Projekta ietvaros uz Slovēniju

Ir noslēdzies kārtējais ceļojums kopā ar projektu "Comenius". Šoreiz skolotāja Dzintra Ozola kopā ar Lauru Manguli (11.m) un Lauri Laukakmeni (10.h) devās uz Slovēniju. Īsti nezinājām, ko gaidīt no šīs valsts, tā ir pavisam maza un tālu prom, taču sagaidījām mēs ļoti daudz. Ieradāmies naktī, kad apkārtni īsti nevarēja saskatīt. Lidostā mūs laipni sagaidīja, taču līdz mājām bija vēl divu stundu garš ceļš.

Mūs ļoti pārsteidza nākamais rīts, kad beidzot varēja ieraudzīt, cik apkārt ir skaisti - daudz kalni, zaļumi, mājas, līkumaini ceļi, kalnos aitas, zirgi, govis. Pilsētas ir ļoti mazas, bet skaistas. Taču vēl vairāk mūs pārsteidza paši cilvēki. Visi slovēņi, kurus sastapām, bija vienkārši lieliski. Patīkami, draudzīgi, jautri ļaudis. Sastapām arī pārējos dalībniekus no Francijas, Itālijas, Vācijas, Zviedrijas, Spānijas un Polijas. Kopā piedalījāmies gan skolas pasākumos un darbos veidojot plakātus un prezentācijas, salīdzinot pilsētu rātsnamu ēkas, gan ekskursijās. Izstaigājām Slovenj Gradec pilsētas ielas, Postojnska Jama alas un Ļubļanu, devāmies piknikos, spēlējām boulingu, nobaudījām slovēņu virtuvi. Vakaros izklaidējāmies ar projekta dalībniekiem, labāk iepazinām viens otru. Kaut arī citi tik labi nepārzināja angļu valodu, tika atrasti veidi kā sazināties. Neviens netika atstāts novārtā vai atgrūsts, cilvēki bija laipni, atvērti un draudzīgi, varu teikt tikai to pašu labāko. Mums nepatika tikai tas, ka bija jābrauc prom, bija tik grūti atvadīties, mēs pat apraudājāmies.

Manuprāt, šāda veida projekti ir vienreizēja iespēja cilvēkiem no dažādām valstīm sastapties, dalīties pieredzē, zināšanās, uzzināt daudz ko jaunu par citām kultūrām. Milzīga vērtība ir sastaptie jaunie cilvēki un draugi, kuri ir tik dažādi un vienreizēji.

Atgādinām, ka konkrētā Comenius daudzpusējās skolu partnerības projekta mērķis ir iepazīt vietējo arhitektūru un to salīdzināt ar pārējām partnervalstīm, uzlabot angļu valodas un datorzināšanas, saskarsmi, iepazīt citas tautas un to kultūru.

Foto galerija: http://1gim.jelgava.lv/galer10_10.php5

Laura Mangule (11.m)

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti