Par veselību gādāsim paši 6

Noraugoties uz šodienas nebēdnīgajiem jauniešiem, neviļus nākas prognozēt ne visai labvēlīgas vecumdienas viņiem un viņu pēcnācējiem.

Arvien augošajai dabas piesārņotībai (auto skaita straujā palielināšanās, ķīmijas invāzija), neveselīgajam dzīvesveidam (alkohols, smēķēšana, neatbilstošs uzturs, fiziskā pasivitāte) pēdējā laikā pievienojas arī neveselīgā ģērbšanās mode. Ir jaunieši, kas pat ziemā nenēsā galvassegas, cenšas visiem izrādīt savus plikos vēderus un muguras, kas ir gan ne īpaši pieklājīgi, gan drošs radikulīta, meningīta un citu slimību cēlonis pēc gadiem. Ne velti daba parūpējusies, lai ar matiem aizsargātu mūsu visvārīgāko un visatbildīgāko ķermeņa daļu - smadzenes. Biju pazīstams ar kādu somieti, kas jaunībā, modes vadīta, pat ziemā nelika cepuri un tagad, jau būdama pensionāre, mokās ar pastāvīgām galvassāpēm. Viņa mums arī brīdināja par iespējamām šādas «modes» sekām. Jāaizrāda arī par nepieklājīgi saplēstu džinsu valkāšanu. Bet vai ķermeņa daļu gredzenošana, kniedēšana un tetovēšana neatgādina mūsu senču, indiāņu, papuasu, nēģeru izdarības? Vai par mūsu pakāpenisko degradāciju neliecina arī jauniešu iecienītie roks, pops, metāls, no kuriem, pēc zinātnieku pētījumiem, pat augi aiziet bojā. Bet mūsu TV, radio tos cenšas popularizēt kopā ar šausmu filmām, gangsteru cietsirdīgām un neķītrām izdarībām. Un, lūk, arī rezultāts - jauniešu neaudzinātība, cinisms, nekaunība, huligānisms. Civilizāciju bojāejas rūgtā pieredze (dabas likumu, morāles, sociālo attiecību normu neievērošana) liek padomāt par mūsu darbības sekām nākotnē, apzinot savus pienākumus un atbildību pret sabiedrību, dabu, pēcnācējiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ieskaties

http://ieskaties.filer.lv/video_prikoli/file-to_ir_jaaredz.flv.htm

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 10:26

Esis

Nesaprotu par ko vajadzeetu uztraukties???? Ne jau nu katram muusdienu jaunietim aizdosi savas smadzenes! Ar pieredzi var padaliities un arii tikai tad, ja oponents veelaas, bet ja nee, tad nav jeegas dzeseet muti! kaada nu taa jaunatne ir taada lai arii paliek! Taas pensiishu gudraas runas nu nekaadiigi nepaliidzees! Man ir 41 gads, deelam 16 un es nemaz neuztraucos par muusdienu jaunatni. Katrs lai pats ruupeejaas par savu naakotni!

pirms 12 gadiem, 2008.10.25 19:07

Kapracis

Senils tekstiņš no kārtējās sērijas "kad mēs augām, tā nebij..."
Ja autors papūlētos klasiķus palasīties, nevis vien par jaunatnes izlaidību stenēt, pamanītu, ka līdzīgu tekstus jau senie hellēņi uz savām vāzēm skrāpēja.

pirms 12 gadiem, 2008.10.25 12:21

$$$

Ir jau ir daudz un jauki,bet kā vajadzētu tiem pārējiem pastaigāt pa anatomikumu,parādīt kādi būs viņu iespējamie pēcnācēji un kā paši pēc gadiem 30 - 40 mocīsies un atcerēsies savu dullo,izniekoto jaunību.Da visās pieturās vajadzētu nevis TELE-2 reklāmu,vai ko citu bet visu tikai un par tēmu,kas bojā mūsu bērnu,jauniešu dzīves ceļus...
Neviens jau nemācās no svešām kļūdām,bet gaida savējās,lai varētu labot...

JA IZDOSIES...

ĀMEN

pirms 12 gadiem, 2008.10.25 00:45

...

Skatieties uz visu no gaišās puses. Ir ļoti daudz labu un jauku jauniešu, kurus nav sabojājis laikmets, bet ir vesela paaudze 40-60 gadnieku kuri ir tiktāl degradējušies ka nepatīk uz viņiem pat skatīties. Esmu divu pusaudžu māte, un varu teikt par viņu draugiem tikai labāko.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 18:36

Lietotāju raksti