Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija aicina uzmanīties no viltus AS “Latvijas Gāze” darbiniekiem 1

Jau agrāk laiku pa laikam Valsts policija ir reģistrējusi gadījumus, kad viltvārži, uzdodoties par dažādu iestāžu un uzņēmumu, visbiežāk – akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” darbiniekiem –, iekļuvuši privātīpašumos un izdarījuši zādzības vai laupīšanas. Arī šā gada maijā ir reģistrēti līdzīgi gadījumi. Valsts policija kopā ar AS “Latvijas Gāze” ir apkopojusi ieteikumus, kas palīdzētu iedzīvotājiem izvairīties no kļūšanas par noziedznieku upuriem.

Visbiežāk garnadži par saviem upuriem noskata cilvēkus gados, kurus ir vieglāk apvārdot, lai vēlāk izdarītu noziegumu. Šā gada maijā kārtējo reizi ir reģistrēts šāds gadījums. Proti, 3. maijā, dienas laikā Rīgā, Ķengaragā, kāda sieviete, uzdodoties par AS “Latvijas Gāze” darbinieci un iegūstot 1938. gadā dzimušas sievietes uzticību, ar viltu iekļuva sirmgalves dzīvoklī, no kura nozaga naudu un juvelierizstrādājumus. Savukārt dažas dienas vēlāk kāda persona izdarīja līdzīgu noziegumu Rīgā, Purvciemā, uzdodoties par citas iestādes darbinieku.

Par līdzīgiem noziegumiem Valsts policija jau iepriekšējos gados ir aizturējusi vairākas personas. Visos gadījumos zagļi darbojas pēc līdzīgas shēmas – izsakot vēlmi pārbaudīt skaitītāju rādījumus vai norādot citu šķietami ticamu iemeslu, zagļi izmantojuši saimnieku uzticību, lai iekļūtu dzīvokļos un pastrādātu noziegumus.

Valsts policija aicina atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no šāda nozieguma, vēršoties tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai zvanot pa tālruņa numuru 110.

AS “Latvijas Gāze” informē, ka ar 2017. gada 1. decembri AS “Latvijas Gāze” vairs neveic nekādu veidu dabasgāzes sadales tīkla pārbaudes mājsaimniecībās. Saskaņā ar likumā noteikto AS “Latvijas Gāze” reorganizāciju, ar 2017. gada 1. decembri vienīgā komercsabiedrība Latvijā, kas ir tiesīga veikt dabasgāzes sadales sistēmu apsekojumus mājsaimniecībās, ir akciju sabiedrība “GASO”.

Dabasgāzes sadales sistēmas apsekošanas gadījumos iedzīvotāji tiek aicināti pieprasīt uzrādīt “GASO” darbinieku apliecības. Šaubu gadījumā, lai pārliecinātos, ka īpašumā darbus veic “GASO” darbinieks, jāzvana darbadienās no pulksten 8 līdz 17 pa tālruņa numuru 155, pēc pulksten 17 un brīvdienās – pa tālruņa numuru 114.

“GASO” darbinieka apliecības paraugu un formastērpus var apskatīt “GASO” mājaslapā.


Gita Gžibovska, Valsts policija

Foto: gaso.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Diena

Kādā maijā??? Vēl ir 23.aprīlis!!! Un ko tad dara polcija??? Uzraksta pazņojumu internetā, lai pensionāri paši lasa un pašaizsargājas???!!!!

pirms 12 mēnešiem, 2019.04.23 11:25

Lietotāju raksti