Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārdomas par pārmetumu vētru «Prāta vētrai» (FOTO) 33

Grāmatu lasījis neesmu, bet zinu, ka tā nekam neder. Tā ir tikai viena no domām, kuru iedomājos, pārskatot visu to "vārīšanos" gan ziņu portālos, gan sociālajos tīklos, sākot ar 16.jūlija vakaru, kad "Panorāmā" izskanēja sižets par mūsu pašu latviešu grupas "Prāta Vētra" dalību mūzikas festivālā "Našestvije" (pagaidām bez tulkojuma, tas būs turpmāk) Krievijā.

Tā nu ir, ka esmu viens no tiem nedaudzajiem no Latvijas, kuri bija šajā festivālā, un tāpēc man ir iespēja izteikt savu aculiecinieka viedokli par šo pasākumu. Un ne tikai par šī gada pasākumu, jo man ir iespēja salīdzināt šī gada pasākumu ar šo pašu festivālu pagājušajā gadā.

Es neizteikšos tēlaini, ar izpušķojumiem, kaut vai tāpēc, ka es to nemāku. Mēģināšu īsi, sausi, konkrēti par katru no tām noziedzīgajām epizodēm, kurās tiek vainoti "Prāta Vētras" mūziķi.

1. Festivāls un tā nosaukums - "Našestvije"

Tas ir lielākais krievu rokmūzikas festivāls Krievijā, kas šogad notika 15. reizi un šogad pulcēja rekordlielu apmeklētāju skaitu - 200 tūkstošus. Tas notiek netālu no Maskavas, lielā, lielā pļavā. Vēl viens skaitlis, kas līdz šim nekur nav izskanējis, festivāla apmeklētāju automašīnu skaits - 27 tūkstoši. Festivāla rīkotāji ir radiostacija "Naše radio" (tulk. - "Mūsu radio"), un šeit arī veidojas vārdu spēle starp šiem vārdiem. Protams, tiešais festivāla nosaukuma tulkojums ir "Uzbrukums" vai vēl smagāk - "Invāzija", bet paši krievi šo vārdu spēli starp "Našestvije" un "Naše" visprecīzāk saista kā "Našestvije naših". "Naši" (tulk. - savējie) - tie ir tie 200 000 savējie no visas Krievijas, līdz pat Vladivostokai ieskaitot, kuri mēro tālu un ļoti tālu ceļu, lai piedalītos šajā pasākumā. Lai 3 dienas un 3 naktis klausītos un dziedātu krievu roka dziesmas. Vēlreiz uzsveru - tieši krievu roks ir festivāla stīga.

2. Tanki, armija, politika

Es esmu reāli domājošs cilvēks un pilnīgi noteikti esmu pret Krievijas valsts darbībām Ukrainā pēdējo divu gadu laikā. Protams, tas, kas notiek Ukrainā, ir nepieņemami, nosodāmi, un tas nav apspriežams. Bet - un pats galvenais - lūdzu, nevajag bāzt vienā maisā Krievijas valsts politiku un Krievijas cilvēkus jeb vienkārši krievus. Krievijas politika ir viena lieta, krievu cilvēki ir pavisam cita lieta. Un to var saprast tikai tad, kad tu pats esi Krievijā starp krieviem. Protams, Krievijas valsts ietekme uz visu Krievijā notiekošo ir. Arī uz festivālu "Našestvije". Krievijas armija ar savu ekspozīciju un dažādiem demonstrējumiem piedalījās trešo gadu un, protams, pirms 3 gadiem bruņutehnikas klātesamība festivāla teritorijā tika uzņemta ar citām sajūtām, nekā šogad.

Mans viedoklis ir, ka festivāla rīkotāji ir iekļuvuši mazās lamatās - no vienas puses, pirms 3 gadiem uzsāktā sadarbība ar armiju - tie ir cilvēku un tehnikas papildu resursi, papildu drošība, neapšaubāmi ļoti dārgais un iespaidīgais aviācijas šovs, no otras puses - šogad ļoti skarbā reakcija no Krievijas plašsaziņas līdzekļu puses jautājumu veidā gan dalībniekiem, gan rīkotājiem. Jautājumu būtība bija viena - vai ir pieņemami, ka mūzikas festivāla teritorijā atrodas armijas tehnika. Mūziķi atbildēja - nē, nav pieņemami, bet, tā kā tehnika ir tālu no skatuves, tad viņi neizjūt tās klātbūtni. 

Rīkotāji locījās, kā nu mācēja, bet bija ļoti labi saprotams, ka laimīgi viņi par esošo situāciju nav, taču viņi mācēja arī atrast savus argumentus. Vai kara tehnika no kaut vienas mūzikas klausīšanās zonu vietas ir redzama? Nē, nav redzama. Vai bija kāds, kuram nepatika aviācijas šovs? Visiem patika, neliegšos - arī man patika. Vai armija ir festivāla sponsors? Tiešā veidā ar naudu nē, nav, bet nodrošina aviācijas šovu un salūtu. Vai armijas un tehnikas klātbūtne un iespēja to redzēt un arī iekāpt iekšā vairo krievu jauniešu patriotismu? Jā, vairo. Tiešām, redzēju, kā cilvēki fotografējās, apskatīja esošo tehniku, sarunājās ar klāt esošajiem karavīriem.

Vai šajā zonā cilvēki bija vairāk nekā citās izklaides zonās, piemēram, sporta laukumos? Domāju, ka ne vairāk un ne mazāk. Katrs sadalīja savu laiku un spēkus, kā vēlējās. Par vienu savu apgalvojumu es gan varu uzņemties pilnu atbildību - starp 200 000 festivāla apmeklētājiem nebija pilnīgi neviens, kurš bija devies uz festivālu tikai tāpēc, ka tur varēja apčamdīt kara tehniku. Neticu un nekad neticēšu.

Cik tad daudz bija šo tanku, un cik tālu tie bija no festivāla skatuves? Manā rīcībā ir festivāla teritorijas karte ar mērogu - no galvenās skatuves centra līdz vietai, kur bija armijas tehnikas ekspozīcija, bija 490 metri. Ar noteikumu, ka jūs ejat pa taisno, kāpjat pāri tribīnei, ēdināšanas zonai, teritorijas žogiem utt. Armijas teritorija bija nodalīta ar savu žogu un, neieejot tajā iekšā, no ārpuses vispār neko nevarēja saskatīt. Pagājušā gadā es šajā zonā vispār neiegāju, šogad gāju uz to speciāli un ieeju zonā atradu ne uzreiz. Kopā bija aptuveni 15 dažādu tehnikas vienību, tajā skaitā arī vēsturiskās no 2.pasaules kara.

Protams, sajūtas bija divējādas. No vienas puses, es saprotu un pieņemu, ka katrai valstij (arī Latvijai) ir jārūpējas par savu pilsoņu aizsardzību un patriotismu. No otras puses, šāda tehnika piedalījās vai joprojām piedalās reālā karadarbībā Ukrainā. Un šeit jau beidzas patriotisms un sākas militārisms. Kur ir šī robeža? Noteikti katram tā ir sava. Varu apgalvot, ka festivāla gaisotnē nebija nekādas, pat vismazākās, militārisma izpausmes. Drīzāk pretēji, no dažādu mūziķu teiktā no skatuves ne reizi vien skanēja pilnīgi skaidra jebkāda kara, jebkāda militārisma noliegšana.

3. Andrejs Makarevičs un "Mašina Vremeņi"

"Mašina Vremeņi" pagājušā gada festivālā bija pēdējās dienas un līdz ar to visa festivāla noslēdzošā grupa. Skatuve šogad bija turpat, kur pagājušajā gadā, arī kara tehnikas teritorija bija tieši turpat, kur pagājušajā gadā. Šogad "Mašina Vremeņi" pieņēma lēmumu festivālā nepiedalīties, lai gan vēl tikai divas nedēļas pirms tā sākuma viņi bija dalībnieku sarakstā.

Es nevaru zināt, vai šīs grupas lēmuma pamatā ir tikai tas, ka Makarevičs negrib dziedāt uz tanku fona vai arī vēl kaut kas - par ko mēs nekad neuzzināsim. Makarevičs noteikti ir Krievijas patriots un viņš ļoti labi saprot, ka muzikants, tikai runājot vai dziedot, var pateikt to, ko viņš domā un grib pateikt. Klusējot to nav iespējams izdarīt, jo tad tevi neviens nedzird. Pagājušā gadā Makarevičs par notikumiem Ukrainā un Krievijas valsts politiku no skatuves izteicās ļoti spēcīgi. Šogad viņš bija izvēlējies klusēt. Diemžēl.

4. Aviācijas šovs jeb kara lidmašīnas virs festivāla

Gan pagājušajā gadā, gan šogad tas neapšaubāmi bija ļoti iespaidīgs šovs. Jā, tie bija kara iznīcinātāji. Jā, vienā no epizodēm tie demonstrēja kādu no gaisa kaujas elementiem. Uz zemes esošie to varēja saprast tikai tāpēc, ka visas lidmašīnu darbības gaisā tika komentētas. Pagājušajā gadā pilotu savstarpējās sarunas pat tika atskaņotas reālajā laikā. Dažādu demonstrējumu epizožu bija vairāki desmiti, tajā skaitā gan nāves cilpas, gan lidmašīnu noturēšana uz vietas tikai ar vilkmi, gan arī dzinēju izslēgšana... Piepeši viss apklust un lidmašīnas krīt. Arī es tajā brīdī pārdzīvoju, lai viss beidzas veiksmīgi. Un varam sevi nomierināt - tajā laikā nevienam skatītājam nebija tādas domas, ka, lūk, tur gaisā cīnās Krievijas armijas iznīcinātāji ar nosacītā pretinieka, piemēram, Ukrainas vai Latvijas iznīcinātājiem. Šeit patiešām bija augstākās pilotāžas meistarības paraugdemonstrējumi un tikai.

5. Krievi sēž un dzied kara laika dziesmas

Jau iebraucot Krievijā, pieņēmu to, ka "Zilo lakatiņu" šajās dienās es nedzirdēšu... Bet kāpēc krieviem savā zemē būtu jāierobežo sevi un kaut kādu iemeslu pēc kaut kādas krievu dziesmas nebūtu jādzied? Man nepaveicās, jo es trīs dienu laikā nedzirdēju nevienu kara laika dziesmu, bet pieņemu, ka, piemēram, telšu pilsētiņā tās skanēja. Noteikti skanēja. Nu un? Kara laika dziesmu dziedāšana nenozīmē to, ka tas ir automātisks atbalsts Krievijas valsts jeb šobrīd Putina politikai.

Šajā festivālā vispār pārsteidza tas, ka dzied visur. Ja pie skatuves, tad kopā ar mūziķiem, ja tajā laikā neuzstājas, dzied paši. Protams, jo tuvāk vakars, jo dziesmu paliek vairāk un arī skaļākas. Ar to arī šis festivāls atšķiras no citiem, kuros esmu bijis, ka festivāla apmeklētāji dzied līdzi visas dziesmas visām grupām. Savu mūziķu dziesmas kopā ar tiem skan ne tikai tuvu pie skatuves, bet jebkurā festivāla zonā. Krievi mīl savu krievu rokmūziku, un šis festivāls ir patiesi svētki gan mūziķiem, gan apmeklētājiem.

6. Un visbeidzot - kāpēc "Prāta Vētra" uzstājās šajā festivālā?

Bet kāpēc "Prāta Vētrai" nebija jāuzstājas šajā festivālā? Vai viņi ar savu uzstāšanos kaut kādā veidā atbalstīja Krievijas valsts jeb Putina politiku? Es neko tādu nesaskatīju un, pat ja gribētu, man tas neizdotos. Ja jau "Prāta Vētra" nedrīkst spēlēt Krievijā, tad, atvainojiet, - kur paliek Rīgas "Dinamo"? Kad spēlē Dinamo ar CSKA... Atvainojiet, tur armijas elpa ir tik tuvu... Kā būs ar VEF basketbola komandu VTB līgā? Kā būs ar ražotājiem un rūpniekiem, kuri ar savām precēm balsta Krievijas ekonomiku?... Ainārs Bagatskis tūlīt kā Latvijas izlases treneris "Eurobasket" būs visiem labs, bet tas, ka viņš trenera rūdījumu saņem trenējot klubu Krievijā?...

Mūzika ir mūzika, sports ir sports, politika ir politika. "Prāta Vētrai" tur bija jābūt. Jābūt bija to krievu klausītāju dēļ, kuri viņus gaida, mīl un ciena. Tie bija pilnīgi konkrēti, aptaustāmi, saskatāmi, 100 000 krievu, varbūt vairāk, varbūt mazāk, no visas Krievijas. Nezinu, varbūt kāda daļa bija festivālā tikai tāpēc, lai dzirdētu viņu uzstāšanos. Prātnieki bija festivāla 2.dienas noslēdzošā grupa jeb hedlaineri. Latviešu grupa - hedlaineri lielākajā Krievijas rokfestivālā... Mēs pat iedomāties nespējam, cik daudz krievu grupu to vēlas sasniegt un cik daudz tās būtu gatavas atdot par šādu iespēju. Tajā brīdī es patiesi biju lepns, ka esmu no tās pašas zemes, no kurienes ir puiši uz skatuves.

Bija jābūt "Prāta Vētrai" tur tāpēc, lai kāds no krievu žurnālistiem varētu festivāla noslēguma preses konferencē rīkotāju galvenajām personām uzdot jautājumu: "Vai "Brainstorm" uzstāšanās nozīmē to, ka turpmāk festivāla formāts vairs nebūs tikai dziesmas krieviski, bet arī angliski?" Atbilde sekoja šāda: "Nē, festivāls "Našestvije" arī turpmāk būs krievu roka festivāls krievu valodā, "Brainstorm" ir izņēmums." Jā, būtiska piebilde - "Prāta Vētra" aptuveni pusi dziesmu dziedāja krieviski, otru pusi angliski. Un nevajag nekādus mākslīgas sadarbības projektus. Ar vienu šādu koncertu šie latviešu puiši izdarīja tik daudz laba Latvijas tēlam, ka es pat nezinu, kurš to spēs vismaz atkārtot.

7. Nobeiguma vietā...

Visas šīs pēdējās dienas, kad prātnieki vienā brīdī pēkšņi no savējiem pārtapa par tautas nodevējiem, kangariem, es cenšos saprast - kāpēc?

Kāpēc tieši tagad, lai gan "Prāta Vētras" uzstāšanās Krievijas festivālā notika 4.jūlijā? Tas ir tik sen, ka pat slikta ziņa divu nedēļu laikā ir palikusi veca un neinteresanta. Tas, ka "Prāta Vētra" uzstāsies Krievijā, šeit bija zināms arī pirms festivāla, jūnijā. Latvijas ziņās informācija par to bija. Paskopa, bez jebkādas padziļinātas intereses, bet bija. Festivālā nebija NEVIENA rakstošā žurnālista no Latvijas, kur nu no tiem medijiem, kuri šobrīd uzstājas kā lielākie patiesības nesēji. Lieki teikt, ka arī Latvijas TV "Panorāmas" komandas pārstāvju nebija.

Klātneesamība, protams, netraucē veidot sižetus/rakstus par dažādiem notikumiem, taču šoreiz man tā centība, ar kuru šī ziņa tika pārpublicēta gandrīz visos lielākajos ziņu portālos operatīvi un vienlaicīgi, liek aizdomāties pavisam citā virzienā.

Es vēlos kļūdīties, bet nekas nenotiek tāpat. Nekas. Un arī šī "Prāta Vētras" publiska spārdīšana nav nejauša. Es vēlos kļūdīties, bet, manuprāt, ir kāds cits notikums tepat Latvijā, kura atstāšana ēnā ir kādam vai kādiem svarīgāks par "Prāta Vētras" nospārdīšanu. Vismaz uz kādu laiku aizņemt cilvēku prātus ar kaut ko citu.

Es vēlos kļūdīties, bet mans viedoklis ir, ka šī brēka ir izveidota, lai novērstu sabiedrības skatienu no daudz lielākas problēmas - bēgļu ievešanas Latvijā. Problēma, kuras sekas būs paliekošas Latvijā uz daudziem, daudziem gadiem. 

Tās nav mūsu lietas. Mums paliek - kolektīvi un vienbalsīgi lamāt "Prāta Vētru" par to, ka viņi spēlēja koncertu kādam simtam tūkstošu cilvēku sava talanta cienītājiem, bet šie cilvēki bija - krievi. Tas nekas, ka šos krievus uz koncertu neviens nedzina, neviens nesūtīja. Paši atnāca, paši priecājās. Bet tas kādam neder, un tāpēc mums visiem vienbalsīgi ir jālamā prātnieki. Vai tas jau kaut kad, pirms vairākiem gadu desmitiem, nav piedzīvots?...

Mans ieteikums jebkuram latvietim - droši dodieties uz šo festivālu tieši tāpat kā uz citiem festivāliem, un jūs noteikti tur iegūsiet daudz jaunu draugu, daudz emociju un daudz patiešām neaizmirstamu brīžu. Es varu apgalvot, ka mūs, latviešus, tur patiesi sagaida ar prieku. Un, jo tuvāki būs cilvēki, kuriem dzimtās valodas ir dažādas, jo grūtāk būs politiķiem spēlēt savas spēlītes. Gan vienā, gan otrā pusē.

Foto: Uldis Siliņš

Pārpublicēšana bez atļaujas aizliegta

Pievieno komentāru

Komentāri 33

mhh

Autors vēsajā laikā galvu atsaldējis. Tas ir viens. Divi, "Vai viņi ar savu uzstāšanos kaut kādā veidā atbalstīja Krievijas valsts jeb Putina politiku?". Tēlo muļķi, jeb tik par tādu izlicies? Ko tad krievijas patriots Makarēvičs un citi nedziedāja? Nejau aiz neko darīt, vai bija ieplānojuši kādu ceļojumu.
Ainārs Bagatskis tūlīt kā Latvijas izlases treneris Eurobasket būs visiem labs, bet tas, ka viņš trenera rūdījumu saņem trenējot klubu Krievijā?... Redz, bagijs ar georga lentām apkāries nestāvēja laukuma malā, kā to darīja znaroks un vītoliņš (jā, ar mazo burtu) Un bagijs jau pirmstam bija labs treneris, tā kā šis ir bija un būs labs treneris, neatkarīgi kurā valstī šis darbosies.
Kā būs ar VEF basketbola komandu VTB līgā? A nekā nebūs, jau kaut vienu mājas spēli būsi redzējis, tad sapratīsi, ka fani neatbalsta nedz to komandu, nedz pašu līgu. Un Dinamo sakarā, tur kluba prezidents ir bijušais čekists, kas krievijas naudas dēļ ir gatavs uz visu. Pēc tam, kad klubs saņēma naudas sodu par ugunskrusta veidošanu par godu valsts svētkiem, un pat īsti necentās protestēt, klubs manās acīs zaudēja jebkādu cieņu un tā likvidācija mani pat nedaudz neietekmētu. Tā kā krievijas sports ar politku vai mūziku/mākslu ir cieši saistīts. Ne velti daudzi mākslinieki ir izvēlējušies nebraukt uz krieviju viesizrādēs u.c.

pirms 5 gadiem, 2015.07.23 15:46

penālis

Žetons Tev.

pirms 5 gadiem, 2015.07.23 16:17

!!!

Tu busi pirmais jebkuras armijas okupacijas laika kurs nodos patiesi vai nepatisi savus tautiesus!

pirms 5 gadiem, 2015.07.23 17:17

penālim

tu varētu savu žetonu sev

pirms 4 gadiem, 2015.08.30 18:17

Lasītāja

Kas ar mums notiek? Visi citi nepareizi. Nejauksim politiku ar mākslu, lai mākslinieki paši izlemj, kur piedalīties, kur ne. Paši labprāt saņemam citu palīdzību, bet citam palīdzēt...to nē Man kauns par tādu nostāju attiecībā uz bēgļu uzņemšanu.Protams būs arī nevēlami momenti, bet nepalīdzēt-tā vienkārši nedrīkst. Dzīvosim saticībā un draudzībā!

pirms 5 gadiem, 2015.07.23 19:17

Greex

Vai precīzāk būtu teikt - nejauksim novecojušu, garlaicīgu popgrupu, kuriem uz atvadām vēl gribas mazliet nopelnīt, ar mākslu.

pirms 5 gadiem, 2015.07.23 22:30

Zuze

Tur jau tā lieta, ka PV ir ielīdusi politikā jau pasen un tie izsaucieni par nejaukšanos ir tikai izkaltusi vīģes lapa pārdotajai dvēselei! Ja viņi piedalījās agresora armijas parādē, tātad arī atbalsta Krievijas agresiju Ukrainā, un nevajag tēlot strausus! Šāda politika jau reiz mūsu valsti ir nožņaugusi uz 50 gadiem, nepietiek no tās mācības? Naudas dēļ ne viens vien pat tēvu un māti gatavs pārdot, par tēvuzemi nemaz nerunājot! Ir bezgala skumji un nožēlojami!

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 11:29

Tejāteris

Alkatīgi tēvoči-zvaigznes izliekas ka ir bērna prātā.

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 09:55

muļķības

PV ir LV vienīgā normālā grupa.

pirms 4 gadiem, 2015.08.30 18:17

liene

katram sava gaume. Man samanta berezina ir lielākais lepnums

pirms 4 gadiem, 2015.08.30 18:21

Vincents

Tas jau latviešiem ir raksturīgi: "grāmatu nelasīju, bet zinu, ka tā ir ***!", tas attiecās uz visiem komentētājiem, "patriotiem", kuri gatavi Prāta vētru pielikt pie sienas!

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 11:01

Opis

Alkatības dēļ paši sevi pielika pie sienas! Vētru lielu taisa, bet prātiņa gan pamaz!

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 11:32

khe!

Ir bezgala stulbi tagad taisnoties, cik tanku bija, cik tuvu bija un vai vispār bija? Piedalījās un viss bija! Krievi ar smaidu uzsprauda zēnus uz āķa, labi zinot, ka par naudu pat velns danco!

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 11:39

to khe

ir bezgala stulbi te tagad kaut ko runāt tik stulbu

pirms 4 gadiem, 2015.08.30 18:21

Kaza

Sapratu no rakstita,ka festivala piedalijas zvaigznes no Krievzemes,vai Latvija jau atkal varen plasas sastava?Esmu palaidusi garam to ,,laimigo,,mirkli,kad utainie velreiz mus ,,atbrivoja,,?

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 12:25

Opsā

ko ņemās, tā ir puišu alga nauda , nauda un tā ir viņu izvēle, ko darīt un ko nē. Lai pelna , citādi būs jālūdz Ziedot.lv. Aprēja Vaikuli, Busuli, Revu... pietiek. Mūsu zemīte ir par mazu, lai mūziķi pelnītu un pie mums biļetes ir ļoti dārgas. Vienu reizi dzīvē biju un vairāk neiešu, tas nav to vērts, jo nekas nemainās paliek vienmuļi. Tā kā, pietiek liekat mieru māksliniekiem.

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 12:26

hmm...

Jūs īsti nesaprotiet, par ko daudzi nosoda PV! Te nerunājam, par vienkāršu izvēli "ko darīt un ko nē", bet par cilvēku morāli, un tieši PV!

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 14:35

vēlreiz

tā ir puišu alga nauda , nauda un tā ir viņu izvēle

pirms 4 gadiem, 2015.08.30 18:16

RAF

Nauda nesmird, īpaši ja esi "Made in Jelgava" (diagnoze), vai ne Siliņ ?

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 12:53

Rafam

a kāda tev starpība. brīva valsts un tirgus un katrs dara kā uzskata par pareizu. Ja noziegums tas nav tad nevajaga pārmest ok

pirms 4 gadiem, 2015.08.30 18:18

Mans viedoklis

Raksta autors nenoliedzami aizstav Krieviju. Par sportu um muziju ir ta. Lai vini sporto un dzied vienalga kura valsti, tacu lai pec tam nesvin citu valstu svetkus, kas pasu valstij ir bijusas bedas. Tas ir nozelojami, ka vinu kulturas limenis un daudzu latviesu kulturas limenis ir zemaks par zemu. P.s. es jau sen nesekoju lidz Dinamo spelem. Tiesi ta, visa dinamo valde ir vieni ...

pirms 5 gadiem, 2015.07.25 06:46

Loģika

Kam ir izdevīgi, ka divas tautas, šajā gadījumā, latvieši un krievi, naidojas? Latviešiem? Krieviem? Nē - politiķiem, armijai, militārajai ražošanai. Krievs parastais gan Krievijā, gan Latvijā, gan citur pasaulē tiek barots ar informāciju, ka latvieši krievus necieš, diskriminē un pat sit. Latvietis parastais tiek zombēts ar domu, ka visi krievi ir agresīvi, grib iekarot Ukrainu un vispār visu pasauli. Patiesībā gan krievs parastais, gan latvietis parastais vienkārši grib pietiekami skaisti dzīvot savu dzīvi. Bet nesaprašanās tautu vidū tam var traucēt. Kas var tautas samierināt? Politiķi? Viņiem tas nav izdevīgi. Bet Prāta Vētra var. Koncertā biju, publikā krievu valodu nedzirdēju, tikai latviešu. Bet PV bez problēmām panāca to, ka 23000 latviešu dziedāja līdzi dziesmu krievu valodā. Un nekāda naida. Ja viņi ar tādu pašu labestību uzstājas arī Krievijā, tad viņi noteikti sniedz milzīgu ieguldījumu vismaz mierīgas līdzāspastāvēšanas sajūtai. Māksla uzvar karu!

pirms 5 gadiem, 2015.07.27 00:30

Viedoklis

Piekrītu visam un ar visiem 100% līdz daļai, kur viss šis farss ir pozicionēts kā aizsegs bēgļu jautājumam. Medijos aktīvi runā par bēgļu uzņemšanu Latvijā. Un tas ir labi, ka par šo tematu daudz runā, bet jau atkal - līdz brīdim, kur mēs latvieši tiekam parādīti kā rasisti un ksenofobi. Visi citi slikti, labi, ka paši esam tādi tīri un labestības saulītē mazgāti! Tas, ka politika ir ačgārna, nenozīmē, ka visi cilvēki ir tai jāpiedēvē. Ļoti labi, ka "Prāta Vētra" uzstājās Krievijā! Pirms diviem gadiem, kad viņi uzstājās Summer Sound festivālā, no Krievijas ieradās vesels autobuss tikai, lai dzirdētu "prātiniekus". Kāpēc fakts, ka mūsējos iecienījuši arī mūzikas mīļotāji citās valstīs, ir tik slikts?! Par Intaru Busuli taču visi lepojās! Un piebildīšu, ka vēl muļķīgāk liekas nosodīt prezidentu Vējoni par koncerta apmeklēšanu - vai tad viņam nav tiesību uz muzikālo gaumi un iespēju aiziet paklausīties labāko latviešu grupu viņu dzimtajā pilsētā?!

pirms 5 gadiem, 2015.07.27 12:21

Ada

Raksta autors gan ir naivs. Makarevičs sarakstā tika iekļauts kā ēsma apmeklētāju pievilināšanai. Nedomāju, ka tika prasīts mūziķa viedoklis.
Var Prāta vētru vainot vai aizstāvēt, taču pastāv tāda lieta kā princips. Cilvēki bez nostājas nav cieņas vērti. Tas ir mans subjektīvais viedoklis. Un smieklīgi ir autora izteikumi par mūsu žurnālistu trūkumu šajā krievu balagānā. Šaubos, vai kādu Latvijā tas interesē. Lielākā daļa par tādu nav pat dzirdējusi

pirms 5 gadiem, 2015.07.28 08:46

scorpio

Ja pasākums Krievijā nebija vērsts pret valstu suverenitāti un tiesībām, nepopularizēja etnisko naidu un cita tipa genocīdu, tad ir OK un "Prāta vētra" pareizi darīja turp dodamās.
Krievija (politiķi) ir uz karu un provokācijām vērsta kaimiņvalsts un, ja šis pasākums tautām palīdz saliedēties, tad tas ir labs darbs, jo karot jau iet nozombētie un piespiestie puiši, un arī milzīga daļa šovinisma ideju pārņemtie. Ja var strādāt ar krievu tautu un parādīt tai sadarbību, tad to ir jādara ne tikai Krievijā, bet visur. Darbs ar tautu palīdz tai domāt arī savādāk nevis būt tikai Kremļa ietekmē.

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 12:29

NOVĒROTĀJS

1. Masu pasākumi nav atraujami no valsts politikas.
2. Pasākums notika zem Krievijas (okupācijas) armijas patronāžas.
3. Pasākums notika OKUPĒTAJĀ Krimā

pirms 5 gadiem, 2015.08.15 09:48

pag

nu un dziesmu svēti arī ir politiski?

pirms 4 gadiem, 2015.08.30 18:22

to NOVĒROTĀJS

par to vēl var strīdēties

pirms 4 gadiem, 2015.08.30 18:22

Rafietis

Te neiet runa par naidu.Te iet runa par piesardzību.Raksta autoram nāktos vismaz vienreiz kārtīgi pārlasīt Latvijas vēsturi,cik tūkstoši cilvēku-sirmgalvji,sievietes,bērni tika iedzīti lopu vagonos un nežēlīgi nomocīti Sibīrijā.Un,ja man kaimiņu zemē kāds pamazām uz šo faktu fona lepnumā ceļ galvu arvien augstāk,rīko militāras izrādīšanās un nemaz nekautrējas par saviem noziegumiem,bet ar katru jauku dienu izdomā arvien jaunus melīgus attaisnojumus tiem,tad mums jāpaliek piesardzīgiem.Bet puikām novēlu-lai veicas.Ceru,ka jūsu vectēvi jums piedos!

pirms 4 gadiem, 2015.08.17 20:31

runcis

nesaprotu par ko visu te tāda cepšanās.

pirms 4 gadiem, 2015.08.30 18:21

pluss

šis ir labs: "Visas šīs pēdējās dienas, kad prātnieki vienā brīdī pēkšņi no savējiem pārtapa par tautas nodevējiem, kangariem, es cenšos saprast - kāpēc?"

pirms 4 gadiem, 2015.08.30 18:20

PV

Prātnieki ir riktīgi forši. Lieciet viņus mierā!!!

pirms 4 gadiem, 2015.08.30 18:56

Lietotāju raksti