Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku pašvaldības «automātiskais atbildētājs» (FOTO) 41

Pirms kāda laika publicējāt rakstu par Ozolnieku pašvaldības «izcilo» komunikāciju ar iedzīvotājiem. Toreiz problēma ar stāvvietu tika vērienīgi risināta par novada līdzekļiem, taču gala risinājums īsti nebija sagaidāms, jo plašāka stāvvieta izraisīja mašīnu lielāku pieplūdumu un viss nostājās vecajā vietā. Pieļauju, ka nepieciešams turpinājums. 

Ozolnieku centrā katru ziemu ir skumja situācija ar ielu šķūrēšanu – izņēmums ir tikai Rīgas iela un iela, kas ved gar Domes ēku. Nākotnes ielā ledus kārta biezāka par nesen ierīkoto «gulošo policistu». Automašīnu izveidotās rises braukšanu padara interesantu, lai neteiktu vairāk.

Novada Dome aktīvi aizstāv Ozolnieku KSDU, un iedzīvotāji tiek laipni lūgti paklusēt. Jau atkal es un vēl daži to aizrādījām Domes mājas lapas jautājumu sadaļā, bet rodas iespaids, ka tur strādā automātiskais atbildētājs – viss ir kārtībā, viss ir izdarīts, informējam, ka viss ir ideāli. Laikam jau Ministru kabineta noteikumi ir ļoti vienkārši izpildāmi un ar zemām prasībām, ja runa ir par valsts un pašvaldību funkcijām. 

Pēdējās atbildes (kas netika publicēta portālā) saturs ir šāds: «Labdien! Paldies par Jūsu jautājumu! Atbilde uz Jūsu jautājumu tika sniegta, informējot, ka SIA «Ozolnieku KSDU» cilvēku resursu un tehnikas vienības ir pietiekamas un darba kārtībā, visi ceļi tiek notīrīti savlaicīgi un atbilstoši noslēgtajam iepirkuma līgumam, ņemot vērā Ministru kabineta noteikumus Nr. 224 «Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli», kā arī valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu tehniskajām specifikācijām, un sniegta atbildīgās personas kontaktinformācija. Informējam, ka jautājumu/atbilžu sadaļa nav forums, tāpēc iedzīvotāju savstarpēja komunikācija par konkrētu tēmu netiek rosināta un atkārtoti jautājumi netiek publiskoti. Šīs sadaļas mērķis ir atvieglot iedzīvotāju saziņu ar pašvaldību, sniedzot informatīva rakstura atbildes. Lai risinātu jautājumu pēc būtības, aicinām vērsties Ozolnieku novada pašvaldībā ar iesniegumu.»

Rodas jautājums – ja jau ceļi notīrīti savlaicīgi, kā uz tiem radās bieza ledus kārta?

Foto: Jānis Vaškevics

Pievieno komentāru

Komentāri 41

No Saules 9

Jā, man arī "patīk" braukt pa mazajām ieliņām :) Pat, braucot ar ātrumu 20-30 km/h, un labām ziemas riepām pa minētajām ledus risēm apspiežu pie sevis domu - izbraukšu līdz Rīgas ielai vai tomēr būšu grāvī vai kādas mājas sētā? :/

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 13:45

Tas pats Jānis

Jaukākais ir "samainīšanās" uz Nākotnes ielas (kālab tik "patiess" nosaukums šai ielai, nav ne jausmas). Pirms dažām dienām gandrīz "saņēmu" pretīmbraucošu mašīnīti, jo "izraut" riteņus no risēm meitenei pie stūres nebija nemaz tik viegli. Atgādina slavenu tekstu no romāna "Zelta debestiņa pārnakšņoja" - Nudien, nav saprotams, kas notiek.

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 16:14

Ozolniece

Mīļie, tas ir CIEMS! Nu neprasiet, lai katra pati mazākā un nenoslogotākā ieliņa starp privātmājām būtu ižķūrēta pilnīgi tīra! Tas ir nesamērīgi!
Un nav taisnība, ka Ozolnieku centrā katru ziemu ir skumja situācija ar ielu tīrīšanu! Galvenās un vairāk izmantotās ielas Ozolniekos, kuras ved, piemēram, uz skolu, bērnudārzu un staciju ir ļoti labi notīrītas katru dienu.

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 16:12

Tas pats Jānis

Tad jau varbūt zemes nodoklim arī jābūt kā "ciemā" un no ienākumu nodokļa jāpārskaita tikai 20%, 80% vietā?
Ja jau ciems tad ciems.
Nu un par ciemiem runājot - Apes novada, Gaujienā ir skaisti nošķūrētas visas ielas - viņiem nav ciems? Varbūt pieredzes apmaiņā domes deputātus jāsūta uz Latvijas novadiem, nevis uz ārzemēm?

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 16:17

Ozolniece

Un Jūs tiešām esat redzējis šo ciemu VISAS ielas? Vai varbūt tās arī ir tikai pāris? ;)

Jābūt samērībai, par to ir runa. Mūsu novads ir pietiekami liels teritorijas ziņā, bet salīdzinoši maz apdzīvots, arī budžets nav astronomiski liels - nu nav lietderīgi pilnīgi tīras turēt itin
VISAS ielas, kur nu vēl rajonā, kur ir tikai privātmājas vienā pusē un mežs otrā pusē, nevienas sabiedriskas vietas. Turklāt Jūsu iesūtītajās fotogrāfijās var redzēt, ka ceļš nemaz tik jau nu ļoti sliktā stāvoklī, kā aprakstāt, nav.

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 16:28

Tas pats Jānis

Jūs to varbūt pateiksiet tai meitenei, kura dažas dienas atpakaļ gandrīz "satikās" ar manu auto - diemžēl, tad man nebija laika fotogrāfēt ielas, jo bija jādodās uz darbu.
Ja jau budžets nav tik liels, tad varbūt jāatsakās no dzeršanas, kas laikam saucās novada svētki?

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 16:45

Budžets

Es nespēju klusēt, jo pērn biju mazliet ietaupījies,
bet Ozolniece par to neviena vārda. Nesmuki(:

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 16:49

Budžets

Tikai piebilde, ietaupījos taisni uz ceļu tīrīšanu ziemā. Fakts. Neapstrīdams.

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 16:59

Sūnu ciems

Vienīgais ciems ir SŪNU CIEMS!

pirms 5 gadiem, 2015.01.28 09:11

Ozolniece

Ak, jūs, cik var gausties! Jā, jā, labāk katru dienu nokaisīt un nošķūrēt visas ielas, pat tur, kur pāris privātmājas tikai, bet tikai ne svētkus rīkot! Jūs vispār zināt, kuras šķiras ir Jūsu "dižās", bet vientuļās Nākotnes ielas ceļš pie paša meža un kādas ir prasības attiecībā uz šādu ceļu uzturēšanu? :) Karogu Jums rokās, mūžam ar visu neapmierinātie!

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 16:58

Neapmierinātais

Svētku sajūtu nerada nauda un karogi, bet cilvēki.
Neba tik gara tā iela, ka iedzīs bankrotā.(:

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 17:03

neapmierinātais

Izskatās ka Ozolniecei darba laiks beidzies, vienlaikus ar lojalitāti un apmierinātību par
novada pašvaldības darbu. Skumji. ):

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 17:22

Ozolniece

Nav nekas skumji, neapmierinātais! Es neredzu jēgu turpināt ar Jums diskusiju,jo ne Jānim, ne pārējiem, kas viņu atbalsta, nekas nav pa prātam. Palieciet savās negācijās vieni paši!

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 17:50

Jānim no Apes novada

Skatoties foto - būtu brīnišķīgi ja tādā stāvoklī mazās ieliņas izskatītos Rīgā, Jelgavā vai kur citur. Ziema galu galā, brauc atbilstoši, un neaizmirsti arī par ziemas apaviem.

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 17:13

No Saules 9

Diemžēl, konkrētie foto neataino to situāciju, kāda bija pirms...
Vakar gan viena "šķūre" izbrauca šurpu turpu gar manu māju, skaisti ceļa vidu izšķūrēja, bet malās atstāja sniega pļuru, lai gan ielas malās bija tikai kādas pāris mašīnas, būtu varējis arī palīkumot, gabals nenokristu. Gan jau arī Nākotnes ielas vidu būs pašķūrējis :/ Tāpēc arī tie ciešamie foto...

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 17:44

Ozolniece

Jāāāā, vēl viens pierādījums tam,ka Jums nekas nebūs pa prātam :))) Būs vien jāuzraksta Domei iesniegums,lai neizšķērdē naudu, tīrot mazas un klusas privātmāju ieskautas ieliņas... Šobrīd to stāvoklis atbilst normatīvo aktu prasībām un pietiek.
Visu gaišu, pukstētāji!

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 17:56

Neapmierinātais

Bāā! KONKRĒTI kādai Autoceļa uzturēšanas klasei ir pieskaitītas šīs ieliņas un KONKRĒTI kur
ar to var iepazīties Ozolnieku iedzīvotāji? Vai Ozolnieku pašvaldībai to būtu tik grūti ievietot savā mājas
lapā? Un vai tad pašvaldības mērķis nav apmierināt neapmierinātos, jeb tikai apmierināt savējos!(:

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 18:19

Tas pats Jānis

Diemžēl, nebija laika bildēt tad, kad bija tā īsti traki - ir jāstrādā.
Nu un par Apes novadu - ienāca prātā ideja pārdeklarēties tur - sasniedzams tur esmu, radinieki man tur dzīvo - kā saka Ozolnieku dome - MK noteikumi ievēroti par 100% - tikai gandrīz 800 Eur gadā Ozolniekiem gar degunu. Ko tad? Un ja to izdara vairāki iedzīvotāji? Būs Ozolniecei jāpiedāvā plāns kā Nilam, lai piespiestu deklarēties atpakaļ.
Ozolniecei jau to nesaprast - es jau tāpat kā visi vēlos kaut kādu komfortu novadā, kas sevi pozicionē, kā labs un jaunām idejām bagāts.

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 18:22

Tad nu gan

Uzreiz nenotīrīja, tagad notīrīja pietiekami labi priekš tik nenozīmīga ceļa un stāstam beigas. Cik var cepties? Būtu priecājušies, ka privātmāju piebraucamos ceļus kāds notīra vispār! Īrējiet ar kaimiņiem traktoru un paši šķūrējiet,ja kaut kas nepatīk!

Un Jānis mums ir minimālās algas pelnītājs,ja jau pašvaldības budžetā spēj tik vien kā 800eiro gadā ieskaitīt :D

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 20:10

Neapmierinātais

Ja vēl pašvaldības ietaupīto budžetu sniega tīrīšanai varētu izīrēt, būtu pavisam labi!

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 20:53

Tas pats Jānis

Nu "Tad nu gan", laikam jau labāk ir 0, nevis 800.
Novads jau "īrē traktoru", spriežot pēc summām, un laikam jau pa maz maksā tam īrētajam traktoram.
Prieks gan, ka vēl ir samērā daudz mūsu novada fanātu, kas gatavi ar dakšām rokās aizstāvēt mūsu cienījamo domi un visus apakšniekus.

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 21:30

Tikai centrs.

manuprāt pāris gadus atpakaļ Ozolnieki vispār sāli neredzēja. Un ielas bija skaisti baltas, tas ir visas ielas bija skaisti baltas. Laikam mums vajag atgriezties pie vienādi baltām un skaistām ielam, lai neviens nejustos apdalīts.

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 20:04

TIkai neandertālietis

Bet manā laikā gan Ožos bij labi, nekādu problēmu, nekādu problēmu. Ko čikstat atpakaļ alās, bet nauda lai paliek pašvaldībai, jaunu amatu ievešana ir daudz būtiskāka.

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 20:33

Lapa

Ko varat čīkstēt ? Mašīnas jums ir, dzīvojat skaistā, exkluzīvā ciematā... Nē, jāčīkst...

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 20:18

Ozolnieku monarhija

"Ja Jums nav maizes, tad ēdiet kūkas"
Pārfrāzējot- ēdiet sniegu! (:

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 21:24

Tas pats Jānis

PAr ekskluzīvu, šo ciematu ir padarījuši nekustāmo īpašumu mahūberi, kas pie mums ir lielā cieņā un godā.

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 22:09

Tas pats Jānis

Ozolnieku monarhija, bet ja sniega nav un ir tikai ledus - sūkāt ledu?

pirms 5 gadiem, 2015.01.30 16:06

Lauku puisis

Paskatieties apkārt un novērtējiet Ozolnieku attīstību. Esmu lepns šeit dzīvot.Agrāk gājām uz skolu
6 kilometrus kājām un neviens nečīkstēja. Kašķa meklētāji vienmēr bijuši.

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 21:37

neandertālietis

Es jau teicu, ka salīdzināt ar to kā bija, ir muļķīga attaisnošanās, jautājums taču ir par to - kā ir!
Un, vai varēja būt labāk!

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 21:54

Tas pats Jānis

Lauku puisi, agrāk mēs maksājām nesalīdzināmi mazākus nodokļus!

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 22:07

Inga

Sveicināti visiem! Tātad tā, OKSDU attieksme un saistību izpilde pret Ozolnieku novada iedzīvotājiem tik tiešām ir kritiskā līmeni! Vēlos atzīmēt, ka šī situācija ir izveidojusies ne tikai par nenotīrītiem ceļiem, bet arī attiecībā uz daudzdzīvokļu dzīvojamo māju sektoru. Nevēlēšanās godprātīgi pildīt savus darba pienākumus pēdējā laikā veicina tikai uz negāciju rašanos starp Pakalpojuma sniedzēju un Pakalpojuma saņēmēju. Jo ne tikai izpildes kvalitāte, bet arī neievērotie termiņi atliek vēlēties to labāko! Uzskatu, ka, kamēr OKSDU nebūs darbinieks, par kuru var teikt SAIMNIEKS, nekas nemainīsies!!! Ar cieņu Inga.

pirms 5 gadiem, 2015.01.28 18:01

Inta

Vajag uzbūvēt vēl 1 stāvu arī KSDU, tad būs vairāk "kompetentu" ierēdņu!! Kaut gan tie, kas IT KĀ STRĀDĀ, nav ne pensionāri, ne invalīdi, ne muļķi, Bet varbūt tomēr?

pirms 5 gadiem, 2015.01.28 20:55

es - no Meliorācijas ielas :)

Nu mīlīši - gribat dživot privātmājās, mākat jau nu paklusēt :D. Es dzīvoju Meliorācijas ielā - man viss ir ok - ceļi tīri un pārvietoties var, bet diemžēl dzīvoju dzīvoklītī :).... Ceru domu sapratāt!

pirms 5 gadiem, 2015.01.29 11:04

tev-no meliorācijas ielas

katram sava vietiņa, saproti? tev būrītī, citam savā mājā un ar savu šauro pierīti nav jāspīd ne pagastā, ne kur citus:p Un, starp citu, no komunālajiem dzirdēju, ka meliorācijas ielas iedzīvotāji par nenotīrītu sniegu īd kā traki...neviens ar dižu čaklumu neizceļas.

pirms 5 gadiem, 2015.01.29 11:47

apmiernātais

Esmu ar Rūķīša darbu pilnīgi apmierināts.

pirms 5 gadiem, 2015.01.29 12:52

nu

Rakstu vēlreiz. Ozolnieku mājas lapā sadaļā "jautājumi un atbildes" viss sākas un beidzas ar "paldies par jautājumu". Cirks Ozolnieku OKSDU turpinās arī sakarā ar dzeramā ūdens piegādes apmaksu. Klientam, kuram nav interneta, jāsazvana KSDU amatpersona (ko nemaz tik viegli nevar izdarīt) jānoziņo skaitītāja rādītāji'. Tad tiek sagatavots rēķins un divu vīru pavadībā tiek nogādāts klientam. Tad dodies maksāt. Cik izmaksā papīrs, transports, cilvēku darbs? Vecā kārtība, kad maksāja pēc abonenta grāmatiņā ierakstītajiem datiem neder. Laikam kādam vajag darbu...

pirms 5 gadiem, 2015.01.30 08:28

tam pašam Jānim

Janka, vislabāk jau būtu, ka Tu piedeklerētos tajā Apē un uz turieni arī pārvāktos. Gan Tev labi, gan palicējiem.

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 09:51

Tas pats Jānis

Nu, man nav pienākums rīkoties, kā šķistu labāk katram klenderim. Deklarēšos un dzīvošu kur un kā vēlēšos. Forši, vai ne?

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 15:27

Koko

1.Un ka ar zali Ozolniekos, kas netika plauta lidz pat Janiem, daudzviet tada plava bija noaugusi, Janos traka steiga kaut kas tik plauts!
2. Uzrakstiju vairakus epastus Domei par situaciju Ozolniekos no ritiem un vakaros, kad tie, kas censas no mazakajam ielam izbraukt uz Rigas ielas var gaidit pat vairakas minutes, kamer milziga masinu plusma no Jelgavas virzas cauri, nerunasim par gajejiem, kas parmet krustu ikreiz, kad skeros kadu no gajeju parejam! Cik vel cilveku tiks notriekti, pirms tiks uzlikts luksafors???? (jo sadi precedenti ir zinami) Saja jautajuma ir pilnigs ignors un atbildes no Domes nav. es nesaprotu, ka var neatbildet uz iedzivotaju epastiem, kaut vai ar autoreplay??

pirms 4 gadiem, 2015.12.23 14:05

Tas pats Jānis

Domei interesē tikai tās izmaiņas, kas papildina kabatu, palīdz kādam ierēdnim vai pietuvinātajai personai vai tiek uzspiestas no LVC puses, kā Rīgas un Nākotnes ielas krustojuma "piesmiešana".
Gājēju pārejas saliktas ik pa pārdesmit metriem, bet šī iemesla dēl Rīgas vergu varza vairs nelaiž gājējus jo jāskrien atstrādāt un beigās jēga no tām pārejām ir nekāda. Lūk tā arī dzīvojam biedri Sūnuciemnieki.

pirms 4 gadiem, 2016.01.21 13:11

Tas pats Jānis

Koko, 2 gadi ir pagājuši un vai kas ir mainījies? ;)

pirms 2 gadiem, 2018.01.09 13:34

Lietotāju raksti