsts pamudinātu vecākus ātrāk atgriezties darba tirgū un veicinātu demogrāfiskās situācijas uzlabošanos.

Tas ir īpaši būtiski, ņemot vērā to, ka Latvijā arvien vairāk saskaramies ar darbaspēka deficītu. Tas būtu arī būtisks atbalsts daudzbērnu ģimenēm, kurām bērnudārzu apmeklē vairāki bērni, kā arī papildu motivējošs faktors tām ģimenēm, kas vēl tikai domā par ģimenes pieaugumu.

Iepazīties ar iniciatīvas plašāku aprakstu un parakstīt petīciju iespējams ŠEIT.  

Ansis Dobelis, biedrības «Progresīvie» priekšsēdētājs

Pievieno komentāru

Komentāri 2

eva

Daudzbērnu ģimenēm pašvaldības bērnudārzos jau tiek nodrošināta bezmaksas ēdināšana.

pirms 4 gadiem, 2016.01.05 16:36

Lietotāju raksti