Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Septiņu mēnešu laikā septiņām autoskolām atņemtas mācību kartes; vienā gadījumā iesaistīta policija 9

Rūpējoties par atbilstošu topošo autovadītāju sagatavošanu un apmācības procesa nodrošināšanu, kā arī par kopējo satiksmes drošību, CSDD seko līdzi autoskolu darbam un īsteno virkni pasākumu, lai novērstu un nepieļautu nekvalitatīvu un nelikumīgu topošo autovadītāju sagatavošanu. 

2014.gada pirmajos septiņos mēnešos notikušas piecas Transportlīdzekļu vadītāju apmācības komisijas sēdes. Tajās izskatīti jautājumi par konstatētiem pārkāpumiem saistībā ar mācību procesa organizēšanu un nodarbību norisi autoskolās gan Rīgā, gan reģionos. Tipiskākie autoskolu pārkāpumi saistīti ar neatbilstību starp reālo apmācības procesu un dokumentos uzrādīto, kā arī ar mācību nodarbību apmeklējuma uzskaiti, bet vienā gadījumā – iesaistīta policija.

Paši skandalozākie pārkāpumi saistīti ar kādu autoskolu Kurzemē, par ko CSDD jau informēja. Proti, šī gada pavasarī Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) sadarbībā ar CSDD atklājusi un novērsusi gadījumus, kad par samaksu, bez apmācības programmas apguves autoskolā,  tiek izsniegti komerciālo pārvadājumu autovadītāju profesionālās kvalifikācijas sertifikāti. Šis gadījums tika skatīts arī Komisijas sēdē, kā rezultātā šai autoskolai atņemtas piecas mācību kartes, skolas vadītājai atņemta pasniedzējas kvalifikācija, vienam pasniedzējam izteikts brīdinājums. 

Tāpat komisija izteikusi septiņus brīdinājumus autoskolām ar piebildi, ka atkārtotu pārkāpumu gadījumā tiks izskatīti jautājumi par mācību karšu darbības apturēšanu vai anulēšanu. Trijām autoskolām apturēta mācību kartes darbība uz pusgadu, bet četrām – uz trijiem mēnešiem. 

Vairākkārt konstatēts, ka autoskolās nav notikušas paredzētās nodarbības. Bet, ja nodarbības arī notikušas, tad tās nav apmeklējuši visi kursanti, kuriem attiecīgajās nodarbībās bija jāpiedalās, lai gan mācību žurnālā šie kursanti atzīmēti kā nodarbībā klātesoši. Dažkārt pat konstatēts, ka mācību žurnāls nav atradies tur, kur tam obligāti jābūt – mācību telpā. Tāpat fiksēti gadījumi, ka autoskolas nav sniegušas atskaites par nodarbību norisi, kas neļauj pārliecināties par atbilstošu apmācību procesa organizēšanu un norisi. Ir bijuši gadījumi, kad kursanti ‘risinājuši’ tematiskos uzdevumus, lai gan tas jādara ārpus obligāti reģistrētajām mācību stundām. Vairākās autoskolās samazinājušies sekmības rādītāji –  kursantu kārtoto teorētisko un vadīšanas eksāmenu sekmības līmenis CSDD ir zemāks par Apmācības noteikumos noteikto, t.i. – teorētiskajiem eksāmeniem – 75%, bet vadīšanas eksāmeniem – 50%. 

Vairākkārt konstatēti gadījumi, kad viena pasniedzēja vietā apmācības veicis cits pasniedzējs, taču bez atbilstošu izmaiņu veikšanas CSDD reģistrā. Kādam autoskolas pasniedzējam, kurš īslaicīgi aizvietojis kolēģi, pat bija beidzies pasniedzēja apliecības derīguma termiņš 2012.gada vasarā. 

CSDD sniegusi virkni ieteikumu un priekšlikumu vairāku autoskolu darbības un apmācības procesa kvalitātes uzlabošanai, lai tās nodrošinātu atbilstošu kursantu sagatavošanu. Piemēram, CSDD ieteikusi autoskolām uzlabot iekšējās kontroles kārtību, lai neatkārtotos gadījumi, kad viena pasniedzēja vietā nodarbības vada cita persona; pilnveidot informācijas apmaiņas procesus ar kursantiem un arī ar darbiniekiem, lai uzlabotu savstarpējo saziņu un izskaustu nesaprašanās vai pat, iespējams – apzinātus apmācības procesa pārkāpumus.

Tāpat CSDD norādījusi, ka nodarbību apmeklējumu atzīmēšana mācību žurnālā tiek veikta ar nolūku atspoguļot, kā tiek veikta apmācāmo teorētiskā apmācīšana, vai mācību priekšmeti atbilst Apmācības noteikumos paredzētajai programmai, kā arī, vai apmācāmie piedalās nodarbībās. Tādējādi mācību žurnālam jāsniedz pilns priekšstats par iepriekš minēto, nolūkā dod iespēju izsekot apmācības procesa veikšanai un apmācāmo dalībai apmācībās. 

Pirms autoskolas izvēles un apmācības uzsākšanas, CSDD aicina topošos autovadītājus rūpīgi izpētīt CSDD mājas lapā atrodamos skolu sekmības rādītājus, kā arī izzināt draugu vai citu cilvēku pieredzi. 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Tulila

Ac.ī.mredzot p ie ka.s.ās. Es ner.e.dzu pr.o.blēmu, ja clvē.k.s, ka.s m.āk br.au.kt u.n ka.m ja.u ir d.audzu g.adu pi.eredze, nea.pmekle te.orijas lek..cijas skol.ā, lai san.emtu kr.āvi nie ka apliec.ību. Sta.rp .c.itu dau.dzi, arī to kr a.vinie ku la.bi m.āk va.dīt pi.rms šķe.rs.o skol.a.s sl.iek.sni. Tā ir na.uda.s k a sīša.nas sis..tēma. Un, ja sk.olas ie.t pre.tim, un pārl.iecinotie.s, ka cil.vēk.s z.ina/ m.āk ļ.auj ka.ut ko iz.last utt., tik.ai cil.vē..ciski apsve.icami. N.e ja.u n.o t.ā piln.i ceļ.i i.d .i.o. t.u ir.
Ja cilvē.ks vis.u iem.ācās un pār.liecina sko.lu, ka var nen.ākt kalus.īties to pa.šu. Jo noli.ks vai ne.noliks-tā bū.s viņa pro.blem.s. Bet apmek.lēšanas tab.ulas kād.s gan var pār.baudīt un nepieli.elaist pie eksame.niem. Tāp.ēc apm.eklēša.na jā.piel.abo.

Tas arī ir normāli, ka mazā skoliņā sekretāre pie galda atzīmē, kas ieradies, kas nē, nevis nez žurnālu 5 soļus tālāk telpā, kur notiek lekcija.

Un tas ir vairāk kā apsveicami, ka, gadījumā, ja pasniedzējs nevar atrasties - viņam atrot aizvietotāju, nevis atceļ nodarbības. Domājāms, ja pasnedzējam bija atļauja strādāt skolā līdz 2012. gadam, tad viņš to mācēja darīt un 2 gadu laika nekas nav mainījies. Acīmredzot kāds nav saņē .m,is ma.k.su parlicenzes pagarināšanu, tāpēc to izceļ šādā nesapr.o.tamā gai.s.mā. Ja jau mācēja mācīt pirms 2 gadiem, un licence bija, tad pasniedējs to māk darīt arī tagad! Ne jau n.o ie.la.s kādu it paņ.ē.muši.

R.i.e.bjas.

Pati taisos ziemā iet kursos, un cilvēcisku skolas attieksi ļoti vēlos sagaidīt. To, ka skolas pi.e.s.edz savus skolniekus, skolotāus, mācību programmu, lai turpinātu strādāt- tikai apsveicami.

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 07:29

Atx...

Iemācies rakstīt

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 12:45

Kārlis

Iesaku STNIG (stnig.lv) Svētes ielā. Salīdzinot ar citām autoskolām, ļoti labi izdomāta apkalpošana un apmācības. Labākie instruktori - pats Gints un sievietēm - Ieva. Pats mācījos un meita arī.

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 19:36

Tulila

Ziniet, zz, ja jums paliks tādi filtri, kas neļauj pat normālus vārdus ievietot komnetāru tekstos JŪS LASĪS VĒL MAZĀK lasītāju.

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 07:30

tests...

Acīmredzot piekasās, neredzu problēmu, cīlvēks, kas māk braukt, ....

tālāk nelasīju, jo nav vēlēšanās tērēt laika, burtojot uzrakstītā.

Kā redzi, visi vārdi pareizi uzrakstās, nekas netiek filtrēts, ja ir problēma, tad tā ir Tavā datorā.

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 08:44

tests...

P.s. piekasīgajiem - jā, redzu, ka viena garumzīme teikumā ir lieka.

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 08:48

ne cita

Man laikam zvaigznes ne tā sakrita, kad izvēlējos mācīties CITA aut.sk. Viss sākās labi līdz nākamajai, otrajai, nodarbībai, kad pasniedzēja Diāna saslima, tad aizgāja mācīties, savu grupu, mani tai skaitā, atstājot triju dažādu pasniedzēju atbildībā. Skaidrs, ka viņiem nekādas dižās motivācijas mūs apmācīt nebija, īpaši no Rīgas pieaizinātajam. Katru nodarbību malām testu, principā zubrījām atbildes, reti, kad iztirzājām situācijas sekas un to cēloņus, darbības. Toties no Rīgas pasniedzēja iemācījāmies kā ebay pasūtīt mākslīgās kažokādas mēteļus u.c. lietas, tas bija traģikomiski. Un tā skaitījās normāla apmācība, par kuru mēs maksājām. Protams mainīt a.sk. nezaudējot $ nebūtu iespējams, tādēļ turpināju mājās pati mācīties un atkārtot nodarbībās. Ar brakšanu tas pats. Laicīgi, pirms nodarbību (teorētisko) sākuma sarunāju ar Diānu, kad vajadzēja sākt braukt izrādās viņai viss aizņemts, deva citu, tas avārijā apmācības laikā cieta, pieaicināja citu no citas pilsētas. Mācījos, likās ok. līdz eksāmenu likšanas brīdim, kad no insp.sapratu, ka man nav zināšanu, nomainīju instr.pie Ustupa un noliku. Secinājums, ja gribiet mācīties, nevis nodarbībās tusēt un braucot čalot nopietni pārdomājiet skolu izvēli, jo tas viennozīmīgi nebija tas uz ko es gāju.

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 09:41

.....

Man CITA AUTOSKOLA teorija bija o.k ,bet braukšanā sākās problēmas ar instruktoru, nevis māca, bet iedzen bailes pret braukšanu!

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 10:20

sdfgh

Diāna vispār ir staigājošs haoss.

pirms 5 gadiem, 2015.07.20 20:19

Lietotāju raksti