Sējas darbi sniega kupenās 4

Tā vien šķiet, ka ziema šogad neatkāpsies. Piektdien sākās jau trešais lielais šī gada snigšanas cēliens. Respektīvi, snieg tā, ka, ja grib ietves un brauktuves saglabāt izbraucamas un izstaigājamas, sniegs vai nu jāšķūrē visu laiku, vai arī jāliekas mierā un jāgaida snigšanas beigas. Ja atceramies, tad iepriekšējais sniega uzbrukums bija pirms divām nedēļām – 1.februārī, kad visvairāk cieta Rīga, bet arī mums Zemgalē cīņai ar sniega sekām darba pietika. Cik atceros, tad sniegs un sals pastāvīgi turas kopš aizgājuša gada 13. decembra. Tā, šķiet, nav bijis ļoti ilgi.

Dabas kaprīžu radītās neērtības piedzīvoja ar mūsu veikala klienti – veikalā īsā laikā tika izpirktas visas sniega lāpstas, kā arī citiem nolūkiem paredzētās lāpstas. Krīzes laikā (domāju meteoroloģiskās krīzes, nevis jau ierastās - ekonomiskās) grēks smādēt jebko – ka tik izķepuroties no kupenām un sniega valgiem. Piedodiet par salīdzinājumu, bet lāpstas vērtība pieauga nu gluži kā ūdenim un maizei Ļeņingradas blokādē Otrā pasaules kara laikā.Lai arī cik tas dīvaini neizklausītos, tomēr jau no janvāra beigām ir jāsāk domāt par pirmajiem sējas darbiem. Sevišķi svarīgi tas ir tāpēc, ka pavasarī cilvēki mūsu platuma grādos cieš no vitamīnu trūkuma. Tāpēc pilsētas apstākļos ir vērtīgi padomāt par dažādu dārzeņu audzēšanu uz palodzēm - podiņos vai kastītēs. Praktiskos padomus un dārza darbu grafiku var atrast „Latvijas Avīzes” tematiskajā izdevumā „Sējas un ražas avīze”.Biologi mēneša dienām ir piešķīruši nosaukumus, atbilstoši kuriem jāveic sēšanas darbi. Piemēram, augļu dienā jāstāda visu, kam ēdamā daļa aug virs zemes (tomāti, gurķi), sakņu dienā – kam ēdamā daļa ir zem zemes (redīsi, burkāni), lapu dienā – jāstāda augi, kam izmantojamas lapas (salāti, pētersīļi). Ja kalendārs nav pieejams, tad atliek iespēja sekot mēness fāzēm. Augošā mēnesī sēj visu, kam raža ir virs zemes, bet dilstošā – zem zemes.Domāt par dārza darbiem un pavasari sevišķi ir ieteicams tiem cilvēkiem, kam ziema jau piegriezusies. Lai cik auksts un sniegains laiks būtu aiz loga, sirds siltumu sniedz karsta tēja un pavasarīgas domas. Starp citu, interesanti būtu uzzināt, kādas prognozes speciālisti sola sniega kušanas sakarā. Piemēram, ja dārzā sniega segas biezums ir sasniedzis vienu metru, cik ilgā laikā un pie kādas temperatūras tas pazudīs? Šī sadaļa cilvēkiem ļautu plānot pavasara dārza darbus, bet mums, veikalniekiem, saprast ar kādiem gumijas zābaku krājumiem savlaicīgi nodrošināties, lai spētu apmierināt visu Jelgavnieku pieprasījumu. Nu, lai nav tā, kā ar sniega lāpstām.Bet tikmēr, skatoties pa logu, sniegs turpina snigt, autovadītājiem rūpes, bērniem prieki, bet šajā nedēļas nogalē notiekošā Ledus skulptūru festivāla Jelgavā rīkotāji šogad varēs neuztraukties par mākslas darbu izturību. Nav sliktuma bez labuma.Sanda Puncule, „K-rauta” Jelgavas veikala Pārdošanas vadītāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

K-rauta

Te ir šis tas noderīgas par sējas darbiem no mūsu ekspertiem http://www.k-rauta.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=215:pirmie-sjas-darbi&catid=55:ara-darbi&Itemid=113

pirms 11 gadiem, 2010.03.01 12:08

tērvete

Mēs jau iestādījām un loki jau dīgst :) Gribēju zināt, kādas sējas lietas , sēklas var nopirkt K-rauta?

pirms 11 gadiem, 2010.02.22 10:07

dace

Jauks stāsts. Ļoti sagribējas vasaru, tāpēc iestādīšu tomatīnu uz palodzes. Noteikti.

pirms 11 gadiem, 2010.02.21 22:51

dārzniece

Vai Jūs man varētu pastāstīt precīzi, kuri ir ziemā sējemie augi, jeb kur to var izlasīt? Paldies.

pirms 11 gadiem, 2010.02.19 09:41

Lietotāju raksti