Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldība informāciju par tirgu vērtē kā patiesībai neatbilstošu 10

Atsaucoties uz 2019. gada 21. marta “Zemgales Ziņu” publikāciju ““Jelgavas tirgus” īpašnieka ieguldītajai naudai nav skaidras izcelsmes”, informējam, ka rakstā sniegta patiesībai neatbilstoša un maldinoša informācija, kas rada šaubas par pašvaldības finanšu darījumu likumību un grauj iedzīvotāju uzticību pašvaldībai. 

Patiesībai neatbilst publikācijas autora Gaita Grūtupa publiski paustais pieņēmums, ka uzņēmums “ER2KTT” nav veicis ieskaitījumu SIA “Jelgavas tirgus” pamatkapitālā pilnā apmērā, nosaucot darījumu par finanšu afēru. Pilsētas pašvaldība, kurai pieder 48,43 procenti SIA “Jelgavas tirgus” kapitāla daļu nav saņēmusi G.Grūtupa jautājumus, saistītus ar naudas pārskaitījumiem SIA “Jelgavas tirgus” pamatkapitālā, līdz ar to rakstā sniegtā informācija balstās uz autora un anonīma avota pieņēmumiem. 

Informējam, ka SIA “Jelgavas tirgus” 2016. gada 29. jūlijā dalībnieku sapulcē saskaņā ar Domes lēmumu tika nolemts palielināt kapitālsabiedrības pamatkapitālu par 800 000 eiro, iesaistot privāto kapitālu, un apstiprināti pamatkapitāla palielināšanas noteikumi, kas paredz jauno kapitāla daļu apmaksu sešu mēnešu laikā, ko atļauj normatīvie akti. 

Tā paša gada 6. septembrī saskaņā ar Domes lēmumu konkursa kārtībā, kurā pieteicās divi pretendenti, tika izvēlēts investors un dalībnieku sapulcē apstiprināts kapitālsabiedrības jaunais dalībnieks. Iemaksas SIA “Jelgavas tirgus” pamatkapitālā tika veiktas pakāpeniski piecās daļās, un pamatkapitāla apmaksa pabeigta pamatkapitāla palielināšanas noteikumos noteiktajā termiņā. Pēc katras kārtējās finanšu iemaksas kontā kapitālsabiedrības dalībnieku sapulce lēma par izmaiņu reģistrēšanu Uzņēmumu reģistrā un atbilstoši lēmumam SIA “Jelgavas tirgus” tā brīža valdes loceklis V.Labanovskis izmaiņu veikšanai Uzņēmumu reģistrā sniedza atbilstošus dokumentus, tai skaitā pamatkapitāla daļas apmaksas faktu apliecinošus. Par to publikācijas autoram (redakcijai) bija jāpārliecinās “Lursoft” datu bāzē, veicot izvērstu meklēšanu. 

Saskaņā ar SIA “Jelgavas tirgus” 2016. gada 6. oktobra ārkārtas dalībnieku sapulces lēmumu nolemts piekrist SIA “La Tirgi Jelgava” piedāvājumam un jaunā Jelgavas pilsētas pārtikas un nepārtikas preču tirgus būvniecībai un izveidei kopīgi dibināt jaunu kapitālsabiedrību – SIA “Termināla tirgus”, kuras izveides mērķis un vienīgais uzdevums ir realizēt izstrādāto jauna tirgus izveidošanas koncepciju, piesaistīt nepieciešamo finansējumu, organizēt, pasūtīt un vadīt būvniecības darbus, kā arī apsaimniekot izbūvēto infrastruktūru un būves. 

Ņemot vērā, ka SIA “Jelgavas tirgus” kā SIA “Termināla tirgus” dalībnieks pa daļām apmaksāja savas kapitāla daļas jaundibinātajā kapitālsabiedrībā, iemaksātā finanšu līdzekļi tika uzkrāti SIA “Termināla tirgus” kontā. 2017. gada 24. februārī kapitāla daļas tika apmaksātas pilnībā un tika iesniegts dokuments, kas apliecināja finanšu līdzekļu 800 000 eiro apmērā esamību jauna tirgus būvniecībai, t. i., Jelgavas pilsētas pašvaldības rīcībā ir konta izraksts, kurā redzama kopīgā iemaksātā summa 800 000 eiro apmērā. 

Vēlamies uzsvērt, ka pieteikumu informācijas reģistrācijai Uzņēmumu reģistram par patiesajiem labuma guvējiem var tikai kapitālsabiedrības valde. Pašvaldība ir informējusi SIA “Termināla tirgus” valdi par nepieciešamību reģistrēt Uzņēmumu reģistrā patiesā labuma guvējus.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Irēnai

Viss jau sen ir sagrauts. Un pateikties par to var tieši Tev un Tavai “komandai”!

pirms gada, 2019.03.28 08:20

skaidru valodu

Tad sanāk, ka 800 000 ienāca Jelgavas tirgus un tāpat aizgāja prom un visa rezultātā pašvaldība pazaudē kontrolpaketi?

Reāli skaidrāka tā shēma nekļuva. Kam pieder La Tirgi Jelgava?

pirms gada, 2019.03.28 08:51

Skumji

Pie mums Jelgavā viss ir labi!!! Konkursā uz tirgus daļām uzvar pirms dažiem mēnešiem dibināta firma ar 2 eur lielu pamatkapitālu, kur domes lēmums tika divas reizes grozīts, lai tieši šī kompānija uzvarētu pielāgotā konkursā, kurā startēja arī uzņēmums ar lielu kapitālu un pieredzi, bet diemžēl nebija vajadzīgā!! Jelgavas autobusu parks nomā autobusus no domes priekšēdētāja dēla vadītās firmas, mazgā par milzīgu naudu no viņa dēla drauga! Par šo vēl Satiksmes ministrs izteica bažas par nesamērīgi dārgām izmaksām!!! Bet ko nu par sīkumiem! Viss taču rullē!

pirms gada, 2019.03.28 09:16

Ierāviņs & Kūmi

Vai tas pasākums nav tāds :

1) ieskaita piķi - tipa palielina pamatkapitālu,
2) "uztic" izmaiņas reģistrēt vecajam direktoram,
3) izmaiņas tiek reģistrētas, kuru rezultātā izpildkomiteja zaudē kontrolpaketi,
4) veco direktoru pārbortē un palaiž uz dmb ,
5) visas šeptes uzrauga un bīda KGB aģents Roze,

Jautājums :

- vai tad tās 800 000 vēl tā brīvi stāv kontā - bez kustības vai tie tikai bija vajadzīgi - lai izpildu komiteja zaudētu kontrolpaketi??

pirms gada, 2019.03.28 10:42

Vis būs labi

Bravo, G.Grūtupa kungam !
Tikai, tagad Dome, pieprasa SIA " Jelgavas tirgus" reģistrēt UR patiesā labuma guvējus !
Līdz tam viņai (pretēji likumam), tas neinteresēja! Jelgavnieki ļoti cer, ka Dome operatīvi informēs sabiedrību ar iegūto informāciju, negaidot G. Grūtupa kunga atgādinājumu.

pirms gada, 2019.03.28 23:04

Madars

Kāpēc kometārus rakstat anonīmi, lai tauta zin, kas rūpējas par savu pilsētu

pirms gada, 2019.03.29 18:25

ivanbeks

madars ; eik šikt .

pirms gada, 2019.03.30 16:46

Madara Madaram

Kas esi pats!!!!

pirms gada, 2019.04.23 11:21

jelgavnieks

kārtējo reizi sarosijušies kontrobandistu spekulantu kriminālnoziedznieku aizstāvji,vecais ūķis kuru sauca pa tirgu šiem darboņiem bij pierasta izdevīga vieta,savāra ziepes un notīt makšķeres var uz visām pusēm,ieplānotais jaunais tirgus žulikiem ir bīstams jo mukt var uz cietumu pa citu pusi dzelzceļš,Zemgales prospektu poliči ja nobloķē,gatavs žuliks bertā iekšā tiesībsargiem labi pārskatāms,kontrolējams un vissezonas prece-sigaretki vodka spirtķik ātri vien izzudīs,tā ka tikai pa jauno tirgu izraudzītajā vietā pilsētas saimnieks ir goda vīrs un savu darāmo prot teicami, lai izdodas

pirms gada, 2019.04.11 13:44

podkāsts

nu tādā gadījumā to tirgu vajadzēja Garozas ielā bijušā cietuma teritorijā čukču apsargu torņiem apkārt un ar to pašu milici kurš staigāja pa Jelgavas tirgu ar stroķi pie sāniem kā tītars uz sūdu čupas .

pirms gada, 2019.06.08 07:08

Lietotāju raksti