Problēma risināma citādi 14

Lasot par dzīvnieku (kaķu) barošanu, man radās šaubas par Jelgavas domes rīkojumu izķert tos, šādi risinot problēmu.

Var saprast, ka šajā jautājumā nav bijuši zinoši lēmēji, jo, izķerot klaidonīšus, problēma tiek atrisināta uz dažiem mēnešiem, jo to vietā uzradīsies citi, bet barotāji būs vienmēr. Varbūt labāk izķert barotājus? Man priekšlikums domei ir dzīvniekus ir izķert, sterilizēt, kastrēt un nogriezt auss galiņu, tā iezīmējot apstrādātos. Tad tos nogādāt vecajā vietā, kur kaķi vairs nevairosies un šī vieta būs aizņemta, jo tie ieklīdušos padzen no savas teritorijas. Domāju, šis variants nav īpaši dārgāks par izķeršanu, turot veselu brigādi (transports, izmaksas utt.). Minētā pieeja ir daudzās pasaules valstīs, un nevajag izdomāt ko jaunu. Domei varbūt ir izdevīgi lemt citādi... Jelgavā ir Veterinārmedicīnas fakultāte, kur strādā zinoši cilvēki, un brīnos, ka šī problēma netiek civilizēti risināta. Varbūt tur dzīvnieki vajadzīgi kā mācību līdzeklis?

Pievieno komentāru

Komentāri 14

zenta

Tavas mājas pagrabā mīt astoņi kaķi. Tu saki, ka pateicoties kaķu tantiņām.
Vai tās kaķu tantiņas tur iemitināja tos kaķus????
Nē!!!
Nu, tad atrodi tos necilvēkus, kuri izmeta no sava dzīvokļa tos kaķus un brauc virsū viņiem. Uz priekšu!
Tie kaķi pagrabā no zemes neizauga un no debesīm nenovēlās. Kaķis parasti dzīvo tajā teritorijā, kurā viņu iemitina vai iemet.

pirms 13 gadiem, 2008.08.11 14:19

Nepiekrītu viedoklim, ka klaiņojošie kaķi jāsterilizē un jālaiž atpakaļ. Manas mājas pagrabā ,pateicoties kaķu tantiņām, mitinās kādi astoņi kaķi, viss smird nejēdzīgi.
Negribu nevienu kaķi.

pirms 13 gadiem, 2008.08.11 10:58

Visa tā izķeršana man asociējas ar Staļina ideologiju:"Nav cilvēku,nav problēmu..." To var attiecināt arī uz kaķiem.Kas dod tiesības jau dzimušam kaķim atņemt dzīvību?Jādomā laicīgāk,jāsterilizē vaislai neparedzēti dzīvnieki,tieši tā kā tas notiek citās normālās valstīs. Bet tie palaistie atpakaļ vismaz dzīvo(nevis nīkst būrīšos ar ierobežotām kustībām),kaut arī reizēm tā labāk nekā bada nāvē.Atrodās cilvēki,kas kaķus pabaro,reizēm visi kaimiņi baro,jo kaķis parasti uzturas kur ir kāds barotājs.Ja kaķis pieradis pie tādas dzīves,neviens mājās vairs negrib ņemt,bet labāk pacienā.Protams,ir brīži kad kaķīšiem ir grūti,jo nav neviens kas iedod kumosiņu ar ko aizpildīt tukšo puncīti,jo arī cilvēkiem ir ierobežotas finansiālās iespējas.Dzīvojamās mājās nav peļu,žurku baru uzbrukumu vismaz.

pirms 13 gadiem, 2008.08.10 23:35

Punka

Zemgales ziņas” 8.jūlija numurā ir publicēts raksts „Klaiņojošus kaķus barot stingri aizliegts!”.

Rakstā norādīts, ka Jelgavas pilsētas iedzīvotājiem aizliegts barot klaiņojošus kaķus un suņus pagrabos, trepju telpās un pie dzīvojamajām mājām. Šāds punkts ietverts pašvaldības saistošajos noteikumos „Suņu un kaķu turēšana pilsētā”. Par klaiņojošu dzīvnieku barošanu paredzēts sods līdz LVL 50,-. Līdzīga rakstura aizliegumi ir arī vairāku citu Latvijas pašvaldību izdotajos saistošajos noteikumos.

Atkārtoti atzīmējam, ka Dzīvnieku aizsardzības likuma 4.panta 1.daļas 3.punktā ir norādīts, ka par cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem ir uzskatāma dzīvnieka atstāšana bez aprūpes, tātad arī bez barības. Dzīvnieku aizsardzības likuma 4.pants neizdala saimnieka/bezsaimnieka dzīvniekus, turklāt pie bezsaimnieku kaķu nokļūšanas un atrašanās uz ielas ir vainojama un par šo pārkāpumu (dzīvnieka pamešanu) saucama pie atbildības tikai un vienīgi bezatbildīgā persona, ne dzīvnieku barotāji, pateicoties kuriem kaķiem ir iespēja izdzīvot.

Tajā pat laikā LKF dzīvnieku aizsardzības grupa aicina cilvēkus, kas baro bezsaimnieku dzīvniekus dzīvojamo māju tuvumā, pēc katras barošanas reizes uzkopt un turēt tīru barošanas vietu. (c) Patversme.lv
==============================
Domes darboņi!!! Padomājiet par barošanas aizlieguma likumību. Ja likumā teikts viens, bet jūsu kārtības noteikumi saka ko citu, tad kārtības noteikumi var iet ****. Tālu var iet. Un sodi par barošanu ir nelikumīgi.

Censoņi, ***. Rūpējaties par saviem kaķīem, laicīgi kastrējat un būs jau labāk. Cik ķlaiņotājus gadā uztaisa viens mājas runcis, ko saimnieki neksatrē, bet palaiž pastaigāties, a????

pirms 13 gadiem, 2008.08.10 10:29

zenta

Raksta autorei ir priekšlikums kaķus nevis "apkarot", bet gan izķert, sterilizēt/kastrēt un palaist atpakaļ viņu teritorijā.

pirms 13 gadiem, 2008.08.09 00:03

zinaataaja

Jūs domājat, ka Rāviņš atradīs naudu priekš sētas kaķu apkarošanas??? Protams ka nē, bet prieks sava kabineta remonta 40 tūkstošus varēja atrast!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.08.08 19:34

Dzintra

...ko gānāties,vai nav bail ,ka šīs nejēdzības nāks Jums pašiem atpakaļ.

pirms 13 gadiem, 2008.08.08 12:33

MAIJAI

Mums jau doma tikai tadas ka tu.Kad tur sedesi tad ar redzesim ko vari.

pirms 13 gadiem, 2008.08.06 18:21

10

Piekrītu autorei, ļoti loģiski un arī humāni starp citu. Kādēļ gan sodīt cilvēkus kas tos nabaga dzīvniekus baro, kādēļ tos iznīcināt ja var kontrolēt to vairošanos? Būtu jau labi, ja Jelgavas Domei šī vispārzināmā Eiropas prakse būtu pieņemama. lai gan cerības jau mazas, vieglāk jau ir sodīt vai iznīcināt, kā sūnuciemā.

pirms 13 gadiem, 2008.08.06 13:29

janim

Vai tu maz saproti, kas ar to bija domāts?! Kur nu, humors vecītim nedarbojas. Prātā tik perversas izklaides. Ka tik neesi draugos ar "izciliem sportistiem"? ha ha

pirms 13 gadiem, 2008.08.05 22:41

Maija

Jelgavas domē domā ar vienu vietu,tā nekad nedomā

pirms 13 gadiem, 2008.08.05 19:38

janis

pareizi noķert Hi-hi, nolikt rāpus un izdrāst ha ha

pirms 13 gadiem, 2008.08.05 19:35

Lietotāju raksti