Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām 6

LSDSP Jelgavas organizācija pauž gandarījumu par to, ka Saeimas frakcijudeputāti raduši iespēju ieklausīties Latvijas sabiedrības viedoklī un atbalstīt grozījumus likumā par svētku, atceres un atzīmējamām dienām. Pieņemtie grozījumi paredz atzīmējamo dienu sarakstu papildināt ar vairākām svētku un atzīmējamām dienām, kā arī kompensēt valsts svētkus, ja tie iekrīt sestdienā vai svētdienā.

Kā nozīmīgākie mūsu sabiedrības panākumi dialogā ar likumdevējiem, vērtējami 8. marta iekļaušana atzīmējamo dienu sarakstā, 15. maija oficiāla atzīšana par Starptautisko ģimenes dienu, 1. jūnija par Starptautisko bērnu aizsardzības dienu. Tāpat jūlija otrā sestdienā turpmāk atzīmēsim Jūras svētku dienu, oktobra pirmajā svētdienā Skolotāju dienu. Par svētku dienu atzīts arī 24. decembris, tādējādi paplašinot Ziemassvētku svinībām atvēlēto laiku. Savukārt 4. maiju un 18. novembri nolemts kompensēt ar papildus brīvdienām, ja šie svētki iekrīt nedēļas nogalē.Vēlamies atgādināt, ka valsts noteikto svētku, atceres un atzīmējamo dienu saraksts atspoguļo valsts attieksmi pret dažādiem notikumiem un procesiem. Piemēram, Starptautiskās sieviešu dienas atzīšana simbolizē Latvijas valsts dzimumu vienlīdzības atzīšanu, bet Starptautiskā ģimenes diena – jaunās paaudzes lomu valsts politikā. Skolotāju dienas ieviešana varētu liecināt par valdošo politiķu t.s. skolotāju problēmas atzīšanu.Kompensējot svētku dienas, uzņēmumi iegūst ne vien atpūtušos un pozitīvi noskaņotus darbiniekus, bet daudzas uzņēmējdarbības sfēras pat ievērojamu papildu peļņu. Tas attiecas kā uz tirdzniecības uzņēmumiem, tā arī izklaides un atpūtas industriju, ēdināšanas uzņēmumiem, tūrismu, kultūras un mākslas iestādēm, sporta pasākumu organizatoriem. Tas ir solis pretīm ģimenei draudzīgas darba likumdošanas izveidei Latvijā. Sociāldemokrāti pauž apņēmību cīnīties, lai Latvijā, līdzīgi kā pārējās Eiropas valstīs, politiķi rastu iespēju kompensēt nedēļas nogalēs iekritušās gan valsts, gan arī pārējās svētku dienas. Turklāt Starptautiskā sieviešu diena nosakāma par valstiski svinamu svētku dienu – brīvdienu Latvijas iedzīvotājiem.Sabiedrībā pastāvošie aizspriedumi par dzimumu lomām, joprojām sekmē atšķirības darba tirgū starp sievietēm un vīriešiem (vidēji sievietes Latvijā saņem apmēram 80% no vīriešu atalgojuma). Valstī (Latvijā), kas par prioritāti pasludinājusi izglītotu sabiedrību, dramatisku stāvokli skolās rada pedagogu trūkums. Neskatoties uz Ģimenes un bērnu lietu ministrijas izveidi un tās “aktīvo” darbu, iedzīvotāju skaits mūsu valstī turpina samazināties.LSDSP Jelgavas organizācija pauž cerību, ka minēto svētku un atzīmējamo dienu atzīšana valstiskā līmenī būs ne vien simbolisks žests, bet arī nopietns pavērsiens valsts politikā, būtiski uzlabojot izglītības iestāžu mācībspēku dzīves līmeni, veicinot ģimenēm draudzīgu politiku, kā arī nodrošinot patiesu dzimumu vienlīdzību Latvijā. Apsveicot ar likumdošanas izmaiņām:Aigars Balams, LSDSP Jelgavas organizācijas priekšsēdētājsIvars Jakovels, LSDSP Jelgavas organizācijas priekšsēdētāja vietnieks          Jānis Čevers, LSDSP Jelgavas organizācijas valdes loceklis

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ute

Ivars>Es laikam vienreiz jau teicu, ka sociķi līmējas klāt citu izdarītajiem labajiem darbiem. Vienīgais, ko viņi RD izdarīja - savstarpēji sadalīja ienesīgākos amatus un piebāza pilnas kabatas. Ja tas atbilst viņu solījumiem, tad protams atvainojos.

pirms 12 gadiem, 2007.06.01 10:11

Ivars

Cienījamā ute,
Sieviešu dienu sāka atzīmēt pēc Internacionāles kongresa lēmuma nevis vienas personas iegribas .... turklāt šajā gadījumā, manuprāt, dzimumu vienlīdzīgas tiesības ir svarīgākas - līdz tam Latvijā ir vēl ejams ceļš ... ceru, ka sieviešu līdztiesību vismaz atbalstāt.
.... es arī atceros, kur palika sociāldmeokrātu solījumi pēc ievēlēšanas RD 2001.g. - izremontētās skolās un bērnudārzos, pirmo reizi izbūvētos pašvaldību dzīvokļos, ierīkotos bērnu spēļu laukumos daudzdzīvokļu namu pagalmos un pabalstos trūcīgākajiem rīdziniekiem .... šķiet Jūs esat sajaukusi termina "populisms" nozīmi ar izteiciena "pildīt priekšvēlēšanu solījumos" nozīmi.

pirms 12 gadiem, 2007.05.31 21:31

ute

Ivars>Diemžēl, cik zināms, 8.martu sāka svinēt pēc bēdīgi slavenās Klāras Cetkinas iniciatīvas, kuru par "pieskaitāmu" diez vai var uzskatīt.
Bet par labējām partijām un sociķiem... Es ļoti labi atceros ko viņi darīja un kur palika viņu solījumi pēc varas iegūšanas Rīgas domē. Bāžami vienā maisā ar JL, jo vairāk par populistiem viņi nevelk.

pirms 12 gadiem, 2007.05.31 19:37

Ivars

Cienījamā ute,
labprāt uzzinātu, kur "sociķi" līmējas klāt, ja viens no LSDSP aģitācijas virzieniem jau kopš 90-to sākuma bijis Sviešu dienas atzīšanas nepieciešamība ... vēlētos arī atgādināt, ka Starptautisko sieviešu dienas svinēšanu Eiroopā aizsāka tieši ar sociālistiskās internacionāles lēmumu 1910.g.
Informācijai: dzimumu līdztiesība un strādājošo tiesības (šajā gadījumā nedēļas nogalēs iekritušo svēktu dienu kompensācija) ir viens no sociāldemokrātiskās domas stūrakmeņiem. Tajā pašā laikā dīvaini raudzīties, kā labējās partijas - uzņēmēju interešu pārstāvji, priekšvēlēšanu cīņas laikā sola iestāties par sociāliem mērķiem, bet pēc vēlēšanām jau viss nostājas savās vietās ...

pirms 12 gadiem, 2007.05.30 10:45

ute

Sociķi atkal līmējas klāt tur, ar ko viņiem nav nekāda sakara. Izmirstoša suga.

pirms 12 gadiem, 2007.05.30 09:17

Lietotāju raksti