Studijas «Mansards» rīkotajā plenērā «Hamburga 2015» (FOTO) 1

Noslēdzies kārtējais mākslas studijas «Mansards» rīkotais plenērs «Hamburga 2015», kurš notika no 24.jūnija līdz 1. jūlijam. Tajā piedalījās desmit dalībnieki – Raitis Junkers, Kristīna Landau-Junkere, Inguna Ciekurzne, Ieva Sorokina Ozola, Armands Stefans Sarguns, Elvis Krūmiņš no Jelgavas – un Edeltrudele Habiba, Ingrida un Jorge Kolbergi, Karina Meinharde no Vācijas.

Pirmā diena – lidojuma diena. Ceļā devāmies ar lidmašīnu no Rīgas uz Lībeku, tad ar vilcienu līdz Hamburgai. Ierodoties Hamburgā, uzsākām mākslas plenēru pilsētas Rātslaukumā.

Otrā diena – ainavu diena. No rīta devāmies uz botānisko dārzu, tad kājām cauri Jonišs parkam uz Elbas promenādi, pa ceļam zīmējām raksturīgākās vietas. Vakarā izbraucām ar kuģi pa Elbu.

Trešā diena – pilsētas diena. Devāmies pastaigā pa pilsētas centru, pēcpusdienā zīmējām pilsētas kanālus, apmeklējām Hamburgas Modernās mākslas muzeju.                                                         

Ceturtā diena – lietišķās mākslas diena. Iepazinām Hamburgas Japāņu dārzu, apmeklējām Lietišķas mākslas muzeju, kur bija apskatāmi mākslas procesi dažādos gadsimtos, kā arī dizaina vēsture.

Piektā diena – izbraukuma diena. Devāmies uz prestižo Blankenēzes rajonu, kur studējām savdabīgās arhitektūras privātmājas ar mazajām ieliņām un šaurajām akmens kāpnēm, veidojot terasveida ainavu, pēcpusdienā skicējām pilsētas apbūvi.                                                                                                                                                     
Sestā plenēra diena – ūdens diena. Kuģu vērošana un to zīmēšana, Bucēriuss muzeja apmeklējums – izstāde «Ūdens», daudzveidīgu mākslas procesu dinamikas apzināšana.

Septītā plenēra diena – muzeju un plenērā radīto darbu diena. Minatūru muzeja apmeklējums un Hamburgas seno Spīķeru zīmēšana kā arī pastaiga gar Elbu, arhitektūras un kuģu vērošana. Vakarā darbu skate un tikšanās ar mākslas interesentiem.                                                                                                                                                               
Plenēra astotā diena – atgriešanās diena. Atvadas no Hamburgas, došanās uz Lībekas lidostu.                                                                                                                                                          
Jāpiebilst, ka vakaros notika atskaites izstādes, sniedzot nepieciešamās konsultācijas plenēra dalībniekiem.                                                                                                                                                                     
Plenēra laikā, zīmējot un studējot Hamburgas pilsētas ievērojamākās un interesantākās vietas, guvām pieredzi un jaunas idejas mākslas studijas «Mansards» turpmākajam darbam. Paldies visiem, kas atbalstīja mākslas plenēra veiksmīgu norisi, paldies dalībniekiem par uzticību un veiksmīgu sadarbību. Tās bija neaizmirstamas dienas, kas priecēs arī turpmāk – dos jaunus spēkus un iedvesmu turpmākajai darbībai. 

Raitis Junkers, studijas «Mansards» vadītājs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lietotāju raksti